Излезе ми много интересна реклама в Инстаграм
Не водеше към уеб сайт или профил, а към пдф за възможностите на някаква дизайнерска система на Сименс.
Генеративния дизайн било, когато изолираш статиката и я насложиш с физическите размери и ныжните точки за закрепване и взаимодействие на дизайна.
При леене и коване се пести материал.
Вероятно при движещи се части се вдига ефективността.
Онагледяването е с шевна машина - най-сложното механично устлойство на 19-ти век. Мисля, че е по-сложна от тъкачен стан и парна машина.
Рекламата е пусната от SpaceCAD Ltd. Уебсайт:
http://www.spacecad.bg явно са представители на високотехнологични инженерни програми и машини.
Коментирах, че резултатите от този метод за дизайн приличат на детайли от машини от 19-ти век, когато е разцветът на механиката.
Същите изглежда имат нещо общо и с 3D Printing Metal
https://www.facebook.com/3DPrintingMetal/ Обадете ни се и поръчайте Вашите уникални детайли. 3D печат в мартензитна и неръждаема стомана чрез лазерно синтероване. Изграждащ обем 140мм*140мм*100мм.
Подозирам, че същите с тези призиви ще си докарат принтиране на липсващите зъбни колела от шибидаха на сенатора.
Изглежда, че тези услуги стават все по-достъпни, защото комплект колела за скоростна кутия бяха излезли 800 лева. Тоест, компресор, турбина или друг единичен дизайн ще излязат значително по-малко. Струва ми се също така, че тези цени са по-добри от на CNC.
3D Printing Metal
17 май в 14:31 ·
- 30 детайла от мартензитна стомана или 5 работещи прототипа;
- 2 работни цикъла на 3D печат по 7 часа;
- Цена 800 евро
Резултат: Доволен клиент!
Единствено широката употреба на понятието "мартензитна стомана" малко ме смущава. Това не е марка или вид стомана, а състояние на структурата на метала в резултат от закаляване. Може би във фирмата има повече дизайнери и чертожници и по-малко металурзи. А може би това е така само в екипа зад Фейсбук страницата им.