Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1100
    • Профил
Плот в кухнята.
« -: Март 20, 2018, 10:04:06 10:04 »
Най накрая дойде време да свалим прозореца между остъкления балкон и кухнята. Направихме кофраж.

Сложих "арматура".

Взех си малко пясък от пясъчника зад блока, и замазах.

Готовоо.

От баухаус си взех готов плот 30 на 200 см. за 24.50. Скроих и залепих с моментфикс.

Прво го изшлайфах, после минах с байц, накрая пак шалйф. Фаските ги направих с шкурка 40 на шлайф машинката най накрая.

Остава лакиране, и някои довършителни работи наоколо.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1100
    • Профил
Re: Плот в кухнята.
« Отговор #1 -: Март 21, 2018, 09:35:15 09:35 »
Лакирах, доволен съм от резултата. Само да споделя, ако се байцне и шлайфа още една две ръце жилките на дървото ще се покажат още по добре, защото байца попива различно в твърдото и мекото.

Тук още не беше изсъхнал. Използвах лак сатен, не ми трябва да е прекалено бляскаво.
 Ето го на сутринта.

Не е чак толкова червено, просто на светлината от балкона, или излиза прекалено тъмно, или червено.
« Отговор #2 -: Януари 25, 2021, 06:32:39 18:32 »
zlatkoo,адмирации за добре свършената работа.Малко да поизтупаме темата от прахта.На пролет и на мен ще се наложи да усвоявам балкон.Много съм доволен,че ми показа как да си направя удобен барплот вместо да къртя и изхвърлям 1 тон бетон.Обаче тази работа с подзиждането-удебеляването на балконският панел под дограмата  не ми става ясна.Живея на 9 етаж,балкона ми е остъклен с винкел и стъкло.Нямам идея как да махна стъклата без да направя някоя беля.Винкела също трябва да го режа с флекс на стълба парче по парче.
А отдолу спират коли и минават хора нон стоп.Явно трябва по сериозна организация.Ограждение с лента долу,отцепка,облепване на джамовете с някакво фолио да не падат долу и връзване на всеки винкел с въже.
Отворен съм за съвети и ще ги приема с благодарност.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1100
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 26, 2021, 01:15:44 13:15 »
Ами задължително ще трябва да оградиш долу. Стъклата мисля си може и с широко тиксо на кръст. Подзиждането с итонг, аз бих сложил и някаква изолация. Но нека и някой друг да каже,че аз тази операция не съм я правил.

Неактивен Toshko

*
  • 5668
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 26, 2021, 06:45:31 18:45 »
Елементарен термопанел с алуминий. Много изолация, Марко тегло, сухо строителство.
Даже може да остане старата конструкция на остъкляването, като само горе стъклата се сменят със стъклопакет.
Отвътре има достатъчно технологични и красиви оцветени пластмаси или фолиа. Попълва дупките към остъкляването и край.

Тези балкони са доста хилави, така че лекотата е много важна.
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2021, 08:46:05 20:46 »
Тоше,а как ще го завърша,като е с метален панел отвън да прилича на цялата сграда,например с минерална мазилка отвън ?

Неактивен Toshko

*
  • 5668
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2021, 12:54:41 00:54 »
Ама ти ще затваряш прозорци ли? Отдолу нали има парапет?
Отгоре стъкла.

Мазилка или боя с точен цвят като на сградата. Все пак мазилката да хваща на панела.