Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Astra z20let проект
« Отговор #105 -: Януари 11, 2019, 07:40:10 19:40 »
Относно фланеца имам предвид да се препили така че да го играе плавен преходник от едната форма към другата

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #107 -: Януари 12, 2019, 08:57:38 20:57 »
Има един друг проблем.Понеже моето турбо е мноооого зле, а и пропуска масло не ми се иска да го слагам след ремонта.Обаче пък ако сложа другото(което също е зле ама ще го ребилдна) няма да имам мап за него.Единствения вариант за който се сещам е да направя първо турбото и колектора и да ида за някакъв супер сейфти мап, колкото да разработя.Обаче после пак трябва да ходя на ремап и става една двойна работа, губене на време и харчене на излишни пари.
« Отговор #108 -: Януари 12, 2019, 09:18:13 21:18 »
Щом колата е с дебитомер, няма проблем за смесите да караш с друго турбо, стига да не изтаваниш стойностите на дебитомера. Пускаш го на base boost 0.5bar (тоест калибрираш пружината на гейта за толкова, и изолираш през разработката заводския буст контрол, защото той ще иска да вдигне повече) и си свиркаш.

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #109 -: Януари 12, 2019, 09:24:27 21:24 »
Какво имаш в предвид под завидския бууст контрол ?
« Отговор #110 -: Януари 12, 2019, 10:58:46 22:58 »
Имам предвид заводската система за контрол на налягането на турбината, и конкретно соленоида, който е свързан преди гейта, и се командва от еку-то да не го свързваш към маркучетата на новото турбо, ами да вържеш гейта директно към щуцера на изхода на студения охлюв, по този начин ще караш на т.н. Base boost, който обикновено е настроен на 0.4-0.6 бара (зависи колко е натегната вилката на гейта). Соленоида да остане електрически свързан обаче, защото иначе ще дава грешка най-вероятно.

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #111 -: Януари 13, 2019, 07:15:51 07:15 »
Разбрах те.Обаче няма как да знам дали инжекторите не удрят тавана, а те са 320 кубика, като стандартно налягането е на 3.5 бара.
Иначе за след това ще сложа пак сименс дека(като оригиналните), обаче 875cc.
За основни и биелни лагери какво препоръчвате, един бг тунер ми каза да слагам глико и ако съм сложел ацл или кинг рейсинг съм щял да претропам мотора...което ми се струва малко глупаво...гледам в бея за 120 евро има комплект арп болтове за биелите и за основните.
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 07:58:45 07:58 от ivan93 »
« Отговор #112 -: Януари 13, 2019, 02:54:00 14:54 »
На 0.5 няма да изтаваниш инжекторите, но така или иначе е задължително да се оборудваш със широколентова, само не я слагай на течащо турбо, щото маслените пари/пушеци ше я скапат за отрицателно време. 875 са много големи инжектори и може да имаш проблеми със празния ход и дозирането при много леко натоварване, 630 са достатъчни за 450 коня по принцип.
Глико ако си убеден че е оригинално си е чуден лагер, acl или king не виждам какво не им харесва твоя майстор, питай го че ми стана любопитно. АРП-тата си заслужават парите, голям % от избушилите биели са в следствие от слаби болтове.

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #113 -: Януари 13, 2019, 03:05:09 15:05 »
Ами той не е моя майстор, просто говорих с едни уж имена в бг тунинга...Иначе колата си я правя аз с помощ от приятел(в неговия сервиз).Да и аз това си мисля, че не е толкова лесно да се счупи или изкриви биела.Като за начало не мога ли да мина без широколентова сонда, че не знам колко ще ми излезат частите, а и преди 1 месец сложих нова ламбда.
« Отговор #114 -: Януари 13, 2019, 07:00:29 19:00 »
Можеш да минеш и без нея ако смениш само турбо и караш на base boost. Дюзите тр да смениш непосредствено преди ремапа, щото със стандартния софт не знам дали ще запали изобщо.

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #115 -: Януари 13, 2019, 07:18:05 19:18 »
Това ми е ясно, идеята е да направя ремонта и да разработя като се надявам да няма проблеми и непредвидени разходи.Плаши ме повторното отваряне и цялата разправия.
После вече спокойно мога да си поръчам периферията като инжектори, помпа, сонда и т.н.
Другото е, че искам да сложа пръскалки под буталата.По чуждите форуми четох че слагат от bmw 2.8 щото били най-евтини и файда от скъпи пръскалки нямало.
Предложете какви да взема(чисто нови естествено).

Неактивен Toshko

*
  • 4637
    • Профил
« Отговор #116 -: Януари 14, 2019, 12:13:01 12:13 »
Пръскалката е просто едно клапанче и някакъв чучур към него.
Ключовото е клапанчето, което след известно време заклинва отворено и ти пада налягането на празен ход, а и въобще.
По принцип пръскалките са прогресивни, това, че отварят на 2 бара не означава, че отварят напълно и ограничават цялото налягане на 2 бара, трябва да започнат да отварят на толкова и да са напълно отворени на 4-5, което са 3-4.000 оборота. Като останат отворени става много гадно, може да ти замине и турбото. Обикновено са първото нещо, което се прецаква и след тях целия мотор. На Лотус Омега например са една допълнителна рейка и са наредени по нея, защото блока е на практика 30Е, а и на теория също е такъв. Опел са големи измекяри, 30Е, 30NE, 30SE и 36GET се различават само по ангренажния капак. Оребряването за което се говори в 30GET е всъщност външно - усилени и разширени планки за петите на мотора, които стъпват на повече площ и са с повече болтове.

И добре че се разприказвах да се сетя! Скара под петите на основните лагери, която да се върже към основата за картера.
Това го бяхме изпуснали, а е много важно. Прави се от някаква прилична марка стомана, мога да питам точно от каква.
На турбо Калибрата какво ли не счупихме, проблеми с долнището или с лагери не е имало.

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #117 -: Януари 14, 2019, 02:23:42 14:23 »
Е той мотора си има скара, само че нали ще махам балансиращите валове ще ползвам тая от ХЕВ или да я изхвърля и данми правят друга ? Прилагам снимка на скарата.
За пръскалките не разбрах...да не ги слагам ли ?

Неактивен Toshko

*
  • 4637
    • Профил
« Отговор #118 -: Януари 14, 2019, 04:35:03 16:35 »
Напротив, сложи ги.
Просто казах как работят.
Как се слагат точно на твоя мотор? Разпробива се и се навива резба към маслена галерия ли?

Ебати яката скара! Къде се връзва? Посредата на петите на коляновия вал?

Неактивен ivan93

*
  • 155
    • Профил
« Отговор #119 -: Януари 14, 2019, 05:39:15 17:39 »
Там по средата има 2 маслени магистрали за балансиращите валове.Те се разпробиват и се запушват с болтове