Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3628
    • Профил
Re: Индуктивности и части за филтри
« Отговор #45 -: Февруари 06, 2018, 09:43:31 09:43 »
Значи около килохерц е 8 ома и до 5-6 килохерца остава под 20 или дори под 15.
Трябва да пускаш честота и да мериш импеданс.
Това 7.5 се връзва с 0.20 или по-малко.
« Отговор #46 -: Февруари 06, 2018, 12:24:18 12:24 »
Токът си тече през целия проводник, поне на тези честоти е така. Иначе ще се окисли със сигурност след време.
« Отговор #47 -: Февруари 16, 2018, 11:58:44 23:58 »
Да ви питам няколко неща за бобините... Лесно ли изваждате навивките от цилиндъра, който ползвате за навиване. Понеже ми се иска да си направя няколко заготовки и да си ги ползвам дълго , се чудя дали да не са от метал...

Неактивен Toshko

*
  • 3628
    • Профил
« Отговор #48 -: Февруари 17, 2018, 10:40:58 10:40 »
Токът си тече през целия проводник, поне на тези честоти е така. Иначе ще се окисли със сигурност след време.

Окислените кабели свирят зле дори за кабел скептик като мен.
Затова краищата се калайдисват, а изолацията се стяга със свински опашки за да се херметизира.
На платките им пръсти барем един лак за коса.

Неактивен yavor

*
  • **
  • 86
    • Профил
« Отговор #49 -: Февруари 17, 2018, 01:35:17 13:35 »
Да ви питам няколко неща за бобините... Лесно ли изваждате навивките от цилиндъра, който ползвате за навиване. Понеже ми се иска да си направя няколко заготовки и да си ги ползвам дълго , се чудя дали да не са от метал...
Мислил съм си го същото, в крайна сметка се отказах. Чудесна работа ми вършат различни видове спринцовки - 10-20мл или повече. Намотката се вади много лесно от тях понеже пласмасата им е гладка. Само предварително си правя две шайби, които да могат да се нанизват плътно на корпуса им за да си огранича видочината на намотката. Пробвал съм шайби от дебел картон, пласмаса или плексиглас. Картона лесно се прецаква след едно навиване на ръка така че предпочитам другите два материала.Тях ги залепям временно с "топлия силокон", които после премахвам при ваденето. Така подготвената импровизирана макара може да се ползва многократно. Само за пример с спринцовка 20мл става намотка с сърцевина 18мм. Бобините който пренавих за НЧ филтър по-назад в темата са правени по този начин.
« Последна редакция: Февруари 17, 2018, 04:34:01 16:34 от yavor »
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2018, 11:02:52 23:02 »
Нямам търпение да се нанеса обратно в апартамента си и да завъртя малко бобинки. Не знам дали съм споменавал, но имам самоделна бобинарка с брояч. Принципът и е елементарен. ще я снимам и съм сигурен, че ще си направите. Реално е една извита шпилка, няколко дъски и гайки. Най сложното е да се намери и монтира брояч.