Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4089
    • Профил
И така, облагородяваме балкона.
Калта на снимките е от пресаждането на растенияята.

Планът е да се получи приятно пространство за пиене на кафе или ракия сред зеленина.

Растенията са от района на Кале Чифлик и Банкя. Цената на купените такива е незначителна около 30-40 лева общо.
Масата и столовете са много леки и са комплект от Бриколаж, на промоция 70-80 лева.

Лампата е от Практикер, диодна, 3 вата от SMD диоди с насочена надолу светлина.
Струва 26.50 лева.
Свети неутрално към топло - 4000K и изненадващо силно.
Силно влаго защитена е с гумени тапи и хубаво уплътнение под долния прозрачен капак, който е на цели 6 болта.

От всичко най-интересна е лампата.
Като потърпевш от силни лампи от блока отсреща, който е на 50 метра и в страни знам колко е важно да не пречиш с лампите си. Отсреща има една-две лампи на балкон от които буквално не може да се спи, а не са нищо особено, вероятно под 100W, ставам да дърпам пердета.

Получи се перфектно, над перваза има буквално едва 10 сантиметра периферна светлина, а напред няма абсолютно никакво излъчване.

Плановете продължамат с още 7 лампи, импрегринрана и байцвана челна дъска под тях и някаква тента или сгъваемо остъкляване отгоре и отпред.
Балкона е открит и на последен етаж и се цапа много, а зимата имаме и по половин метър сняг. Някакъв вид покрив ще подобри нещата много.
Имам една-две идеи за твърд сгъваем покрив...
До тук добре, да видим. Според мен трябва нещо да измислиш с перваза.

Неактивен Toshko

*
  • 4089
    • Профил
Перваза с дърво, а парапета една нова боя.
Трябва да измисля някакво сгъваемо остъкляване.
Отпред ясно, на релси двустранно, общо 6 парчета става добре и спретнато. Има опция да се прибират надолу, но не знам има ли такива механизми.
Ама отгоре какво да бъде? Трябва да покрия около 140-150 см.
Може да е рамка с профили високи да кажем 100 мм. и две релси. Отгоре 50 см фиксирана козирка, посредата и отдолу още по 50 см и ще може да се сгъва. Предните може даже и да се махат за лятото.
И пак ще стои рамка през цялото време. Може би трябва да свикна с мисълта.
Трабва да направя изолация отдолу и отпред. Особено отдолу, зашото това пък е термо мост директно в помещенията вътре.