Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Индуктивности и части за филтри
« Отговор #60 -: Април 07, 2018, 03:08:22 15:08 »
Чувал съм, че I-то не се слага точно, за да не се насища силициевата ламарина. Не можах да разбера къде точно се слагат тези дистанционери? Моля те, ако имаш възможност, покажи някоя снимка как точно става този номер. Силно се интересувам от този метод. Правя си експерименти последните дни с различните варианти на ламели, но точно този вариант с леко отворено магнитно поле ме заинтригува, т.к. реално ми се струва, че това ще бъде златната среда. Моля те покажи го нагледно как се сглобява по този начин.
« Отговор #61 -: Април 07, 2018, 06:01:45 18:01 »
Въздушната междина е точно на сглобката за да прекъсне пътя на магнитните линии. Ако магнитопроводът е тип Ш може средния канал да е по-къс със съответното разстояние или двата магнитопровода се разделят с изолатор със съответната дебелина. Това се явява съпротивление за т.нар. токове на Фуко и не позволява да достигнат стойности, които да наситят магнитопровода. Ето картинки
« Отговор #62 -: Април 29, 2018, 04:13:53 16:13 »
Как мога да съм сигурен в стойностите които ми показва уреда (става дума за индуктивности) ползвам ето такъв всичкомер https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.pjJntY&orderId=89242153283158&productId=32832513034
Индуктивност която е смятана за 1,4 mH я мери толкова.  0.58mH я дава 0.7-0.72mH (направена е повече от една) пробвах на фабричните на Radiotehnika S30 0.32 мХ я дава 0,27mH a 0,68 mH e 0,35mH
А иначе кондензаторите ги мери добре според мен

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #63 -: Април 29, 2018, 04:30:12 16:30 »
Здрасти, малко по-дълги кабели.
На моя като сложа измервания елемент до или върху уреда и стойностите се променят много.

Елемент на платка не се мери освен ако не е последен в схемата и не е с отворена верига.

Щом мери вярно една сигурна индуктивност, значи мери вярно.
Останалото са грешки от елементи във верига.
Разпояваш, мериш далеч от уреда и от метал, запояваш.

П. П. прекарвай моля снимките през програма, големи са ти по мегабайт. Разрешено е заради темата за телефоните и камерите, иначе имаше ограничение.