Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спортен въздушен филтър или качествен хартиен?
« Отговор #15 -: Юни 04, 2018, 03:25:54 15:25 »
Да се включа и аз. Като си лагам въздушния филтър маоя също има такова "кече".
https://automator.pl/filtr-powietrza-japanparts-fa-130s--081112s
Понеже съм на газ го сменям на 7-8 хиляди, но на около две-три хиляди просто откъсвам кечето, и така Може да се каже че пак си имам нов филтър, защото кечето вече се е позацапало, но пазило хартията.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #16 -: Юни 04, 2018, 04:53:16 16:53 »
Изобщо не го късай, то се е зацапало само с финни частици и не може да се задръсти. Иначе задръстват хартията.
Такъв въздушен филтър се използва 15.000 километра. В упътването на мустанга пише, че масло се сменя на 5.000, а филтър на 15.000 км.

На тойотата на 8.500 не забелязвам спад в динамиката или увеличен разход. Ще сменя маслото и ще изчакам още няколко хиляди км за филтъра за да видя какво ще усетя при смяната му. Така или иначе по книжка обслужването е на 20.000 км. Огледах го, хартията е мръсна до половината на нагънатото. Вътре е чиста. Даже на следващия бих му сложил такова кече ако знам откъде да го купя.

Ето ти Хенгст: https://www.hengst.com/en/online-catalog/product/6481310000-01/na/
Модел: E461L01 цената му е около 18 лева...

Чакай да си запиша за Шкода Фабия 1.6 ТДИ въздушен филтър Хенгст/Hengst: https://www.hengst.com/en/online-catalog/product/5121310000-01/na/
Модел: E1017L
« Отговор #17 -: Юни 05, 2018, 03:12:09 15:12 »
Това с 15-те хиляди хубаво го пише, но при какви условия. Зимата на влажен и почти безпрашен въздух, или някъде по черни прашни пътища лятото? Аз карам малко и масло и филтри сменям веднъж годишно.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #18 -: Юни 05, 2018, 03:27:24 15:27 »
Ти за зимата в София нищо не каза. Веднъж декември-февруари хвърлих въздушен филтър на 3.500 км., беше сиво-черен до дъното на акордеона на хартията.
Филтъра на тойотата ми е наистина огромен - с размерите на 6 литрова тенджера подналягане и е скъп, вече е към 100 лева. След като половината хартия навътре е с нормален цвят не е редно да се сменя. Няма никаква вреда от забавянето на смяната до пълното изцапване на въздушен филтър. Естествено ако усетя, че колата спира да върви, което се усеща много отчетливо ще го сменя.
Сега мисля да прескоча маслото с 1500-2000 км и тъкмо ще мога да разгранича колко от разликата при смяна на малсо е от масло и колко от въздушен филтър.
Една година е доста време и доста мото часове, има доста разпространена теория, че е добре масления филтър да се сменя на средата на пробега, ако се кара над 6 месеца или над 10.000 км.
« Отговор #19 -: Юни 11, 2018, 03:34:29 15:34 »
Помните ли че едно време руските автомобили масово бяха с въздушен маслен филтър несменяем ? Вътре в кутията на филтъра има един елемент който е до половината в масло и въздуха като минава практически барботира през маслото . Вероятно като засмуче и го разбива из цялата кутия . Периодично мадиш елемента , миеш и наливаш свежо масло и толкова . Тия от KN вероятно от там са откраднали идеята  ;D

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #20 -: Юни 11, 2018, 06:38:00 18:38 »
 ;D ;D ;D
Вярно,и центробежен,и маслен филтър имаха.Москвич май бяха с центробежно маслен.Как само се сети за това? ;D
« Отговор #21 -: Юни 12, 2018, 10:59:59 22:59 »
 И Жапорожеца имаше такъв филтът. Спомням си че имаше спираловиден профил във входа който да завихри влизащия въздух.
За мен това си е най-добрия филтър всичко се обира от маслото, само трябва да се направи подобрен дизаин за да не засмукват маслото съвременните мощни мотори, особено турбините.