Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Индуктивности и части за филтри
« Отговор #60 -: Април 07, 2018, 03:08:22 15:08 »
Чувал съм, че I-то не се слага точно, за да не се насища силициевата ламарина. Не можах да разбера къде точно се слагат тези дистанционери? Моля те, ако имаш възможност, покажи някоя снимка как точно става този номер. Силно се интересувам от този метод. Правя си експерименти последните дни с различните варианти на ламели, но точно този вариант с леко отворено магнитно поле ме заинтригува, т.к. реално ми се струва, че това ще бъде златната среда. Моля те покажи го нагледно как се сглобява по този начин.
« Отговор #61 -: Април 07, 2018, 06:01:45 18:01 »
Въздушната междина е точно на сглобката за да прекъсне пътя на магнитните линии. Ако магнитопроводът е тип Ш може средния канал да е по-къс със съответното разстояние или двата магнитопровода се разделят с изолатор със съответната дебелина. Това се явява съпротивление за т.нар. токове на Фуко и не позволява да достигнат стойности, които да наситят магнитопровода. Ето картинки
« Отговор #62 -: Април 29, 2018, 04:13:53 16:13 »
Как мога да съм сигурен в стойностите които ми показва уреда (става дума за индуктивности) ползвам ето такъв всичкомер https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.pjJntY&orderId=89242153283158&productId=32832513034
Индуктивност която е смятана за 1,4 mH я мери толкова.  0.58mH я дава 0.7-0.72mH (направена е повече от една) пробвах на фабричните на Radiotehnika S30 0.32 мХ я дава 0,27mH a 0,68 mH e 0,35mH
А иначе кондензаторите ги мери добре според мен

Неактивен Toshko

*
  • 4629
    • Профил
« Отговор #63 -: Април 29, 2018, 04:30:12 16:30 »
Здрасти, малко по-дълги кабели.
На моя като сложа измервания елемент до или върху уреда и стойностите се променят много.

Елемент на платка не се мери освен ако не е последен в схемата и не е с отворена верига.

Щом мери вярно една сигурна индуктивност, значи мери вярно.
Останалото са грешки от елементи във верига.
Разпояваш, мериш далеч от уреда и от метал, запояваш.

П. П. прекарвай моля снимките през програма, големи са ти по мегабайт. Разрешено е заради темата за телефоните и камерите, иначе имаше ограничение.
« Отговор #64 -: Декември 31, 2018, 10:31:38 10:31 »
Малко да събудя темата. Съвсем нормално е да има разлики при измерванията на индуктивностите. Именно по тази причина, освен всичкомер, се наложи да купя и RLC метър. Малките разлики са технически допустими, а за руските радиотехники разликата е доста голяма. Последното може да се дължи на различни съпротивления в различните варианти на производство - респективно и бобините са различни, както и кондензаторите за едни и същи честоти на срез. А при драстично спадане индуктивността на бобина може да се премери и съпротивлението  (ако се знае колко трябва да е) и при измерена по-ниска стойност - вече е знак, че тази бобинка е окъсила някъде из вътре, ако е претоварвана. Ако има окъсени навивки сам се сещаш как се отразява това на стойностите.
Аз пък се закрастих да си скова ръчна навивачка за индуктивности, защото до скоро ползвах от колега. Поръчах си вече брояч - хубав - към 30 лв. ще ми излезе втора употреба. Не ми се чакаше от Китай, иначе там са по 10-15 лв. Ако пък на човек не му се дават толкова пари за брояча: най, ама най-най евтиният вариант е да се изкорми едно въже за скачане (не се бъзикам) с брояч на скоковете. Продават ги по детските магазини по 2.30лв./бр. и броячът им е абсолютно пригоден за целта. Оттам нататък три летви, една дъска, една шпилка, няколко гайки и шайби с широка периферия и в джаза. Покрай Нова година няма как да се отделя време по хобито, но до празника на влюбените може да си я сглобя. Продължават тревогите по намирането на емайлиран проводник. Трябва някой ден да си направим една обща банка с проводници и да разменяме, защото на дребно цената е жив обир по пладне...
Весели празници от мен!
« Отговор #65 -: Януари 03, 2019, 06:04:11 18:04 »
Здравейте и за много години. Живи и здрави.
Какви са цените на проводника при теб? Вчера взех два килограма 1,18мм за 46 лева във Сливен. Иначе да се похваля за новата година се сдобих със машинка за навиване.
« Отговор #67 -: Януари 03, 2019, 06:31:59 18:31 »
Не знам да има координати в нета. Това е един магазин за ел. материали и бобинаж. https://www.business.bg/f-25400/el-pi-eood.html това намирам за него
« Отговор #68 -: Януари 03, 2019, 10:38:03 22:38 »
Цената на завода в Севлиево е по-висока. В продавалниците излизат и по-ниски цени. Харесва ми машинката за бобини. Какви пари е такова чудо. Аз купих само брояча за 25лв. втора ръка и с доставка стана 30лв.
« Отговор #69 -: Януари 04, 2019, 12:04:52 00:04 »
Не знам колко пари струва. Баща ми я е купил преди много години от битака в Сливен. Този брояч има проблем със нулирането, и като натисна бутона трябва да го нулирам ръчно. Иначе брои оборотите. Взех машинката да си пренавия бобините на филтрите със по дебел проводник. Вчера си направих експеримент със I-ламели. Навивах върху тях без да ползвам макара и се получи 6 мх 0,4 ома. Разликата ми харесва. По ниското съпротивление си казва думата. Сега съм решил да направя и другите бобини със новия проводник. Със машинката се надявам да направя по подредени бобинки.