Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сони Z5 compact
« -: Декември 14, 2018, 03:42:52 15:42 »
Август месец след като си счупих лек старото LG g2 mini, което ползвах близо три години, и все още работи. Се наложи да си купя нов телефон. Исках малък под 5 инча и с добри спецификации.
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5_compact-7535.php
Това беше единственото решение освен някой рециклиран айфон 5. От ибей ми дойде на около 350 лева. Беше добре пакетиран.

Със приятен жест от продавача.

Почерпихме се за негово здраве.

Всичко страхотно даже още на втория ден му направих един воден тест.

Телефона си работи и до сега доста бързо и мазно. Снима добре, според мен макрото малко му куца. Но там няма проблем, снимам на 20 мегапиксела и после си подрязвам излишното. Обаче този телфон неможе да снима със светкавица. Може би заради стъкления гръб прави някакви отблясъци.

Облепих с черно фолио около камерата, и между камерата и светкавицата. Ефект няма, явно прозира някъде през задния капак, а не е отражение.

Преди около два месеца обаче го изпуснах от седнало положение не си уцелих джоба. От тогава взе да ми се събира прах под стъклото на камерата. Вече бях наясно че телефона не водоустойчив.
 Питах от любопитство в един случаен сервиз какво е решението. Направо ме отсвириха. Тоя стъклен капак ако се счупел, па и жълт, после нямал с какво да го залепи. Дори и силикон да му сложел пак няма да е водоустойчив.
 Уж се примирих, но...

Не изглежда никак трудно, даже под клипа има линк от който мога да си купя "стикер" за залепване на задния капак. Май, май ще се пробвам в скоро време, само трябва да разбера, горе долу колко трябва да го нагрея за да не повредя нещоот елементите вътре.
Re: Сони Z5 compact
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2019, 11:08:04 11:08 »
И така разглобих, го. Не е никак трудно.

Със мацване на черен лак около стъклото на светкавицата реших проблема с отблясъците.

Воала.