Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Astra z20let проект
« Отговор #225 -: Февруари 11, 2019, 03:50:33 15:50 »
Дай точни данни за валовете, да не се окаже че със тях ще ти падне динамичната степен на сгъстяване, и с тия бутала 8.5 да умре съвсем в ниските?
Последно вече се обърках каква ти е крайната цел на проекта , честно, това е едно от най-важните неща, за да не се действа хаотично??

Неактивен Toshko

*
  • 4728
    • Профил
« Отговор #226 -: Февруари 11, 2019, 03:54:48 15:54 »
Всичко звучи супер, само не гони конкретни числа и коне. Пробвай го на 1.2-1.4 бара и не го надувай повече.
Вьоснер препоръчват 0.8 за 400 коня, защото знаят, че буталата им ще се счупят преди да са се размазали по цилиндрите  ;D ;D ;D
Един много известен драг отбор имаха същите проблеми с буталните болтове и не можеха да проумеят, защо някой е направил толкова слаби болтове...

Неактивен ivan93

*
  • 179
    • Профил
« Отговор #227 -: Февруари 11, 2019, 05:51:08 17:51 »
Пак да кажа, целта е ежедневка, която да се пуска по различни драг събития.Не ми пречи, че колата ще разкрива потенциала си в диапазона след 3500 оборота, а преди това ще е по-мудна.
Валовете ще са:
    Intake / Exhaust
Duration @ 0.1mm = 275°/259°
Duration @ 1mm = 237°/218°
Maximum lift = 11.15mm/10.20mm
Lift at TDC = 2.05mm/0.25mm
Това е максимука за хидравликата.
Ами онези вьоснери които ми продават са имали проблем с буталните болтове.Едното бутало е ново, защото старото е леш.

Неактивен ivan93

*
  • 179
    • Профил
« Отговор #229 -: Февруари 11, 2019, 07:23:16 19:23 »
Да, прав си.

Неактивен bdd

*
  • 546
    • Профил
« Отговор #230 -: Февруари 12, 2019, 08:53:41 08:53 »
Като разредиш логиката, е че постигаш същото с повече бууст, което вкарва компресора по-нагоре в картата, което понякога е изгодно, а понякога не е.

Изгодно е когато се сменят и валове и увеличения обем на камерата се ползва за виртуално увеличен ходов обем.

От 190-200к.с. да скочиш на 400к.с. си е дубъл пълнене на цилиндъра.Или почти двойно ако максималната мощност е на 6000-6500 об/мин.
Аз лично бих разредил на 8.5:1

За едно и също говорим.

Тия валове за турбо ли ги дават?
В ГМТ смукателния клапан е отворен 2мм,а изпускателния е почти нацяло затворен.Дано в буст да няма много връщащи се изгорели газове във всмукателя.Може би е добре да се подготвиш с раздвижни колела.Имаш ли някаква графика,която да показва всмукателната и изпускателната фаза по градуси на КВ или ход на буталото за тези валове?

Долу прикачам снимка как аз виждам газоразпределението по посочените данни.

Неактивен Toshko

*
  • 4728
    • Профил
« Отговор #231 -: Февруари 12, 2019, 09:15:45 09:15 »
Само в Пенкилер някой може да ти направи кръгова диаграма на газоразпределението на ръка!!!  8)

Няма да му връща, защото отделните тръби на хедъра са по-дълги от времето необходимо вълната/потока да пропътуват обратно. А и той ще ползва турбо със съотношение на налягания приблизително 1:1.

Неактивен ivan93

*
  • 179
    • Профил
« Отговор #232 -: Февруари 12, 2019, 01:04:10 13:04 »
Ето диаграмата.Повечето турбо валове съм ги забелязал, че всмукателния е с повече градуси от изпускателния.

Неактивен bdd

*
  • 546
    • Профил
« Отговор #233 -: Февруари 13, 2019, 11:44:57 11:44 »
Мда,почти познах диаграмата.Смукателната фаза е нещо около 20 гр. отваряне преди ГМТ и затваряне около 75 гр. слет ДМТ.

Валовете си ги дават за турбо,а смукателния ми наподобява този на 20ХЕ .Би трябвало да имаш добро пълнене на високите обороти,между 4000 и 6000.Това е само предположение и ще ми е интересно да видя резултата - графика на момент и мощност със смеси и снимка на горивната таблица от програмата за настройка.Ако това не е проблем за мапера ти...
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 11:56:35 11:56 от bdd »

Неактивен ivan93

*
  • 179
    • Профил
« Отговор #234 -: Февруари 13, 2019, 09:17:31 21:17 »
Ми то няма как графиката да е проблем, защото и аз я искам.Вече за таблицата не мога да кажа.Бих ти предоставил колата да си вземеш файла ако искаш.

Неактивен bdd

*
  • 546
    • Профил
« Отговор #235 -: Февруари 13, 2019, 09:28:53 21:28 »
С каква електроника ще е?Не ми е важно да свалям проект,просто искам да се ориентирам за собствена информациякакво е пълненето на двигателя ти предвид цялостната конструкция.

Динографиката ти очаквам да прилича на тази,но с по-ранно нарастващ момент. Това е двигател 1.9,сгъстен между 8 и 8,5:1 (не помня колко точно) за да се кара безпроблемно с бензин 98-100 октана дори реално да не са толкова на бензиностанцията,налягане 1.45 бара,GT35 серията някакво турбо беше,валовете са по-малки от твоите.Двигателят е недонастроен откъм аванс и за това към максимална мощност графиката лакатуши.Стойностите са на колелата,купе БМВ Е36 със заводска кутия и диф,не знам колко са загубите.Голям обединител и къси тръби на смукателя.Къси предавки,благодарение на които в ниските обороти има тяга към колелата и се кара добре.

Неактивен ivan93

*
  • 179
    • Профил
« Отговор #236 -: Февруари 14, 2019, 06:59:55 06:59 »
Да, малко късно тръгва това bmw.
Мапера ми ще е Ангел от ХЕЕД.Не знам дали е добър избора, но понеже знам само него и Васко от Зайо тунинг(който опознах малко по-късно) така реших.
Иначе електрониката ще е стоковата и не била никакъв проблем.

Неактивен Toshko

*
  • 4728
    • Профил
« Отговор #237 -: Февруари 14, 2019, 07:58:19 07:58 »
Ангел не го познавам, ама като гледам как им вървят колите ще ти свърши работа  ;D
Т.н. "Зайо" го познавам бегло. Има развинтено въображение, което обикаля около границата на реалността без да знае от коя страна е.

Неактивен bdd

*
  • 546
    • Профил
« Отговор #238 -: Февруари 14, 2019, 09:31:31 09:31 »
Не познавам и нямам впечатления за никой от ХЕЕД или друг,който се занимава с тунинг,с изключение само на един,за който няма да говоря.Тъй,че нямам представа дали ти е добър избора,но те си имат дино,което мапера ти би могъл да ползва колкото време му е нужно,за да оптимизира настройките. Отдавна тунинговат,следва да са с опит.Щом ще се ползва заводската електроника е добре от гледна точка на това,че страшно много настройки отпадат,защото са си готови от завода,ще се допълни гориво и аванс за буста над заводското.Нямам представа оригиналния компютър до колко бара му са картите

Неактивен Toshko

*
  • 4728
    • Профил
« Отговор #239 -: Февруари 14, 2019, 12:37:43 12:37 »
До колкото му ги напишеш, съответно ако МАП-а е малък се сменя и му се пишат нови карти и калиброваща таблица.
Обикновено логиката е МАП-а и оборотите дават товара, а товара е ординатната ос (y-нагоре), а абсцисата са пак обороти. - тази карта е попълнена с АФР, който пък е калиброван по дюзите и обемната ефективност. За разлика от по-простите електроники, където ординатната ос е направо МАП, а абсцисата са обороти, а картата е направо в обемна ефективност, която дава направо тайминг на дюзите.
Фабричните електроники работят по изискван от шофьора въртящ момент, съответно средствата с които могат да го осигурят включват и движение по картата на аванса, докато горивната може да остане в същата клетка или в същата колонка на статичен АФР в определен диапазон, като аванса се мени според плътността на постъпващият заряд. Тоест, местиш педала леко около 2-2.500 оборота, в горивната карта клетката остава същата или се качва едно нагоре, където стойността на АФР е същата, картата на аванса мести надолу и имаш повече въртящ момент по малко по-друга логика. По-сложно със същия резултат.

Хеед 100% ще се правят супер, още Влади - предишния мапер беше настроил аудито на Явор изключително добре, имаше уникален празен ход, все едно е фабрична кола, а беше 1000 коня. Даже като я мапват може да дойда и аз да им донеса едно кашонче бира  ;D