Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
Re: Astra z20let проект
« Отговор #420 -: Май 20, 2019, 12:59:22 12:59 »
... когато неграмотен майстор се опитва да те накара да се чувстваш като квартален междублоков идиот, който рационализира ръководството за ремонт на москвича и разправя на всички  ;D :-\ :o :( >:( ;D ;D :D

И според моя майстор не би трябвало да има проблем, ама ти все пак си го подпри. Задължително със стегнатост, но малка.

Проекта има един сериозен недостатък и това е липсата на електроника. Ремапа си е ремап, но друго си е да можеш на лаптопа да си пипнеш аванса +/- 2 градуса, да си обогатиш, обедниш и т.н. да пипаш буст контрола. За мен следващата стъпка трябва да бъде една хубава електроника, а до тогава с ремапа по-леко, надуйте я на 1.2-1.4 внимателно с доказани смеси 11:1, внимателно с авансите. Не съм много наясно с настройките на 86 мм горивна камера с централна свещ. Сигурен съм, че аванса трябва да бъде под 26-28 градуса, дори допускам, че и под 20 може да се слезе. Атмосферна много напъната над 3500-4000 оборота е 26-28, но на малко по-големи цилиндри, т.е. по-големи разстояния.
« Отговор #421 -: Май 20, 2019, 01:27:15 13:27 »
Имам наблюдения над въпросния СААБ мотор с Трионик5 електроника от 90те години.Тази електроника заводско е много сеифти,има карти за какво ли не,мапва се в движение и мисля че софтуера за боравенето с нея е за свободно теглене в нета,за това последното не съм сигурен.Мотора е доказано здрав с верига и доста ремонтопригоден,както писах по назад държи на всекидневно каране на 300+ коня.В стоков вид сме разсъждавали,че трябва много старание да се счупи,като се има и предвид софтуера който има много корекции.Добър вариант е ако не е късно вече.В София има и саабаджия дето е запознат с тунинга на този мотор,поне преди години когато и въпросния СААБ дето споменавам беше в движение и се занимавахме с него.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #422 -: Май 20, 2019, 02:51:25 14:51 »
Ангел от ХЕЕД каза, че електрониката на лета е предостатъчна.
Иначе и лета стоков си карам спокойно до 320, ако е ревизиран както трябва и с арп на белите може и повече.
Просто искам да стане както трябва и да държи, все пак ще е евридейка.
« Отговор #423 -: Май 20, 2019, 03:16:37 15:16 »
Ами няма ли някой който го е правил и пробвал-карал, че да те насочи към шлаиф базата дето са го направили.
Аз лично не знам дали на твое място бих направил това подпиране,ако ще се чудя постоянно дали всичко е наред и дали цилиндъра няма да подаде в някой температурен режим.Сякаш предпочитам вместо да го подпра да си гръмне блока както си му е реда и да си питам х*я после  ;D.
Това е лично мое мнение.Придържам се понякога към максимално оригиналното и доказано,но и не карам тунинг автомобил все пак.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #424 -: Май 20, 2019, 04:39:05 16:39 »
Ето една примерна карта, слизат и под 20 градуса, като аванса ми се струва даже леко агресивен.

Фабричната електроника е все едно стендалоун, но не можеш да си я пишеш сам, което е недостатък.
Друго си е да си извадиш кабелчето по време или след пътуване и да си пипнеш. Или да отидеш в чужбина и да попаднеш на гаден бензин. Като ми се случи, вадя флашера и под неодобряващия поглед на жена ми сменям настройките  ;D
« Отговор #425 -: Май 20, 2019, 04:48:36 16:48 »
Защо пък да не можеш да си я пипнеш сам, лаптоп, кабел и си пипаш колкото си искаш?

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #426 -: Май 20, 2019, 06:50:05 18:50 »
Ами никой в България не съм чул да е подпирал блок, само NS къстъм партс подпирали субару, срещу 700лв. ама това е доста скъпо и неоправдано.
Имаше един друг гаражен майстор, който е подпрян z20let и като го попитах каква хлабина оставя, отговора беше "ми колкото да влиза на ръка"...
От Сливен изкараха теории, че цилиндъра бил кръгъл, пък блока правоъгълен и при температурното разширение щяло да има изкривяване и пускане на цилиндъра ако е подпран или поне нещо такова разбрах(доста сложно го обясниха, макар че нищо не казаха в крайна сметка).
Иначе не мисля в никакъв случай аз да си пипам картата и аванса.
« Отговор #427 -: Май 20, 2019, 09:59:35 21:59 »
Ако има как софтуерно да си следиш детонациите мисля че няма страшно да пипаш аванс и смеси.За смесите ширололентова сонда,ама ако има вариант да си изведеш нещо което да индикира детонационното горене ще е добре.На въпросния СААБ за който писах по-горе през софтуера докато си настроиваш и следиш живи данни когато засече детонация целия монитор на лаптопа светваше в бяло за секунда което е предостатъчно да се забележи.
Стремиш се към сместа която ти трябва ,примерно 12AFR и си буташ аванса докато спре да чука.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #428 -: Май 20, 2019, 11:42:42 23:42 »
Ми фабрично диагностиката показваше някакви кнокове.
Ама все пак като не разбирам от нещо и не искам да рискувам.
Все пак защо взимат по 800лв.  за ремап добрите тунери, сигурно има разни неща/тънкости които не са за всеки.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #429 -: Май 30, 2019, 07:55:06 19:55 »
Малко да раздвижа темата.След голямо забавяне блока е готов, а главата още не е, но се надявам да си я взема следващата седмица.
Уж я пратих здрава, излезна че имало счупено и лепено парче, което се е отлепило при миенето.Аз я мих на силна водоструйка и нищо не падна...дали някой там я е изпуснал няма да го коментираме.
Имам един въпрос за баланса на вала и маховика.След като са оригиналните и не са пипани, има ли нужда от баланс и заедно ли се балансират или поотделно?

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #430 -: Май 31, 2019, 03:02:58 15:02 »
Ти направи списък на всички бездарни шлайф бази и сервизи за глави в държавата.

Балансира се вала сам, маховика сам и после двете заедно. В темата за астрата на Станчо съм пуснал линк към една софийска фирма, но никой не я е проверявал. Като гледам по какви ходиш, по-добре при случайни от нета, които поне дават вид на сериозни.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #431 -: Май 31, 2019, 07:09:53 19:09 »
Ми тези при които ходя са с име, уж... Днес си взех блока, бях казал изрично да не го финишират с шкурка, защото ще ползвам flex hone aма са го тръгнали.Шлайфиста на вала го питах защо са го шлайфали преди да занеса лагерите, той вика не е правилно така и аз не знам защо. Казах му, че ако не са наред хлабините ще ги търся пак.
Като цяло са разбрани хора, но двама човека го раздават началници и гледат да правят повече бройки....типично по български двама усират работата на 20.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #432 -: Май 31, 2019, 10:26:29 22:26 »
Ето затова сенатора седи и като опра до такива неграмотни бурсуци затворили се в кочините си и серящи по колите на хората и спирам. Каквото мога правя сам, когато имам време и вдъхновение.
Демек тия са осрали всичко, което са могли.

Какво да направили с шкурка?

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #433 -: Май 31, 2019, 11:49:15 23:49 »
Понеже диамантени те камъни оставят хонинга много груб се налага да се финишира.Те го правят с шкурка,на ръка...
Вариант е и с 600 диамантен камък ама те нямат.
Ако изобщо си помисля за втори проект, бих си правил блока навън.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #434 -: Юни 04, 2019, 06:59:40 18:59 »
Занесох блока в сервиза.Буталата са ги пуснали вместо 9 стотни, вместо 7.
Обаче имам и друг проблем, поръчал съм шпилки на основните лагери за C20let, а те са по-дълги.Там където хваща гайката няма резба да стегне.Удачно ли е да се направи резба и изобщо ще може ли стругаря да нареже ARP?
Варианта да ги продам и купя нови е най-добър, но нямам време, а и много малко хора си купуват шпилки за основните, защото са скъпи.
Имам нужда от компетентен съвет.