Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
Re: Astra z20let проект
« Отговор #240 -: Февруари 14, 2019, 12:46:12 12:46 »
Не знам и аз ама до 2 си стига.Светльо от Варна имаше едно 500+ и беше към 2-та бара.
Ами не знам Ангел дали ги настройва на ХЕЕД...
Васко "зайо" е маааалко опасен :D
Не знам други тунери, сигурно има и по-добри.Ако някой мисли че е сигурен, може да направи предложение.

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #241 -: Февруари 14, 2019, 01:30:17 13:30 »
Къде по-сигурен от Хеед? Първо няма къде да избягат, второ имат репутация. Само си представи в тема 17 страници да напишеш, че са ти счупили колата. Абсурд!
Даже говори с тях за буталата и хлабините.
Пак да ти кажа, остави я на малко над 300 коня. 8 стотни пак не е малко, ще ползваш само истинско синтетично масло с ПАО.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #242 -: Февруари 14, 2019, 03:26:20 15:26 »
Ами аз за 320 коня нямаше да има нужда да купувам биели и бутала.Знам че правя голяма глупост и отделно ще строша излишни пари ама от малък съм по разни гонки и си ми е в кръвта.Сега има възможността, макар и трудно и с много лишения бих искал да си изгася мерака.
Пък може и да излезне нещо добро.Замислил съм му един хеликс(6 лъчева керамика с ttv маховик и quaife(ако няма по-добър) дифф.

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #243 -: Февруари 14, 2019, 04:26:41 16:26 »
Гаси тогава. Реално при нормална употреба и уточнен мотор рискуваш да събереш полите на буталата, не е толкова фатално. Едни бутала и после ще минеш на следващ размер с нормална хлабина и това е.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #244 -: Февруари 14, 2019, 05:32:00 17:32 »
Искаш да кажеш, че няма да я напъвам и да стига до точните хлабини ли ?

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #245 -: Февруари 14, 2019, 05:56:29 17:56 »
Да, колко ще напънеш кола, която върви плашещо? Сутрин с детето в задръстването ли?
Наистина си мисля за две степени на охлаждането, едната да държи сток температура, примерно 103 градуса, другата 67-82 примерно като даваш газ.
Пиши на тия с буталата тази хлабина за каква температура е.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #246 -: Февруари 14, 2019, 06:18:28 18:18 »
Je Pistons ми казаха при тези коне 0.10mm хлабина, те са с 2168 материал.За ключа съм забравил.
Там където живея няма задръствания, аз не ходя на работа от 8 до 5 и нямам дете.Понякога ми се е случвало да карам с 200+ по междуселски път.
Определено бих я ползвал по предназначение, въпросът е дали ще ми стигат парите за гориво :D
На снимката е greedy кулер за 120лв. добре ли е ядрото ?
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 09:26:02 21:26 от ivan93 »

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #247 -: Февруари 15, 2019, 11:09:38 11:09 »
Не е добре, защото каналите стърчат в казанчето. Иначе е добре.
Виж като сбор колко е общата площ на светлия отвор на каналчетата.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #248 -: Февруари 15, 2019, 01:00:56 13:00 »
Да, но пък аз се хващам за това че е greddy, а и те така си правят ядрата.Иначе продавача е написал размери:
Approximate dimensions: Outlets 880mm apart, width at top 660mm, height 280mm, Depth 70mm.

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #249 -: Февруари 15, 2019, 01:58:12 13:58 »
Малко можеше да бъдат насочени казанчетата, не да са под прав ъгъл. Входното да е под някакъв ъгъл, изходното да е малко удължено и конусовидно.
Реално разликата от мерака може да дойде от две места хедър и изпускателна система и турбо пътища и кулер... на едното като загубишот малко повече бекпрешър и влошен дебит, на другото като загубиш малко буст и ето ти ги едни 20-30 коня, които освен, че ги няма и вдигат разхода.

За карането с 200 по междуселски път какво да ти кажа... трябва самоконтрол и да те е страх. Мощните коли увличат да раздаваш все повече газ до момента в който стават неуправляеми или тръгнат нанякъде... и тогава идват Господ и късмета... да дойдат колко пъти да дойдат? На мен мустанга средно веднъж на една-две години ми прави по някой номер при положение, че не го карам за ежедневна кола. Един път на включване го изрязах още преди ускорителната лента и без да се усетя навлязох с над 160 в тежък трафик, който на всичкото отгоре ми пресича пътя половината... хамалски на спирачките и тогава разбрах какво е 500 херцов АБС и какво е неговото приложение... Друг път се хлъзна и застана напряко на 2 лентово тясно шосе със 100-120, ама го върнах не без намесата на Господ, късмет и малко рефлекси и опит, тогава разбрах какво е балансирано състезателно шаси 4-кратен шампион нъв ФИА ГТ3 и ГТ4 и има ли то почва в улични автомобили с които се хулиганства... трети път не бях свикнал с бързата рейка, един ме засече като бях започнал изпреварване, щях да излетя от пътя през насрещното, защото половин оборот като си се набримчил е много..., тогава разбрах защо предната стабилизираща щанга е дебела колкото китката ми... друг път един ме засече без да гледа, добре че съм със 17-ки при това правилно напомпани и окачването е с нормален ход и хубави спортни амортесьори... пое излизането от пътя с над 170 псе едно бях с 40... всички изброени случаи са с потенциал като минимум да остана без кола плюс да стане беля и да има пострадали.

Затова бърза кола не е много хубаво да я караш всеки ден, защото й свикваш, ставаш й мастор и губиш страх и респект.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #250 -: Февруари 15, 2019, 08:36:51 20:36 »
Много си прав ама аз донякъде с това самоубийствено каране го правя заради чувството на страх.
Знаеш какво е да ти се разтупти сърцето от този страх.И да, свиква се и тогава стават белите.Все пак пътя по който го правя го познавам много добре и му знам възможностите и знам, че когато познаваш пътя се отпускаш и правиш грешки.
Аз сигурно ще си ползвам EVO X кулера ама за 120лв. сигурно ще взема и този да го имам ей така.Дори ще мога да го продам с малка печалба.
« Отговор #251 -: Февруари 19, 2019, 07:40:29 07:40 »
Не съм чел цялата тема (за което се извинявам но не мога да намеря време точно в момента да прочета 17 страници, но ще ги прочета) но видях, че обсъждате кой би бил подходящия мапер. Тъй като съм пробвал не един или двама, а цели пет мапера, всичките са препоръчани и уж много добри искам да ви разкажа за моя опит с тях. Става въпрос за настройка на състезателен автомобил Опел Астра Ф. Не искам да споменавам имената им, ще кажа само едно от тях (Тони Келеша, човекът, който още всички смятат за светило в настройките). Опитът ми - който и да ми е настройвал колата при всички колата грееше(с изключение на един). Като хване баира това опелче (метафорично, и на равното загряваше) малко по малко вдигаше 110 градуса. Глава ли не сме сменяли (заради различните модели), добавка в антифриз сме слагали, на вода сме я карали....колата винаги е вдигала зверски температури в отсечка. Всички мапери настройват смеси и аванси. Авансите ги настройват с тест на диното. Смесите всеки имащ сонда ще ги настрои...и при всички колата греше...докато не отидох при Николай Николов, ОЕМоторспорт. Единствено той слуша за детонации през слушалки и някаква апаратура.....единствено с неговата настройка колата ми вдига 95 до 100 градуса в отсечка ако е много топло. Както казах смесите може да ги настрои всеки....виж авансите обаче явно хич не са за всеки. Несериозно е да нямаш такава техника за слушане на детонации и да си мапер. Има ли нещо по-важно от авансите в настройката на една електроника?
Освен това Николов има стенд със спирачка. Настройва колата на всякакви натоварвания и обороти. Ако отидеш при някой с инерционно дино колата ти ще е настроена само на газ до дупка, гаранция. Там няма как да и настроиш таблицата на 2к оборота например под товар. На инерционното дино вдигнеш ли 2к оборота връщаш газта и мотора охлабва. При инерционното дино не можеш да натовариш автомобила както при спирачното, буталата след по-голям напън вдигат доста по-голяма температура (точно каквото се случва на пътя) но на инерционното дино няма как да го симулираш.
От Ангел от Хед има доста рекламации. Не знам дали мога да ви споделя нещо от кухнята. Той ги настройва, но една кола (особено турбо) може да е 50к.с. повече и същевременно по-безопастно настроена.
След всички опити аз за себе си разбрах - Николов е човека. Много мога да ви разказвам тъй като имам два двигателя и няколко сетъпа и съм ходил няколко пъти за настройка при него. Опитът ми не свършва с Астрата. Виждал съм доста окепазени коли оправени след него. Все пак всеки сам си преценява, но след като съм ходил при пет препоръчани и не случайни  ви споделям, че Николов е човекът за настройка.

Неактивен Toshko

*
  • 4566
    • Профил
« Отговор #252 -: Февруари 19, 2019, 09:02:55 09:02 »
Мнението е абсолютно на място, даже ако разрешаваш мога да го преместя като тема в раздела за самозащита на потребителите, който е направен точно с тази цел.

Неактивен ivan93

*
  • 124
    • Профил
« Отговор #253 -: Февруари 19, 2019, 01:41:44 13:41 »
Много важно мнение !
Аз нямам опит с маперите и затова се водя по уж големите имена.
Приемам всякакви идей, критики и препоръки не само за мапери.
Номер имаш ли на този Николай, защото все пак е добре и мапера да  каже какво иска да се направи.
« Отговор #254 -: Февруари 19, 2019, 09:46:37 21:46 »
Няма значение къде ще мнението, важното е да е в помощ на някой. Аз съм го предлагал като мапер на много хора по обективни причини, но когато хората чуят 400лв вместо 300лв например и си казват "аз за кво да ходя там" а на повечето няма как да обясниш и няма и смисъл защо той е добър мапер. За това винаги съм казвал - всеки си има глава на раменете си и сам си преценява.
Мога много да ви разказвам за това как протича една настройка при него. Както казах някои хора се спират от това, че цените му са малко по високи, а вече се появиха всякакви мапери и подбиват яко цените. Човекът си казва цената и ти си преценяваш. Когато обаче става въпрос за такъв проект не мисля, че има смисъл да се пестят 200лв на фона на всички изляти пари и на фона на риска, който би поел ти ако отидеш на някое "по-евтино" място. С каква електроника ще е колата? Телефона му мога да ти го дам, но просто напиши oemotorsport в гъгул и ще ти излезе сайта му. Сайта е стар с необновена информация, ще го обновява в най-скоро време и ще маха каталога. Всичко ще е по запитване (както и е правилно, защото една турбо кола може да се направи на макс, може да се направи по негова преценка, може да се вдигне и много малко, зависи дали е с дпф и катализатор и т.н.) и каталога става нереален защото всичко е от-до.

Аз по принцип хич не се кефя на мапери, които само настройват и нищо друго. Ще ви дам един пример. Когато слагахме спортна електроника на моята кола имахме проблем и не можехме да я запалим. Звънях на двама мапера, отговора им беше "ако я запалиш ще я настроим"  :D в последствие я закарах на Николов, оставихме я там и след 2 часа ми прати клип с работеща кола. Понеже четеца ми на коляновия вал е външен с друг брой зъби Николов много държеше да измеря всичко правилно, да се каже на електрониката точно колко градуса преди ГМТ са липсващите зъби и авансите да са точни (когато в картата са 17гр да са наистина 17гр). Един друг мапер ми каза "както и да го нагласиш четеца аз ще я настроя...само да запали" :D и как я настройва - вдига авансите на диното докато вдига колата коне на газ до дупка и това е....ама хората, които са създали тази електроника с карта на авансите и смесите 16х16 не са били по прости...ако трябваше да се настрои само крайната колонка останалите 15 нямаше да ги има, нали? Това е голям плюс на спирачното дино. След като го синхронизира с оборотите на автомобила го намества на 2к оборота и започва да настройва цялата таблица - първо с малко газ, после с повече, после на газ до дупка и т.н. и отново на 2.5к оборота същото, и после на 3к...и симулацията е пълна.
btw мен Николов ме накара да сложа по-студени свещи, защото ми каза, че детонациите тръгват най-вече от най-топлата част в цилиндъра - свещите. Аз лично съм с 8мици, но нз дали са подходящи за ежедневка заради малко по-трудното палене. Преди това бях със 7мици.
И последно да кажа - не вземам хонорар от ОЕМоторспорт  ;) просто не бих доверил бегачката си на друг човек вече.

Edit: видях, че ще си със стандартната електроника. В такъв случай мапването няма да протече както при мен със спортната електроника с напълно празни карти, то няма и смисъл предполагам. Ако решиш да се свържеш с него пиши какво ти е казал. Разгледах темата ти, май имаш още доста докато я докараш до настройка.
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 02:35:30 02:35 от sstancho89 »