Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re: Huawei P20 lite
« Отговор #30 -: Април 06, 2018, 01:52:28 01:52 »
Това нещо е толкова хлъзгаво и лигаво със стъкления си гръб и облите ръбове, че пада отвсякъде.
До сега падна от кожения подлакътник в колата и от собствената си кутия стояща върху масата.
Ако го оставиш на твърд диван с текстилня тапицерия се довлича и ти се лепва.
Спрял съм го от падане вече повече от десет пъти. Оставяш го и потегля като полтъргайст.

Хлъзга се по всичко.

Трябва да стои само в джоб.
Намира и най-малкия наклон и се хвърля.

Сериозен недостатък.

Цената от 749 лева е ужасно висока. След като изкарах две години с леновота за 550 и 450, които вършат идеална работа и имат мощен долби звук съм убеден, че над 500 лева не трябва да се дават.

Нещо много хубаво е работата на два екрана. Много удобно и интелигунтно и работи добре.

Редактирам скрийншот на двоен екран в двоен екран.
Видеото върви и говори през цялото време. Може да се променя размера.

https://www.devicespecifications.com/bg/model/195d472c асуса облъчва много по-малко...
« Отговор #31 -: Април 06, 2018, 09:32:17 09:32 »
Почти всички стъклени са така, но можеш да му сложиш “кондом”, има много тънки и ненатрапчиви. Но все пак не разбирам тая мода - защо правиш готин корпус, който всъщност трябва да загрозиш с калъф?!?
Пусни някой път снимки на тъмно и нощни, почти се навих да го взема за жената, защото не виждам какво по-добро за тия пари. 

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #32 -: Април 06, 2018, 10:03:45 10:03 »
Аз почти съм се навил да го дам на жената, ама облъчва много.
Иначе си искам асуса. Познат много сериозно IT каза, че асус са супер.

Това с лигавото стъкло е много гнусно. Не може да стои на едно място и постоянно се движи.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #33 -: Април 07, 2018, 12:07:38 00:07 »
От друга страна...

Картите в малко екранче, ютуб също...

Скрийншот на скрийншота с двойно редактиране в половин екран...

И последната снимка...

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #34 -: Април 07, 2018, 12:10:46 00:10 »
Последната снимка....

Разпознаването на лице за отключване е най-лошото нещо, което може да ти се случи.

Заключваш, вижда те дори косо и под ъгъл и се отключва.
Тръгваш да правиш бърза супер сримка от заключено с двойно натискане на копчето за звука, вижда те и се отключва и нищо не правиш.

Идкаш нещо да скриеш, заключваш, отключва се.

Цирк.

Звука е гаден.

« Отговор #35 -: Юни 05, 2018, 03:33:50 15:33 »
Предполагам отключването с лице не е със специални сензори като Епъл, а разчита на камерата, интересно ми е ако е така дали ще се отключи от твоя снимка? ;D
И какво значи звука е гаден, гледах го уж обстойно в техномагазин, но си забравих слушалките и не можах да го чуя.
Нещо друго което би било от полза като инфо, понеже жената хареса дизайна, и май ще и го взема в крайна сметка?

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #36 -: Юни 05, 2018, 03:51:02 15:51 »
Мани го. Вече го очуках и му спуках екрана малко отгоре. Тоест, екрана доста отдавна го спуках.
Много е лигав, хвърля се от равни повърхности. В офиса имаме и P20pro, който е по-голям. Той пък си тежи и също е хлъзгав и лигав.
Дразни ме много, че е 5.8, а му е тесен дисплея.
На жена ми LG G3 е по-хубав и с този широк екран разликата е огромна.
Батерията в града е около "не е нищо особено" до търпима. Извън града с GPS и малко по-лош сигнал е направо опасно малка. На не много дълги пътешествия се хаби доста и без зареждане ще свърши преди вечерта.
Това са несериозни и скъпи интерпретации по темите комуникации и смартфон. Нищо в този хлъзгав боклук не струва 750 лева. Като го поползвах няколко месеца мога да кажа, че не е забележимо по-бърз от среден и висок клас Леново. От ЛГ, което не е преинсталирано или ъпдейтвано 2.5 години е по-бърз, но не е фатално.
Малкия екран и малката батерия направо ми го правят черен. Купувай нещо до 500 лева с широк екран и голяма батерия. Аз за 130 имам андроид PC, егати! Асуса е 100 пъти по-як, да си прави бекъпи, има гаранция 2 години при това.

Допълнение: отключването с лице е най-досадното нещо, което можеш да си представиш. Работи по-бързо и по-добре от на Айфон - Х, сравнявахме го с един клиент. Няма оставяне на телефона. Види ли те светва. Гасиш го, вижда те, светва. Гасиш го, тръгваш да го обръщаш наопаки за да не те види, обаче те вижда и светва. Ужас. Редовно го прибираш отключен и се натискат копчета. Изключих го. Отключвам с отпечатък. И тук отново изгъзиците са просто това, изгъзици за да ти вземат парите. Реално най-удобното отключване е двойното почукване на LG... и Леново... Леново Vibe-P1 получи отключване с двойно почукване с един от ъпдейтите. Супер телефон, голям, удобен, добре направен и с огромна батерия. Единственият недостатък е прегарянето и пожълтяването на екрана от двете страни горе.

Малко като, купил си някой М5 и го хвали, обаче каква е истината, кара със 160 и му друса. Друг си купил Порше, трети Мустанг, карат със 160 и им друса. Много забавно, първа, втора, трета, 170-180, напънеш на 4-та 240... голяма емоция, караш, друса ти и ти харчи двойно. Има седани и комбита карат пак със 160, тишина, харчи малко и не друса. Истината, е че си карам 3-тонната Тойота със 160, че и със 210, тихо ми е, вози ми и не ми друса. Едно комби струва примерно 70-80.000, харчи 10 средно и се поддържа евтино. върви с колкото му кажеш. Защо някой си купува автомобил ЗА ПО ПЪТИЩАТА за 180.000 тогава? защо има А7 с 340 коня, когато има А6 с 240? Едното е почти двойно по-скъпо от другото. Между другото, примера с А6 и А7 е доста добър. А7 има изключително лоша аеродинамика, може би най-лошата на съвременен луксозен автомобил, затова е и спойлера отзад. А7 е два пъти по-скъпо без абсолютно никаква причина. Пак караш със 160. Обаче ти харчи повече заради лошата аеродинамика... и си платил повече. Да, изглеждаш гъзар.

Мисля, че добавена стойност трябва да се плаща където трябва. Едно скъпо и голямо къстъм турбо стои перфектно под капака на кола, която се кара на писта и на пистови събития. Същото турбо за 3-4.000 лева стои като голямо L на челото на собственика Ауди карано по улиците. Освен ако човек не е арт личност или професионален милионер не бива да се обгражда с луксозни модни аксесоари без реална функция като Ауди А7, М5 или телефон със стъклен капак, който не служи за нищо освен да лъщи и да се хлъзга.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #37 -: Юни 19, 2018, 05:06:51 17:06 »
Асус Зенфон Арес за 333 долара:
https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B0-asus-zenfone-ares-8-gb-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0-286645.html

Ако не си бях купил боклука Хуавей.
Имам и кой да ми го донесе.

Хуавея и на жена ми не мога да го дам, защото облъчва много повече от LG.
Дано го загубя, счупя или ми го откраднат по-скоро.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #38 -: Юни 27, 2018, 10:21:05 10:21 »
Айде, честито!
Екрана горе има по една жълта прегоряла ивица от всяка страна.

Нищо особено не е правено с него, даже не е много ползван.
Карал съм с пусната навигация и загасен екран без включено зареждане. Не е ползван на зарядно и лош сигнал, че да прегрее.

Боклук!
« Отговор #39 -: Юни 27, 2018, 11:23:15 11:23 »
Аааа не! Най-умразния дефект ми е това. Ако ти е спукан екрана както май беше написал, най-вероятно няма да признаят и гаранция. Ужас!

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #40 -: Юни 27, 2018, 12:28:10 12:28 »
Имам леко подозрение, че поставките за чаши на тойотата ми имат принос. Слагам го там, а те се нагряват след 1-2 часа каране. Въпреки това ми се струва, че не е нормално.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #41 -: Август 24, 2018, 12:41:51 12:41 »
Екрана почна да прегаря и отляво.

Хлъзгавия гол охлюв Хуавей P20 lite обаче може да бъде и лепкав. При съжителство с кожен калъф за документи или портфейл в еден джоб нито едно от двете не може да бъду извадено без другото.

Скоро го изпуснах на тротоара, защото не можа да ми влезе в задния джоб, защото едновременно ми се хлъзгаше в ръцете и ми се хлъзна по джоба. Почупи му се гърба доста грозно, нали е стъклен. Черен е и не личи много.

Друг много гнусен дефект, е че скубе много неприятно набола брада. Прави го от самото начало и не е причинено от изпускане или друг дефект. Не виждам как го прави, но го прави успешно и болезнено. Изглежда има луфт, който го позволява. Няма дупка или цепка и на пръв поглед няма как, но кято се загледам виждам определен релеф, който представлява п-образна вдлъбнятина с дълбачина да кажем колкото дебелината на косъм. Дизайнерски изглежда добре, но скубе.
Китайците не са го хванали, защото са кьосета.

Току що ме оскуба първо по косата и после по бакембардите.
« Отговор #42 -: Август 24, 2018, 02:08:25 14:08 »
Ееегати....но да, явно не си единствен, из продавалниците се появиха страшно много обяви на този модел на по няколко месеца, което еднозначно говори, че не е ОК. Хуя-вей, зарежи, xiaomi ми се струва доста по-добра алтернатива.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #43 -: Август 25, 2018, 11:41:54 11:41 »
Явно са зле. Той и не работи кой знае колко добре.
Камерата например е много бавна между кадрите или като натиснеш мини изображението на последния кадър.

Най-най-важното, е че 18:9 е изключително неудобен формат. Особено след 16:9 5.5 инча просто се чувствам излъган. То няма екран това, върнаха ме на К700!