Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
За какво използвате Интернет?

Аз го използвам за:

- Гугъл, много питам Гугъл;
- Уикипедия, но я ползвам през Гугъл;
- Новини от сводката на Хуавей, която е единственото хубаво нещо в този телефон;
- Ютуб;
- Този форум;
- други форуми, но относително по-малко и само чета;
- Фейсбук, но качеството клони към нула, ползваемостта е откровено неприятна с много стъпки и недоправени браузъри, които не дават признаци да се подобряват;
- Инстаграм много малък процент - имам няколко публикации годишно;
- Мобиле.де и бг;
- Чат през вайбър и месинджър, като от месинджър не съм доволен, защото отново отвлича линковете в собствен прото браузър;
- поща;

Ако сравним днешното ми ползване с ползването от 1994-та до 2009-та, нещата са коренно различни.
Преди социалните мрежи сърфирахме в определени сайтове и използвахме търсачката за да намираме и сайтове и конкретна информация.
Новинарските сайтове бяха много по-качествени, а сайтовете в които сърфирахме съдържаха линкове към други сайтове в които продължавахме да сърфираме.

Още нещо:
Цитат
В момента се обсъжда за приемането на европейска директива, която ще задължи онлайн платформите и останалите доставчици на Интернет услуги да контролират и филтрират потребителски генерираното съдържание.

Свободният Интернет, в това число и Уикипедия, е под заплаха! Информирайте се за проблема и покажете, че не сте съгласни!
https://bg.wikipedia.org/wiki/Начална_страница

Дарявал съм средства за Уикипедия и пак ще го направя.

Онлайн филтрирането ще сложи край на свободния Интернет: https://blog.wikimedia.bg/2018/05/06/online-filtering-prevents-free-internet/
Петиция против цензурата: https://www.change.org/p/stop-censorship-in-europe

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Re: Къде сърфирате - сериозно проучване
« Отговор #1 -: Юли 23, 2018, 05:35:46 17:35 »
Ами форумите са общо три на единия от които съм част от управителния съвет, че си имаме и клуб, Гугъл, ютюб, някои и други новинарски, качвам снимки във flickr, някой и друг "продавалник".
« Отговор #2 -: Септември 27, 2021, 03:53:14 15:53 »
Форумът на сетком - помага много при избор на техника. Бегемама никой ли не го посещава  ;D

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 27, 2021, 05:19:31 17:19 »
БГ мама и да не искаме ги четем  ;D

Искам да ти благодаря, за повече от 10 години ти си един от много малкото хора, които сърфират във форума, разглеждат разделите и споделят различните си интереси.
Повечето се отбиват да ползват малко безплатна помощ за аудио или авто и повече не ги чуваме. Даже докато са активни си стоят в техните си теми.

Неактивен detson

*
  • **
  • 61
  • Я да видим туй що все още работи
    • Профил
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2021, 08:16:18 20:16 »
Основно технически форуми,някои за коли,този форум и за часовници.Новинарски чета само в началната страница на abv-поща,иначе ползвам епълската.Слушам музика ,кънтри, класическа, народни и много българска,диско.Фтографските форуми ги чета,рядко побликувам снимки,дори и фликр скоро не съм влизал.Обикновен човек какво да се прави?Понякога едва съм в нета час и това е ,каквото ме интересува и стига толкоз.Понякога пиша постове после ги трия без да ги побликувам.Има толкова информация,че ми се струва че няма с какво да помогна.