Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Moro

*
Re:Vectra A 1.6 с козчета и един малък проблем
« Отговор #45 -: Юни 27, 2011, 11:45:44 23:45 »
Електродите на свещите са сиво-бели-тва е факт.А преди бяха кремави.
Ама за да съм сигурен ще мерна налягането дали е 0.75-0.8 бара и един ултразвук на дюзата.ТПС-а го мерих и уж е в норма.Иначе щайгата си върви -ако не бех отвил свещ и не бех видел електрода не бих се сетил.А я отвих точно за да видя добре ли са смесите след тия промени.Естествено чек-мек не е светел,а ламбдата е нова.

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #46 -: Юни 28, 2011, 09:30:10 09:30 »
като смених филтърната кутия и капака на моното с по-големи и изпускателния колектор с такъв от ц16се нещо ми беднеят смесите.
След тези изменения единственото,което се сещам сега е,че имаш по-малка концентрация на остатъчните изгорели газове.Т.е. възпламеняваш малко "по-чиста" смес.Ако ЕГР-а е изолиран сместа е много "по-чиста",единствения "примес" остават само маслените пари.

Moro

*
« Отговор #47 -: Юни 28, 2011, 02:32:56 14:32 »
EGR не само е изолиран ми ампутиран.Сички вакуми са изолирани щателно с маркучета затапени с болтчета,освен тоя на мап-сензора и на сервото на спирачките.Картерните газове са с маркуч под колата т.е. и те не влизат в колектора.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #48 -: Юни 29, 2011, 12:31:47 12:31 »
Абе те данните,че варират-варират за това е добре да се даде инфо и от къде се черпят.Сега Дел ако се чувстваш разобличен вината не е моя.Грешка от 30% въртящ момент не може да се обясни с вариации на производителя.Колкото до гонката -казах ти защо това е невъзможно,ти не си свалял лявата гума да видиш кви са скоростите на кадетите така,че предлагам да престанеш да дъвчеш това.Не може при еднакви други условия (купе,скорости) ,при еднаква максимална мощност -75 коня да бие мотора който  е по-слаб значително като въртящ момент до 5200 оборота.Намесвай си ако щеш и космически совалки,но който е карал късите и дългите скорости знае,че все едно сяда в друга кола.
бдд -вариациите на производителя не са чак толкова много.Просто четеш вторични източници и там нещата са объркани.В тия данни които си постнал виждам,че има и за мотори ц16лз и ь16сз-сзр щото ц16нз със ст. на сгъстяване 10:1 няма-това са данни за x16szr мотора който има и кнок-сензор и за тва му е дигната и компресията.Относно тунинга -това са някакви твои разбирания понеже той е всякакви доработки с някаква цел и не виждам разлика между това да отнемеш от главата за да сгъстиш и да разстържеш блока.Относно цени-при всички случаи глава втора ръка която ти върши работа е по-евтиния вариант от доработки на съществуваща.Специално за тия стари мотори дет са по 100-150лв окомплектовани.Както и да е мисля,че стана ясно кой какво има да кзазва и къде е сгрешил в източниците си.

Е щом не съм развивал и лявата гума,че да знам какви са скоростите,какво по дяволите търсиш в моята тема... и недей съжелява за нищо. Отвори си тема и се похвали със стореното,а аз обещавам,че няма да ти обеснявам колко си некомпетентен  :-\ Винаги е добре дошло да се допълни информацията и да се води дискусия,но да ми обесняваш колко струвам,какво знам и какъв съм при това без ни най-малко да ме познаваш си е чиста проба заяждане от твоя страна!

За мен дискусията приключи и тъй като не желая да ми се цапа темата с излишни съждения от лица с големи претенции и липсващи резултати (или поне не са изложени такива),моля някой модератор да я почисти и заключи.

Има си тема за размишления за този двигател,не разбрах защо настояваше да пишеш в тази (всъщност предполагам,ама съмненията са си за моя сметка)
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!

Moro

*
« Отговор #49 -: Юни 29, 2011, 01:37:24 13:37 »
Няма нужда да те познавам за да заключа,че си комплексар предвид на това,че говориш наизуст и неверни неща,а когато ти се каже го избиваш на лични нападки.Дискусия с такива като теб няма как да се получи,а пък чувството за собственост на тема..няам думи.Ми отвори си блог бе -на тва пише форум!

Администратор: За оцветения в червено текст, потребителя попада под ограничено форумно запрещение!
Никой не го е предизвикал или обидил! В Пенкилер Комплексари не пишат! Тук сме избягали от комплексарите!

За повече информация за наложената промяна на статута на потребителя, четете тук:
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 07:56:50 19:56 от Toshko »

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #50 -: Юни 29, 2011, 07:33:20 19:33 »
EGR не само е изолиран ми ампутиран.Сички вакуми са изолирани щателно с маркучета затапени с болтчета,освен тоя на мап-сензора и на сервото на спирачките.Картерните газове са с маркуч под колата т.е. и те не влизат в колектора.
Значи в цилиндрите постъпва само горивна смес без примеси,имаш и по-малко съпротивление при изпускане,което означава по-малко останали изгорели газове.В резултат имаш известно повишаване на количеството прясна смес,респективно количество кислород при същото качество на сместа,която ще се възпламени,окислението протича малко по-интензивно включително и около свещта.Макар и несъществено според мен,но температурата при горенето се повишава.Едновременно с това и количеството отделена топлина е по-голямо най-вече заради леко повишеното количество смес в цилиндъра от малко по-доброто пълнене.Това означава малко по-бавно спадане на температурата при работния такт,т.е. когато изпускателния клапан отвори газовете ще имат по-височка температура и налягане.От тук и електродите на свеща ще са малко по-топли.
Обаче изписаното до тук,макар и вярно,не ми се вярва да е причина за сиво-белия цвят на свещите.Просто разликите "преди и след" не са толкова съществени за да се получи това,освен ако преди колата ти не е работила на границата на беднеенето или поне със смес "на границата на керемидения цвят".От друга страна казваш,че това е станало след смяна на филтърна кутия и изпускател.
Не вярвам налягането на горивото да е причина.Няма как да се промени от раз със тези промени,освен ако няма съвпадение точно тогава да се е получил друг проблем като заминаваща си помпа например.
Да не би новата ламбда да е причина?Този сензор генерира напрежение според разликите в концентрацията на кислород между атмосферата и вътре в колектора,както и от температурата и'.Две еднакви ламбди няма,колкото и да са близки при работа.Чека няма да светне щом напрежението е в нормите,но при каква смес е това напрежение?Компа коригира бензина според напрежението на ламбдата.
Ако имаш възможността за проба вземи ламбда-сонда от друг двигател,на който свещите са керемидени и пробвай с нея.

Моите свещи също клонят повече към сивия цвят,но аз карам на газ,поради което практически не се образуват сажди.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 07:52:20 19:52 от bdd »

Неактивен Vankoto

*
  • **
  • 32
  • Maaaan, I'm HOT
    • Профил
« Отговор #51 -: Октомври 25, 2011, 03:20:09 15:20 »
От цялата история не видях някъде да е споменат дросел от C18NZ, доста благоприятно се отразява дросел с дюза от 1,8 моно на 1,4 и 1,6 моно и то без другите споменати модове, като изпускатели и валове и пр. ... Изпуснали сте една съществена част от "храненето"  ;) Другото дребно нещо, което може да се направи е да се махне оригиналната кутия на Моно (със система за топъл/студен въздух) и да се монтира такава от пълен инжекцион, която има доста по-широка смукателна тръба и има възможност за дерестрикция на потоците в кутията, чрез премахване на шумозаглушителите в нея. Това да се слага спортен филтър тип конус, цилиндър или пирамидка ( ;D ) е абсолютно в минус на мотора. Единствения, който ще има "+" ефект е панелен спортен филтър за модела и то задължително с по-горе споменатата кутия... Също така и ускорител на газовете на мястото на катализатора. Дребни неща изброих, но със споменатите от вас модове ще дадат осезателен ефект... И всичко това, ако все още се седи в хранене тип "Моноижекцион" 

Неактивен bdd

*
  • 517
    • Профил
« Отговор #53 -: Октомври 25, 2011, 05:20:12 17:20 »
Вектрата беше с дросел от 1.8 моно.Казвам беше,защото сега вместо 1.6 моно под капака има 2.0 с четири карба.Филтърната кутия и преди,и сега е същата - зад десния фар и смуче студен въздух.Единствено пластмасовия капак над дюзата си остана.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #55 -: Октомври 28, 2011, 11:18:04 23:18 »
NZ-то , до две седмици се качва на Корса  8) :o Мъчно ми е да го хвърлям този двигател...

Иначе,да - беше с дросел от 1.8, но филтърната кутия беше сериозен рестриктор (bdd знае за какво говоря...).

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #56 -: Ноември 09, 2011, 11:10:26 23:10 »
Реших,че може да сложа клипче как вървеше колата с този двигател,на газ и 17'' гуми и джанти:

Доволно си беше,като за 1.6 моно на газ...