Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BMW турбо
« -: Ноември 16, 2018, 05:02:24 17:02 »
здравей те обмислям турбо проект като все още събирам инфо фмомента  колата е с м44б19 като мисля че този мотор няма да изържи и търся м50б25 като мисля да направя о ринг на блока турбина Т3 обмислям и монтаж на газов инжексион ЛП теч щесе кара на ниско налягане около 0,5 0,6 това мапера щего прецени най-добре ще съм благодарен ако ми дадете съвет дали сам в правилната посока или ми предложите нещо друго
« Последна редакция: Ноември 20, 2018, 07:03:21 19:03 от koceto93 »

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re: BMW турбо
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2018, 08:43:35 20:43 »
Здравей, намеренията ти са благородни, обаче какво ще се получи.

Ето моите стратегически съвети:
1. Бюджет. Струва ти се, че може по малко и полека, обаче не е така, определи бюджета отначало, включи в него дори отвертките и скобите. След това го събери накуп и купи всичко необходимо накуп.
2. Прочети форумите и Уикипедия за М50/52/54, има версии с ковани биели и ковани коляновия валове, които държат надуване. Провери много точно коя версия ти трябва и искаш.
3. Т3 не е турбо за 6 цилиндъра или за над 200 коня. Има големи версии на Т3, но те са скъпи и екзотични и пак не са хубави.
Немския е-бей има по 200 евро нови ГТ3076 и 3582. Няма какво да обсъждаме просто.

Мен ако питаш, задръж си двигателя, най-добре газ и ГТ28 пак за 200 евро от е-бей.
Другото са подробности и зависят от бюджета. Може много да се заиграеш с металообработка в някоя от по-скъпите работилници, скъпи гарнитури, АРП болтове и шпилки, ревизия, освежаване.

А може просто да вземеш една резервна глава за м44, да направиш шаблон на хедъра и да дадеш да ти изработят един прост и хубав хедър.

Като цяло не си заслужава да се наливат пари от саклет в кола без сантиментална стойност и без предназначение.

При продажба, добавяне на бюджета и покупка на по-мощен модел за 5-10.000 лева купуваш 50-100.000 лева фабричен тунинг от професионалисти дето иска едни накладки, тампонче, амортесьорче за по 50-100 лева и караш автомобил расов по рождение, а не допингиран параолимпиец.

Помисли за проект за хибрид с батерия и електромотор. Примерно един 20 киловата мотор на пистовия ремък. Или с втори пиньон вързан на диференциала. Плюс газ, поне ще бъдеш на печалба.
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2018, 06:12:00 18:12 »
благодаря за съвета за турбуто за мотора които сам избрал съм чел доста затова е избран ще сложа ковани бутала от друг мотор които пасват идеално др колеги са ги ползвали и са доволни. Слагал сам и други мотори в БМВ  като с монтажа няма да имам проблем просто това щемие първия турбо мотор.            Бюджета ще е около 4000 лв като в бъдеще можи да се покачи в тази цена не влиза мотора

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2018, 06:47:42 18:47 »
Ако не мога да те откажа, това с което мога да ти бъда полезен като стане време е да ти дам рецепта за хубав и прост изпускателен колектор, който не е непременно с равни дължини. Има доста по-важни неща от равните дължини. За проект като твоя, който е подобен на моя е по-важно да няма лаг и да няма съпротивление, тоест да бъде ефективен.

Списъка с части също много варира. При план минимум дори не минаваш на по-големи инжектори, просто слагаш газов инжекцион за 1500 лева и това е. Имаш хедър, турбо пътища, маслени маркучи и изходяща тръба. За изходящата тръба също имам заделено ноу-хау, което не съм публикувал. Горещо препоръчвам да запазиш катализаторите и да използваш външен уейстгуейт. Катализаторите по никакъв начин няма да спънат вървенето, а и повечето съвременни коли са с два катализатора, което пак е полезно, защото по-малките тръби успоредно се побират по-лесно под колата. След катализаторите минаваш на една тръба, а гейта се пуска успоредно на нея до отзад.

О-рингване на блока изобщо не ти трябва. Това е за драгстери или прости, хора, които не знаят защо им духат гарнитурите.
Гарнитурата трябва да може да поеме движенията на главата спрямо блока без да пропусне, тоест трябва да бъде еластична.
Решението се казва MLS - multi layer steel, от 3 до 5 слоя решават всички проблеми, стоманата пружинира и винаги уплътнява.
Нови болтове за главата от Евроболт задължително, шпилки или ARP за малко налягане не са толкова необходими, но не са и безкрайно скъпи, така че не ги изключвам.

На следващ етап можеш да вземеш някакъв пиги-бек и да минеш на по-големи бензинови инжектори.

Фаталните неща са да сбъркаш с хедъра и изходящата тръба и да избереш малко турбо, което е отвратително. Не бъркай Т3 флануц с Т3 турбо, което е 40-50 годишно изкопаемо, което не работеше добре дори в двигателите проектирани за него.
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2018, 08:56:36 20:56 »
https://www.ebay.co.uk/itm/Turbo-Oil-Return-Drain-Feed-Line-Sandwich-Adapter-BMW-E30-E36-M20-Audi-VW-TT/380375614947?hash=item58902745e3:g:iiIAAOxy2CZTabgx:rk:2:pf:1&frcectupt=true Някои от вас ползвал ли е от тези сандвичи за масления филтър  вършат ли работа или само ще си счупя мотора с него . ако има по добър  вариянт нека някои от колегите да сподели мнение

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2018, 12:59:17 00:59 »
Перфектни са, имам на сенатора с щуцери 12 или 14 вътрешно, но ги има и у нас.
За целия комплект 100 лева е доста добре. Увери се за ф-то на щуцерите.
БМВ не са ли с филтър елемент?

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2018, 12:09:55 12:09 »
Подкрепям,че няма нужда от о-ринг.Клингеритова гарнитура си държи без проблем ако няма детонации или прегряване.
Препоръчвам шпилки от база опит,впечатленията ми са,че алуминия не харесва чести отвивания и затягания на болтовете.Разбира се не е проблем да се ползват болтове.
Не знам обаче до колко алуминиевия блок ще носи на турбиниране,виждал съм само един такъв преди време,който в резултат беше с раздути цилиндри като бъчви,но на какво налягане е работил нямам представа.Аз лично определено бих предпочел чугунен блок.
На 0.5-0.6 бара заводски съединител ще плъзне,със скоростната кутия и дифа не трябва да има проблем.
Охлаждане на маслото по какъвто и да е начин е добре,но ако колата ще е за дрифт,препоръчвам да ползваш маслен радиатор.
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2018, 07:08:43 19:08 »
да прав си с елемент е но капака на масленото тяло е метален и се слага между тялото и капака. В един чуждестранен форум го срещнах и не знам колко е сигурен този начин. В този клип е показано как са го инсталирали
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2018, 07:13:47 19:13 »
за колегата bdd блокът е чугун на м50 то и затова сам го избрал благодаря че изрази мнение  насочил сам се към най дебелата гарнитура за да може малко да се разреди мотора ако имаш друго предложение или съм на грешен пат моля да ме поправиш

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2018, 08:53:35 20:53 »
Не съм разбрал,че ще ползваш чугун,в първото ти мнение пише м52.
Ползвай и смукателя на м50,по-пропусклив е.
Нямам идея за какво ще ползваш колата и какво целиш с турбото - максимална мощност или максимална еластичност за ежедневка.
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2018, 06:33:35 18:33 »
извинявам се моя грешка колата ще се ползва като  ежедневка затова ще е с газ както съм писал по на горе като идае приятна за каране  понякои пат щесе дава повечко газ да не кажа по често когато имам време

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2018, 06:31:13 18:31 »
Не може ли да се вземе чаша за филтър елемент от кола с маслен радиатор и да се ползва? Например 2.5 тдс задължително е с маслен радиатор и изводите мисля, че са именно от там.
Внимавай с бърза ежедневна кола, защото много увлича, а движението не е като преди 20 години, много по-натоварено е и никой не се пази и не гледат.

Приятна за каране говори за ГТ28 или 3072.
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2018, 04:29:03 16:29 »
мисля че не пасваше от тдс от М3 става но не съм сигурен за тдс нека някой от по знаещите да ме поправи ако греша
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2018, 04:31:40 16:31 »
Има и друг български вариянт да се пробие неговото тяло но на мен лично неми допада защото няма да има термостат и зимата ще е малко кофти

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2018, 06:20:18 18:20 »
От М3 ще е скъпо. Провери щуцерите на това дето го гледаш и се увери, че става за твоя мотор.
Термостат не ти трябва, зимата ще караш с по-тънко масло. 0-30 х-макс. Че тези термостати обичат да заклинват. А съм сложил дълъг болт с 4 гайки и 4 шайби, между шайбите има стиснати гумени уплътнения и гайките са нагласени на дълбочина да разделят отворите като при отворен термостат.

На какво купе ще се слага мотора?

п.п. тоя льольо от клипа си напълни мотора с пясък и не го видях да сипва масло в маркучите и са ужасно дълги. Отврат. Всякакви маслени магистрали се залепят с тиксо докато се работи! И по-малък радиатор сигурно не е намерил?!