Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
Re: Astra z20let проект
« Отговор #465 -: Август 30, 2019, 07:19:33 19:19 »
Tошко дай инфо какво се случва с проекта, че вече една седмица мина, пък и Косьо не си вдига телефона два дни.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #466 -: Август 30, 2019, 10:06:09 22:06 »
Той така прави.
Не знам какво сте се уговорили, кога ще я почне, кога ще я свърши.
А и съм на море и не съм гарант на сделката.  ;D
Ще го питам в понеделник.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #467 -: Август 30, 2019, 11:06:46 23:06 »
Как не си гарант, ти ми го препоръча :D
Ми вече 8-ми ден е там, каза че за един ден ще го качи.Малко го затрудних, че му липсваха някой болтове ама във всеки сервиз имат кофи с болтове, пък и се продават.И изпарителя на газта и компютъра се наложи да махне ама то не е кой знае какво, аз му казах предварително, че ще има такива дреболии.
Това е, че и аз гледам като се обади да ида веднага да я взема и да имам и уговорен приятел да ме закара до София.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #468 -: Август 31, 2019, 12:29:39 00:29 »
Как не си гарант, ти ми го препоръча :D
Ми вече 8-ми ден е там, каза че за един ден ще го качи.Малко го затрудних, че му липсваха някой болтове ама във всеки сервиз имат кофи с болтове, пък и се продават.И изпарителя на газта и компютъра се наложи да махне ама то не е кой знае какво, аз му казах предварително, че ще има такива дреболии.
Това е, че и аз гледам като се обади да ида веднага да я взема и да имам и уговорен приятел да ме закара до София.

Аз ти го препоръчах да го питаш разни неща или да ти събере мотора.
Ти го затрудни малко повече хахахахах
Ще ти я направи не бой се, вероятно трябва да стигне до нея.

С тази Ви сделка нямам нищо общо.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #469 -: Август 31, 2019, 02:17:11 02:17 »
Да, може би има друга работа.
Аз не видях дали има подемник там ?

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #471 -: Август 31, 2019, 03:06:13 15:06 »
То без подемник е много мъка.Аз като сменях мотора, направо го пуснах отдолу със скоростите и после сложих другия и пуснах купето върху него.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #472 -: Септември 13, 2019, 09:36:57 09:36 »
Up по темата.Колата стои вече почти месец там, от една семица Косьо не си вдига телефона.Май и от там ще си я взимам.Вече не знам какво да си мисля, че се случва.Колата ми трябва, аз изпускам важни срещи и губя от цялата работа.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #473 -: Септември 13, 2019, 04:19:30 16:19 »
Не искам да съм груб, обаче дори аз се стреснах в колко насипно състояние си оставил колата.
Няколко кутии липсващи болтове. Включително ти е поръчвал и ти е търсил от магазини и от колеги. Липсващи Фитинги къде ли не.
Сумати развинтени неща по "сглобения" двигател, които Косьо ти ги е завинтил и ти е прегледал всичко на ново.
Казал съм му всичко да го пише отделно на един лист накрая да няма приказки, а черно на бяло и да не си недоволен, а доволен.
Изобщо не ме интересува какво изпускаш.
Не съм страна по отношенията Ви, но ако трябва ще стана.
Не си я оставил за накладки, че да ходиш да си я вземаш.
Или ако искаш си я вземи, но си плати сметката до тук, няма проблем.

Моя съвет е да не се филмираш и да си изчакаш да ти я съберат и да ти окомплектоват липсите, да ти преправят инсталацията и да се оправят с всичко останало, което ще излезе междувременно. Вероятно не е случайност, че не си я направил сам, нито са ти я направили твоите познати. След като сервиз през който минават толкова много коли и нищо друго не виси отпред са се заели да ти я направят по-скоро те са се вкарали в приключение, вероятно защото са запалени опелджий. За тази работа трябва да им бъдеш благодарен, а не да се правиш на ощипан след един месец.
Без да съм сигурен мога да ти кажа какво е станало, като са видели, че не е сглобяване за два дена са я почнали след две седмици, след което една седмица са преглеждали и са събирали липси, освен това имаше достатъчно празници и почивни дни.

Това с невдигането на телефона да не те притеснява.

Ъпдейт: мотора е качен, правят шпилки за колектора и турбината, редят маркучи, режат кабели и ги редят.
Нали не си представяш, че ще ти махнат газовата уредба като просто я окълцат и оставят всичко да стърчи?

По-добре си трай и гледай да не те таксуват много допълнително за цялата допълнителна работа.

А най-добре просто изчакай да ти я направят и отиди да се кефиш как са я направили като ти се обадят. Щом я правят значи ще започне да им пречи и скоро ще искат да я разкарат.

Обаче такива неща не искам повече да слушам и да чета!

Още един ъпдейт: сега като сме му звъняли, защото и на мен не ми вдига точно ти е правел даунпайпа и гърнетата, които не идват, защото са една цяла тръба без сглобки от отпред до отзад. И ти е нямало и банджо холендричните болтове по турбината, та и такива ти е търсил и ти е намерил.

Реагирам остро, защото не искам през форума ми да стават драми като навремето с други тунинг майстори. Първо, защото е моя форум и второ, защото при Косьо такива неща не стават! Камо ли да си вземаш колата! Насила ще ти я направим!  ;D

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #474 -: Септември 13, 2019, 06:17:34 18:17 »
Лошото е, че като не вдига цяла седмица и не знам какво става се чувствам не добре.Разбираш ме, че колата е при непознат, който не си вдига телефона.
За допълнителното таксуване, го разбирам, но колко неща да са липсвали, колко струва като единична цена един болт и един холендър ?
Болтове един сервиз трябва да има  бол.Шпилките каза, че иска да поръча помеднени и да ги смени, макар че можех да мина само с нови гайки за стотинки - съгласих се за нови шпилки, макар че само се отваря повече работа и се оскъпява със 90лв. само за шпилки,без работата.
Развинтените неща са клапан на маслената помпа и термостат, аз тогава му ги показах и му казах.
Колата отиде при него, защото не искам да ползвам сервиза на моя приятел.Разбирам, че не е малко работа, но аз за 3 часа го свалям мотора, да естествено с подемник.
Пак казвам, че ме притеснява че не вдига, а преди това като се чухме каза, готов е, останаха дреболии до 2-3 е готов.
От моя страна не съм скрил нищо по работата, която го очаква и той видя, не съм я изсипал и оставил там.
Цената не искам да я коментирам, не знам как са цените в София, но едно качване на мотор за 500лв. не са хич малко в сравнения с цените по провинцията, нищо не съм се пазарил и му казах ОК.
Мой приятел иска да си докара колата за пълен ребилд и подковаване и се съгласи на 1700лв. при Косьо.Обаче предвид обстоятелствата не знам дали няма да размисли, той си знае.
А и занапред мисля да ползвам услугите му, ако мога да си го позволя разбира се.
Нищо лошо не съм казал и не мисля за него, сигурно е много добър майсъор,но не и бизнесмен.
« Последна редакция: Септември 13, 2019, 06:31:11 18:31 от ivan93 »

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #475 -: Септември 13, 2019, 07:24:45 19:24 »
Бизнесмен не е определено.
Както и липсите и въртелите не са три неща.
Дай да не го обръщаме на форумна драма.
Мотор се сваля бързо, ама като няма и скоби за маркучи и другите вече споменати неща не се качва никак бързо, особено с преправяне на инсталация, ауспуси и т.н.
Болтове има бол, да, а защо не отидеш ти да ги издирваш първо в донесените, после по сервиза и по магазини?

Виж накрая какво ще стане.

Правенето на мотор е съвсем различна работа. Да ходи кой където иска. Но не правете драми. Косьо е известен сигурно по цял свят, че не си вдига телефона.
Като си видиш списъка с допэлнштелната работа сам ще прецениш. Скъпо, нескъпо или евтино.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #476 -: Септември 13, 2019, 09:06:35 21:06 »
Не, няма да правя драма.
Поне имаш ли представа кога ще стане, защото миналия петък вече беше качен, поне той така каза.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #477 -: Септември 13, 2019, 10:58:05 22:58 »
Нямам, въпросът е че като се прави такова нещо всяка дреболия може да те спре за 1-2 дена, а като ги няма две кутии болтове, това са сумати дреболии. И става така, че се върши между другото, просто защото майсторите трябва да живеят от труда си и няма как една неподготвена и дезорганизирана работа да спре целия работен процес, защото тогава трябва ти да му платиш заплатата.

По отношение на цената, не ми разправяй за провинцията с ещу София, защото имам достатъчно наблюдения. Кадърните хора, които си ценят труда навсякъде вземат пари. Ходил съм в повечето софийски сервизи, първо повечето нямаше да те вземат, второ щяха да ти отрежат главата.
И това не е качване на мотор на кола на която е сменена гарнитура, да й го хвърлиш обратно.
Шпилки сигурно трябват след като са ти казали.

Ш пак за цената, защо не си го направи бързо и евтино при Вас?
Нито ти си благотворител, нито, те са крайно нуждаещи се.
Клиента ходи при майстора, защото двамата се нуждаят един от друг, единия дава труд и ноу-хау, другия своите труд и ноу-хау трансформирани в пари. Ти не си му дал на него пари, а си разменил вече продаденият си  трудов еквивалент за неговия. Доста по-различно е.
На много места щяха да те накарат да си вземеш колата и да се върнеш с двете кутии болтове и скоби, които липсват. Гарантирам ти!
За да дойдеш в София, значи нито ти можеш или имаш време, нито местните Ви пишмани са в състояние да скалъпят нещо.
Грешката ти е че не отиде при тях да ти направят мотора, защото правят по няколко на ден и по шлайф базите ги гледат в очите и кимат и слушат и грешки не стават. Вече щеше да караш отдавна и то на идеални хлабини и т.н. и пипнато от хора дето са го правили 1000 пъти и го правят всеки ден.
Аз също разбирам и мога, но те толкова са дръпнали в детайлите, че предпочитам тях пред себе си.

Неактивен ivan93

*
  • 322
    • Профил
« Отговор #478 -: Септември 13, 2019, 11:09:30 23:09 »
За пари няма да говорим, пак казвам, шом си го препоръчал ти, значи е добър.
Не го направих, защото не искам да ползвам сервиза повече, причини няма да казвам.Там всичко си правех аз.Дойдох в София, защото ми беше препоръчан и каза добър срок, който няма да коментираме повече.Не е като да няма хора които си разбират от работата и в другите градове, но избрах по-сигурното.

Неактивен Toshko

*
  • 5186
    • Профил
« Отговор #479 -: Септември 14, 2019, 12:55:12 12:55 »
Едно хубаво нещо от твоята одисея, е че след теб влиза лексуси за изкормване и после сенатора за присаждане.
Тамън с Косьо говорехме, че моето присаждане ще е по-лесно от твоето "качване"  ;D
Няма бърз проект, нали видя колко те замотаха само с един блок и колко ти сам се замота със събиране на части. С всичко е така.