Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Конструиране на бъдещите колони на Милен
« Отговор #30 -: Януари 26, 2018, 10:58:40 22:58 »
Все още не съм залепил трептилката. Не мога да я повдигна за да намажа с лепило, отворите в шасито са малки. Не е разлепена напълно, но се държи доста хлабаво в сравнение с трептилката на другия говорител.  Съмнявам се, че ще стане както трябва. Евентуално ще продължа проекта когато намеря по-качествени бройки, или направо от друг производител.

Цитат
За 19 лева толкова...
Взех ги за 35,42 лева единия, на места съм ги виждал и по 40 лева.

Неактивен Toshko

*
  • 3626
    • Профил
« Отговор #31 -: Януари 26, 2018, 11:16:12 23:16 »
На всичко отгоре са поскъпнали.
Някакво по-течно лепило също ще свърши работа.
Всъщност, защо не ги върнеш, това е за рекламация и ще ти ги признаят. Имаш една година писмена гаранция с печат.
Съжалявам, че така се получи.
Все пак прослушай ги със същия филтър като моя с визатончето и вълновода.
« Отговор #32 -: Януари 27, 2018, 12:18:33 00:18 »
Цитат
Всъщност, защо не ги върнеш, това е за рекламация и ще ти ги признаят. Имаш една година писмена гаранция с печат.
Честно казано не ми се занимава. Взех ги директно от завода с куриер. Първо ги питах за 09360, но като ми казаха че са заменени от 09370 поисках направо да ми пратят. Сега отново да го пускам(плащам) по куриер... те пък може да не са съгласни... дълга и широка :) Нищо страшно не станало че да драматизираме. Ще видя какво ще ги правя.

Цитат
Съжалявам, че така се получи.
Аз също държах да са български. Не може да носиш отговорност за търговската им политика.  Всички хубави модели с качествена сглобка ги правят за износ на двойна тройна цена. За българския пазар остава по калпавите. Нормално, тук малко хора биха дали големи суми за говорители.

Цитат
Все пак прослушай ги със същия филтър като моя с визатончето и вълновода.
От Стедигруп ме забравиха, трябваше да дойдат средата на януари. Ама аз и не бързам, сега точно не ми се дават 100 лева   :D

Неактивен Toshko

*
  • 3626
    • Профил
« Отговор #33 -: Януари 28, 2018, 02:19:55 14:19 »
Ще бъдат съгласни и ще ти ги направят идеално, пусни ги.
Или дайаз да ти ги залепя с някакво хубаво моментно лепило.
Като се замисля, моментното лепило струва колкото кутията до Благоевград.
« Отговор #34 -: Януари 28, 2018, 04:10:59 16:10 »
Евентуално мога да се включа в сбирката на форума, ако има такава и да ги прослушаме/залепим.

Неактивен Toshko

*
  • 3626
    • Профил
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2018, 02:27:07 14:27 »
Милене, толкова се мъча да настройвам моите 4.5 лентови чудовища. Това, което ти измислих звучи не по-малко музикално с филтър от две части и се сглобява за половин ден.
Горещо ти препоръчвам, да използваш няколко капки лепило и няколко парчета талаш от Бриколаж :-))) и да си направиш колоните.
100% няма да те е яд.
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2018, 05:53:34 17:53 »
Не съм се отказал за колони, но малко бавно се движат нещата. Имам почти всичко необходимо и ще направя скоро измервания на T/S параметрите. До сега съм ги разработил около 30 - 35 часа въпреки, че не е залепена добре трептилката, ще я подлепя както мога после. Все още нямам FRS 5. Имам доста ПДЧ 18мм от стари мебели, мисля да ги използвам за кутиите (за това ги пазя). Челният панел евентуално ще е двоен, като за горната плоскост може да използвам по-качествен материал шперплат може би.

Поздрави!