Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
Имам проблем с намирането на пресостат (датчик налягане на фреона) за климатика ми на Пасат Б3. Проблемът се изразява в това,че климатикът не е заводски,а е допълнително монтиран някога в Италия.Ходих по магазините,но колкото и да се стараха и да разглеждахме изображения на пресостати,не можаха да ми помогнат.Единствено подобно изглеждащ пресостат е за Пасат Б4,но той е с куплунг на самия пресостат,отделно от това не знам дали като резба става на моята климатична система.За това молбата ми е ако някой е срещал такъв пресостат,нека да каже на какви коли се монтира,за да мога да си закупя такъв.Във всеки магазин ми искат данни за автомобил.А пресостатът ми е толкова стар,че по него ако е имало надписи,те с времето са се изтрили.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re: За какъв автомобил е този пресостат
« Отговор #1 -: Май 24, 2018, 03:16:48 15:16 »
До колкото виждам той е през някакъв преходник.
Какво има в него? Нещо полупроводниково или просто има/няма?
Какъв му е проблема?

Вземай един подобен и си направи преходник на стругар. Няма какво да го мислиш.
Току що сменях термостат на мустанга и загледах точно пресостата. Ами около 5 пъти по-малък е и е интегриран в една тръбичка. Май може да се сваля все пак. Но нищо общо с този огромен датчик за налягане на масло.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 24, 2018, 04:47:53 16:47 »
Има/няма е.Няма резистори или полупроводникови елементи.
Работи като ключ към маса,включва и изключва две релета,които управляват други.
Ако скоро не намеря такъв датчик ще преправям,просто няма да имам друг избор.Но все още нямам представа как точно му е изпълнението вътре,дали е два ключа on/off или е два превключвателя.Не съм започнал още да разплитам инсталацията,надявам се да намеря такъв датчик и да се размина без преправяне.
Накратко инсталацията работи като компресора се включва и изключва непрекъснато.Беше климатроник,който просто изключваше компресора,ако е зададена температура по-висока от минимално възможната за системата.Заради проблеми с електрониката сега е просто климатик,което за мен е без значение,защото и без друго задавах минимални градуси.
Както и да е,надявам се да намеря датчик и да не разгадавам цялата инсталация,според която да търся друг датчик и да ходя по стругари.
Разгледах датчици на "Диавия",но не намирам същото като моя пресостат."Диавия" са били често ползвани в Италия при допълнително монтиране на климатик.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 24, 2018, 05:46:53 17:46 »
Пфуууу....
Егати зора.Благодаря на колегите от фолксваген клуба.Това,което търся е това на снимката,само че ново.Водят го универсален.
Аз ли нещо не правя както трябва или наистина не се предлагат в България,защото търсачката не ми помага.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 24, 2018, 08:18:40 20:18 »
Да, много са елементарни.
На много коли са само два кабела, има/няма достатъчно налягане на фреона. При много зор пълниш климатика и връзваш на късо.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 31, 2018, 08:53:19 20:53 »
Оле!
"Тех-ко" продават части "Диавиа".Намерих това,което търсих.Малко се наложи преправяне,защото има леки разлики.С малко скъсяване на гайката (предната част на датчика) с флекса и смяна на буксите,вече имам работещ климатик.Ако някой има проблем с намиране на датчици "Диавия",тук намерих решение:
 http://okazion.tech-co.net/bg/parts/nd_0100366-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82.html

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 01, 2018, 09:59:15 09:59 »
Забелязваш ли, че това е оказион?
Делфи Диавиа. Американци.

Докато е здрав може да го измериш дали е ключ или полупроводник или има някаква друга електроника, примерно сензор 0-5V.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #7 -: Юни 04, 2018, 10:32:57 10:32 »
Датчика е просто два механични ключа вътре,нищо повече.Т.е. има връзка/няма връзка.
« Отговор #8 -: Юни 17, 2018, 10:52:46 22:52 »
Този пресостат е комбиниран ниско високо налягане . Просто два ключа единия вероятно е нормално отворен другия затнорен в статично положение и пълна система . Единия ключ е авариен по ниско налягане другия пуска и спира вентилатора според високото налягане . Който и да сложиш подобен датчик от друга кола ще свърши работа , датчика би трябвало да може да се развие без да изпусне фреона . Вътре в резбата трябва да има клапан който спира фреона като серазвие датчика .