Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Astra z20let проект
« Отговор #315 -: Април 21, 2019, 10:11:19 22:11 »
Единствено на изпускателните портове не трябва да се престарават, защото пада скоростта на потока, там се набляга на идеално изравняване, дори може и да се полират. Хубаво е да имат и двата колектора, за да направят “port matching” не веднъж съм виждал да се разминават над милиметър. Изпусктелния колектор да е ок. 2мм по-голям диаметър от портовете в главата, за да играе като анти ривърс. И с неговите диаметри да не се прекалява, за да не се губи скорост на потока, респ енергия. Някои отнемат и от водачите на клапаните, но на мен ми се струва рисково.
Много хубаво турбо си избрал, но и много скъпо, можеш да вземеш 3 броя чисто нови холсет, които се припокриват на 95% със това. Друго нещо - не прекалявай и с диаметрите на турбопътищата, забележи този EFR за 500 коня че изхода му е на 51мм! измисли ги как да са с най малко и плавни завои. На твое място бих изравнил и теглата на всичко по мотора до десета от грама, и бих балансирал коляновия вал заедно със маховика и притискателя, който ще ползваш.

Неактивен Toshko

*
  • 4985
    • Профил
« Отговор #316 -: Април 22, 2019, 10:44:02 10:44 »
250 лева е без пари! Това са 8 порта.
Сепаратора на изпускателните портове не е добре да се изтънява.
На смукателния може леко да се изтъни и са се подостри под голям ъгъл като нож, например на 45 градуса. Острия атакуващ ръб намалява съпротивлението.
Водачите се шлайфат задължително. Ефекта е колкото от цялото потъване.

Да не се престарават да отварят много. Важно е "тавана" на порта да е плавен, водача да не пречи и да са пуснати по смукателя и хедъра.

За буталата пак казвам, 0.68 с покритието е много ОК. Не ги прави повече самоволно. Повечето хлабина ще загрее буталото повече и което е по-лошо ще загрее и полата.
Внимавай с ключовете на сегментите. Измери ги на три места в хода на буталото, горе, посредата и долу.
Не забравяй да сметнеш много точно цилиндъра по буталата и да включиш хонинга в сметките както писахме. Честно казано, аз ако правя такова нещо ще пусна тема и ще Ви моля да ми напишете процедурата с довършването на размера на хонинг. Ако трябва им се завирай в ръцете и мери на няколко пъти по време на разстъргването и хонинга за да си сигурен, че нещата вървят по план. Виждал съм страшни излагации от известни майстори. Един приятел хвърли блок и ризи Хонда 2.4, защото му сгрешиха всички диаметри и повърхности.
« Отговор #317 -: Април 22, 2019, 02:28:23 14:28 »
Какво реши за пръскалките на буталата?Мога да ти подаря едни от м52б28.

Неактивен ivan93

*
  • 278
    • Профил
« Отговор #318 -: Април 22, 2019, 06:42:17 18:42 »
Няма кой да ги сложи, иначе  их купил нови.
В З и Г Сливен адски много си разбират от работата.Дори като казах мотора знаеха какво трябва да се направи.
Има хвърлени в коша биели FCP като мойте, защото не били читави.
Вьоснер буталата също малко оплюха.Исках набиване на втулки да не се счупи цилиндъра ама казаха, че ако не знам материал, хлабина и т.н. нищо няма да барнат.Предложиха ми да сложа Дартън ризи ама...цената.
На драгаджийките пълнили блока с някакъв специален цимент и охлаждането оставало само за главата. Обясниха ми за шпилките на основните лагери колко да ги стягам, говориха и за измятането на блока, металите, тунела и т.н.
Луди хора, горещо ги препоръчвам.
« Отговор #319 -: Април 22, 2019, 07:19:35 19:19 »
Шлайвал съм доста валове в Хеед Варна м-т Боровец а от там ги пращат в Сливен.Правих S3 с усилено биели (мисля че Barton) и стандартни Колбеншмидт лагери на първи ремонт,умувахме и за АЦЛ и други но решихме че това са нашите лагери.Кара се вече 30000км. С Мотул 300в 5в40 цивилно каране има софтуер и хибдирна перка,не знаем колко коня е но преди да превърти биелни лагери изкара 250к.с. от 209стандартно.Не е кои знае колко засилена но за сега държи.Имахме огромно желание да намерим вал без интервенции но беше невъзможно.
Моят вал на БМВто е шлаифан там и преди монтаж измерих 0.01мм хлабина навсякъде.Правил съм и други валове на разни служебнярки дето се карат с масло "кот доди" вече по 2-3 ангренажа и всичко е наред.
« Отговор #320 -: Април 22, 2019, 09:02:54 21:02 »
Да си намериш къде да ти сложат пръскалките за под буталата, щото може много голямо (скъпо) дърво да хапнеш без тях.

Неактивен ivan93

*
  • 278
    • Профил
« Отговор #321 -: Април 22, 2019, 11:35:11 23:35 »
Ако вала се шлайфа както трябва и всичко се премери и самия тунер е читав няма как да не кара.Тия дето обясняват, че шлайфан вал претропвал....
jungleraver Стандартно мотора е без, следващия z20leH е със такива и са забити в блока.Там има магистрала, обаче след като не са го правили(дори в УК не намирам много инфо) не искат да рискуват.Нали то може да се рискува на моя отговорност ама и аз нямам идея къде точно до мм и колко да се дупчи.
Иначе дори си намерих по каталог оригинални от z20leH по 70 кинта парчето.
« Отговор #322 -: Април 23, 2019, 12:39:18 12:39 »
Просто пробиваш във маслената магистрала, и гледаш да не опира в биелата, нищо сложно не виждам
https://m.facebook.com/media/set/?set=a.512467535505775.1073741825.415149865237543&type=3&uploaded=3

Неактивен Toshko

*
  • 4985
    • Профил
« Отговор #323 -: Април 23, 2019, 12:44:55 12:44 »
А може ли да ги прицели в буталния болт например? Тоест, тръбичките подлежат ли на манипулация?
Струва ми се, че са от по-разтоварената страна на буталата, тоест гледано отпред са отляво, а при въртене по часовниковата стрелка мисля, че дясната страна се натиска по-силно в цилиндъра.

При всички положения е много по-добре с пръскалки.

Интересно на 2JZ-GE могат ли да се добавят така?
« Отговор #324 -: Април 23, 2019, 02:29:41 14:29 »
Предполагам че могат, то това не е ли като на Супра, там със сигурност има? Ако не по този начин със външни, по другия през основните лагери. Само че при този е много по-добре заради клапанчетата, които ги държат затворени при ниско налягане.

Неактивен ivan93

*
  • 278
    • Профил
« Отговор #325 -: Април 23, 2019, 03:25:18 15:25 »
Просто пробиваш във маслената магистрала, и гледаш да не опира в биелата, нищо сложно не виждам
https://m.facebook.com/media/set/?set=a.512467535505775.1073741825.415149865237543&type=3&uploaded=3
Да ама искат да им кажа точно къде и колко да дупчат.
Аз няма как да знам, има 2-3 снимки на леховия мотор отдолу ама...
« Отговор #326 -: Април 23, 2019, 09:50:15 21:50 »
Самата магистрала е главна, абсолютно права, трябва да има тапи от двата края (към маховика и срещуположния), оттам ще я хванете къде точно минава. Какво значи “колко” - ами докато “влезете” в магистралата. Баланс валовете ще ги махаш ли, или не?

Неактивен ivan93

*
  • 278
    • Профил
« Отговор #327 -: Април 24, 2019, 07:48:03 19:48 »
Самата магистрала е главна, абсолютно права, трябва да има тапи от двата края (към маховика и срещуположния), оттам ще я хванете къде точно минава. Какво значи “колко” - ами докато “влезете” в магистралата. Баланс валовете ще ги махаш ли, или не?
Блока не е при мен да видя дали има тапи...
Имам скара и тръба от х20хев, задължително ги изхвърлям.
Много се чудех за knife edge на коляновия вал или дори олекотяване ама не знам....

Неактивен Toshko

*
  • 4985
    • Профил
« Отговор #328 -: Април 24, 2019, 09:21:08 21:21 »
То по-голямо олекотяване от заостряне няма накъде.
За дълговечност трябва много хубав баланс на коляновия вал отделно, след това заедно с маховика, след това с шайбата и накрая и със притискателя.

Неактивен bdd

*
  • 553
    • Профил
« Отговор #329 -: Април 25, 2019, 02:04:53 14:04 »
Ivan93,противотежестите на коляновия вал не случайно се наричат противотежести.Те са за динамичен баланс на силите,породени от движението на буталото с биелата и колената на вала. "Кнайф едж" или по какъвто и да друг модерен начин да е наречено олекотяването на вала чрез отнемане на материал на противотежестите, е разваляне на динамичния баланс на вала с буталата и биелите.
Идеален динамичен баланс няма,т.е. винаги има дисбаланс.Олекотяването на противотежестите увеличава дисбаланса.В резултат коляновия вал може да се огъне,което ще доведе до допълнителен дисбаланс,кривината ще влоши масления клин в лагерите,постепенно мазането ще става все по-лошо,това ще доведе до локални прегрявания и закалки на шийките на вала,ще се получат пукнатини,в следствие на които след време вала ще се скъса.
Ако олекотиш противотежестта със 100 грама,ще можеш ли да олекотиш със 100 грама буталото с биелата?И това без да вкарваме в сметките инертния момент,който зависи от радиуса,на който се намира теглото.
Олекотяването на вал,балансиран да работи с определено тегло бутало и биела води само до увеличаване на динамичния дисбаланс и е най-грубата грешка,предизвикана от неразбиране.