Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Счупен вентилатор за баня Cata-C на само 3 мото часа.
Вентилатора е Ф150 - 350 м3/ч.
Цената на това изделие е 110 лева...

Не може да бъде върнат или заменен на момента - политика на фирмата.
Можело само в един от двата сервиза за София да го ремонтират.
От Практикер бяха така добри да ми помогнат с рекламацията и да оформят документите, нещо което не са длъжни да правят. Това била една от двете фирми, които не заменят дефектни уреди.
Срока за ремонт или отговор бил един месец.
Благодаря, монтирах си стар М-моторс 125 мм произведен в България, който е работил стотици пъти по 3 часа и ще работи още.

Причината за повредата е прегряване от което оста се нагрява, пластмасата омеква и перката започва да превърта.
Отделно вероятно мотора се повреди от прегряване.

Много ми е интересно какво и как ще ремонтират във вентилатор с три части.
Ще видим какво ще отговорят.

Вече съжалявам, че не се сетих да потърся по-мощен м-моторс. Когато търсех мощни вентилатори просто Cata-C ми излязоха по-напред.
M-motors имат Ф-150 с дебит 240 м3/ч., който харчи повече от два пъти повече ток - над 40W, докато този е 19W за 350 м3/час, ако е вярно разбира се.
Re: Счупен вентилатор за баня Cata-C на само 3 мото часа
« Отговор #1 -: Август 19, 2018, 08:53:31 08:53 »
Перката е паднала защото мотора така е загрял че е размекнал пластмасата на перката . Перката е просто нахлузена на оста като при всички кенефни вентилаторчета . Явно дефектен мотор .

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re: Счупен вентилатор за баня Cata-C на само 3 мото часа
« Отговор #2 -: Август 20, 2018, 11:17:12 11:17 »
До същия извод съм стигнал и аз.
Обадиха ми се, че вентилатора се е върнал от рекламация. Бил поправен, не бил нов.
Изключително съм любопитен в какво се състои ремонта. Дадох го със свалена перка, всъщност както перката се изхлузи и падна от гравитацията като го махнах от стената, така им го дадох, не съм я свалял аз. Опасявам се, че може просто да са нахлузили перката и да ми го връщат.

Скоро ще разберем.