Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
Vectra A 1.6 с козчета
« -: Април 11, 2011, 02:21:45 14:21 »
Моля темата ми да бъде изтрита!

Що бе? :D :D :D
« Последна редакция: Март 21, 2012, 10:34:35 22:34 от Toshko »
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
Re:Vectra A 1.6 с козчета и един малък проблем
« Отговор #1 -: Април 11, 2011, 02:44:56 14:44 »
Причината е че тъпите газаджии са ти направили центровка като за оригинален двигател с ~9:1 сгъстяване, без портове, без вал и т.н.... съответно оригиналния се нуждае от 10 градуса базов аванс, защото е разтоварен, не постига големи налягания...

Твоя е по-сгъстен и се пълни по-добре= по-високо налягане от сгъстяване и по-голямо тегло на сместа в цилиндъра... затова и е необходимо искрата да се подава по-късно за да се постигне пика на налягането в оптималния от механична гледна точка момент.

По-сгъстените двигатели искат малко по-бедни смеси, защото горенето при тях става с малко по-ниска температура... Колкото до ефекта от бедна/богата смес когато горивото е газ, бая сме го дъвкали и тук и в тунинг.бг и всеобщият извод беше, че за разлика от бензина, газта оказва влияние на коефициента на пълнене, по-богата смес, по-лошо пълнене.

Малко е странно, че с повече аванс двигателя харесва по-бедни смеси... принципно ако аванса е прекалено много, по-богатите смеси се отразяват благотворно. Затова ми е малко странно.

На газаджийте беше ли им обяснено какви промени има двигателя?

И следващ въпрос, какво те накара да отидеш да ти бърникат колата, при положение, че си вървеше добре?

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 11, 2011, 03:03:39 15:03 »
На газаджиите им обясних,какви са интервенциите по колата-но явно не им са били ясни последиците от тях.
А с повечето аванс,не мога да кажа,че харесва по-бедните смеси,тъй като ми идват ниските,ама умират високите... примерно и "максималната" му скорост окъся,доста ;D Както правеше 190,сега така се поти на 170.
*Максимална скорост никога не съм пробвал-намерих една права от 3км и все на нея налягам докъдето ми стигне...

Отидох при газаджии,защото предположих,че ще ми оптимизират малко искрата и горивото,защото аз си ги правих на проба-грешка,докато стигнах задоволителен резултат и реших да не бутам повече,да не се скапе :D

Може би,ще е най-добре да си го врътна обратно на 4 градуса (толкова беше преди) и да засичам,след това ще врътвам напред или назад,като ще гледам къде е постига най-добри резултати.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 03:06:13 15:06 от ^Del^ »

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 11, 2011, 03:36:55 15:36 »
Начи както при повечето неща, вариантите са два:

1. Или по научному, тук влизат и опитите на дино;

2. Или на ухо!

На инат, не става! - А газаджиите обикновенно именно това правят, четат 10 градуса в авто датата и повече нищо не им дреме, ако не върви ти казват да си оправиш двигателя  :D

Щом нямаш достъп до дино, действай на ухо.

На мен пък ми е интересно, защо газовите инсталации имат по две кранчета, при положение, че излизат от един маркуч и влизат в една плочка?  ??? Ако може да обясниш малко повече по въппроса, че ми е интересно. Има ли начин да си регулираш сместа на ниски и сместа на високи по отделно?

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 11, 2011, 04:03:56 16:03 »
При мен е едно кранче,което се раздвоява и оттам отиват 2 маркуча.За съжаление,не може да дозираш адекватно на оборотите,винаги си е малко едно към гьотере :(

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 11, 2011, 04:25:50 16:25 »
Па дай да те ъпгрейднем нещо...

Примерно да минеш на система с два дросела или да напрайм един смукател с тромпети и обединител с два дросела...

От щатско лесно можем да намерим един RPM Switch (гугъл фор ит) и един MAP Switch  ;D

С MAP Switch-а можем да управляваме отварянето на втория дросел и/или допълнително обогатяване през отделен шлаух с отделно кранче...

С RMP Switch-а по същият начин може да се управлява допълнително обогатяване...

Така спокойно можеш да си настроиш по отделно празния ход и леките натоварвания + движението с постоянната скорост, отделно пълната газ и отделно високите обороти... - Просто ти трябват три маркуча с три кранчета, два превключвателя, за вакуум и за обороти и два електромагнитни клапана...

;)

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #6 -: Април 11, 2011, 07:43:29 19:43 »
Това с тромпетите и обеденител с 2 дросела,наистина е добра идея :) Лятото може да се заиграя в тази насока :P

Неактивен bdd

*
  • 553
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 14, 2011, 06:02:23 18:02 »
На мен пък ми е интересно, защо газовите инсталации имат по две кранчета, при положение, че излизат от един маркуч и влизат в една плочка?
Защото смесителя е с малка дебелина (да не измества много частите,между които е сложен) и отворите,по които тече газта през него са много по-малки,отколкото сечението на тръбата на изпарителя,от която излиза газта към мотора.Повече отвори за газта,постъпваща към смесителя означават по-малко съпротивление на газта вътре в смесителя,като най-добре е маркучите да са симетрично разположени един спрямо друг,защото това предполага по-равномерно количество газ,изтичаща през всяка дупчица на смесителя.По-малките маркучи са по-удобни за монтаж,защото се провират по-лесно сред другите части (маркучи,кабели,жила и т.н.),но понеже оказват по-голямо съпротивление на газта се налага да са поне два.Разбира се това не означава,че не може да се ползва само един маркуч с по-голямо "Фи" до смесителя,стига разбира се да е удобно за монтаж,ако разположението на частите около двигателя позволява това.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 06:07:02 18:07 от bdd »

Moro

*
« Отговор #8 -: Юни 17, 2011, 01:51:27 01:51 »
Здравейте.Интересува ме как е хванат колектора от 1.3s на главата от 1.6 понеже дупките на главата са правоъгълни,а на колектора овални,близки до кръг?
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 02:17:20 02:17 от Moro »

Неактивен bdd

*
  • 553
    • Профил
« Отговор #9 -: Юни 18, 2011, 11:08:16 23:08 »
Toshko,ако ти се занимава с писане и редактиране,мисля,че сега е момента да използваш набора от снимки за 1.6 моното.Момчето има какво да научи... От тук!
Само да вметна,че с 1.3S вала трябва да се ползва и делкото на 1.3S заради едновременно по-коректен аванс и най-евтино решение.

В Тунинг.бг такава тема ще е загуба на време и нерви,защото някой си не можел да повярва,че 1.6 моно става над 100 коня на газ. ;D
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 11:15:22 23:15 от bdd »

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #10 -: Юни 19, 2011, 11:55:54 11:55 »
Toshko,ако ти се занимава с писане и редактиране,мисля,че сега е момента да използваш набора от снимки за 1.6 моното.Момчето има какво да научи... От тук!
Само да вметна,че с 1.3S вала трябва да се ползва и делкото на 1.3S заради едновременно по-коректен аванс и най-евтино решение.

В Тунинг.бг такава тема ще е загуба на време и нерви,защото някой си не можел да повярва,че 1.6 моно става над 100 коня на газ. ;D

Добре, като подчертавам, че съавтори сте ти и Дел, а аз съм само редактор  :)
И освен това, като я доизкусурим, ще я пуснем и в Тунинг.бг, едно защото сме обещали в началото на годината и второ, че там ще достигне до повече хора, което е и смисълът на форумната дейност, пък и трето, това си е форума майка.

Хоп ето я: http://penkiller.com/index.php/topic,294.msg848.html#msg848

Още е празна, че сега почвам.  :'(

Moro

*
« Отговор #11 -: Юни 20, 2011, 12:39:17 00:39 »

Ще почакам да оправите темата която сега е чернова,че има много неточности и явно става дума за поне 2 различни проекта.Но ми стана любопитно относно вала от 1.3с и делкото от 1.3с -това значи на практика да не се използва компютъра на колата на газ (нито аванс,нито гориво ще управлява).Та в такъв случай няма ли да е по-бюджетно направо да се сложи цяла оборудвана глава пт 1.3с с карбуратор и бензинова помпа? Бонусите са -мотора се сгъстява (без да се шлайфа главата или блока) ,по-добра горивна камера,по-широки портове,по-широк всмук колектпр,изпускател с двуцевка.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #12 -: Юни 20, 2011, 12:44:16 00:44 »
Да,става въпрос за два различни проекта.

А на второ място за главата - по принцип би следвало да си прав.Но това е пробвано,това даваме като информация ;D

Неактивен bdd

*
  • 553
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 20, 2011, 10:18:56 10:18 »
Поставянето на глава от 13S ще вдигне степента на сгъстяване и.... толкова.Горивната камера е по-лоша като форма и всмукателните клапани са с диаметър на главата 33мм срещу 38мм на Ц16НЗ.

Moro

*
« Отговор #14 -: Юни 20, 2011, 07:02:45 19:02 »
Не е толкова,а доста повече щом е 1.3 мотор и е 75 коня.Де факто тя е повече "портната" сток отколкото главата на моното може да стане след разни заигравки.Специално това с всм. колектор което си е цяла одисея си го спестяваш.Взима се колектор от 1.3N който пасва без преправяне на глава от 1.3с,но за сметка на това само с една планка се преправя за моноинжекция.Другото е същото-дросел от 1.8, дюзата си е от 1.6.