Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivan93

*
  • 279
    • Профил
Re: Opel Astra F GSI
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2019, 04:05:18 04:05 »
По-принцип слагат помпи от ЛЕТ/ЛЕХ ама не знам ще си личи че са различни.Иначе това си е ъпгрейда, който правят всички които искат по-добра помпа.И да внимаваш с клапана или пластмасов или полираш за да намалиш вероятноста да заседне ама това мисля че го знаеш.
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2019, 07:20:47 07:20 »
Тя помпата не Вектра Б мисля, че е същата като на ЛЕТ. Клапанчето е на SBD, уж не би трябвало да задира, мисля че бяха тефлонови тея на SBD.

Неактивен ivan93

*
  • 279
    • Профил
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2019, 12:36:28 12:36 »
Те са 2 вида помпи от ХЕВ(вектра б), ако е от такъв мотор твоята.По-късните са подобни на летовите, но нямали тактв дебит.Това е информация, която не мога да потвърдя.Както вече казах, по ЮК стандартния ъпгрейд е да се вземе помпа от лет/лет, естествено там си купуват чисто нови.
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2019, 11:34:13 11:34 »
До сега съм карал само с чисто нови помпи ;)

Малко развитие по новото купе.

ПС - Тошко, видях какво си писал на клипа с жигулата. Не знам защо се кефят толкова много хората на този клип. Това е първото качване на това планинско. Реално и най-слабото естествено. Просто за другите качвания нямах камера. Разликата в карането между това и последните ми качвания беше огромна, но за съжаление незаснета. Тук бях за първи път нула и много ме предупреждаваха да не карам бързо да не направя някоя бела, много било хлъзгаво, ако съм искал да карам пак някога нула трябвало да завърша безаварийно и т.н....и след всичко това как да караш? Разбира се до неделните качвания бях опипал терена и давах много много повече газ в неделя.

Неактивен Toshko

*
  • 4989
    • Профил
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2019, 11:49:50 11:49 »
Хареса ми защото караш плавно и същевременно си личи, че мислиш само за това какво става между гумите и пътя, а останалото е средство, което яде много бой.
Аз карам така :-)
Клипа ми излезе случайно, първо коментирах, после видях, че си ти.

Как няма да се кефят, като се вижда, че си като на лед, а в същото време не те е страх, знаеш колко сцепление имаш и го ползваш всичкото. И на няколко места публиката полудя.

Тръбите хром-молибденови ли са?
Ако да, откъде ги купувате? Аз си мисля за интегриран ролбар, но от разполовена тръба прилепена между А и C колонките и до долу до праговете. Другия вариант е ако намеря хром-молибденова ламарина 1-1.5 и си сгъна Д-профил с който да прокарам т.н. усилки.

Вашия изглежда добре напаснат по-колата, особено под таблото.
Кой е конструктора?
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2019, 12:37:15 12:37 »
За съжаление не са хром-молибденови. Прекалено са скъпи за нас. Едно на ръка, че са скъпи ами и заварчика каза, че с толкова заварки само за електроди сумата ще е около 500лв. Аз и баща ми кривим и напасваме. Последните ги напаснахме без никаква фуга между тръбите. Заварчика даже каза "жалко, че тръбите свършиха". Подсилките отстрани на Х-са на вратите ги направих на майтап. Изрязах си един шаблон от картон, то взе че се получи много добре. Имаме плазма, шлайф се използва единствено за донапасване, иначе щеше да е още по-голяма играчка. Като цяло не мислех, че ще се получи толкова добре. Неволята учи.

По принцип по изисквания тръбите са "Студено изтеглена, безшевна, нелегирана, въглеродна стомана, съдържаща максимум 0,3 % въглерод ; Минимална сила на опън - 350 N/mm² ; основна клетка - 45х2.5, допълнителна конструкция 40х2 "
Безшевните тръби, които се предлагат в БГ не знам дали са студено изтеглени ала бала, съдържанието на въглерод е 0.13%, силата на провлачване е точно 350 N/mm². Като размери сме използвали най-близкото, което се предлага - 48х3.2 за основната клетка и 42х3.2 за усилващата конструкция. Ролбара ляга на купето на 6 планки с дебелина 3мм и площ > от 120кв.см. Гусета (усилващата ламарина между Х-са на вратите) не е задължителен и трябва да е с дебелина >1мм, нашия е 1.5мм. Реално имам доста повече тръби от задължителните за кола 1992г. Седалките също ще са на тръби за по-голяма странична защита.

Неактивен Toshko

*
  • 4989
    • Профил
« Отговор #22 -: Февруари 23, 2019, 01:40:12 13:40 »
Може ли линк към продукта за да знам откъде да си взема и аз?
Щом вършат работа е ОК. Заварките изглеждат добре. Правихте ли проби с този ток, подаване и газ да разрежете една пробва заварка да видите дали има достатъчно провар?
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2019, 03:06:05 15:06 »
Линк за тръбите? Ако е за тях нямам, взехме ги от Шумен, има и във Варна, сигурен съм, че има на много места в БГ.
Да ти кажа честно до сега не съм виждал скъсана заварка на ролбар, виж огънати тръби съм виждал :D
На много места си правят ролбарите сами, съответно и заварките хора, които не знаят как се заваря.
Този човек като започне да заваря всичко става червено на 7-8см от мястото на заварката. Сигурен съм, че дори и да не е излязла по цялата дължина заварката от вътре е здрава. Но наистина съм виждал мръднали ролбари с отвратителни заварки, но все пак заварките бяха здрави. Виждал съм една леко сцепена но си личи от километри, че е правена от човек като мен.

Да добавя само нещо, че се сетих от после :D
Според това как сме напаснали тръбите заварчика ни редуваше електроцен и ЦО. Гледах го като заваря барим и аз се усъвършенствам малко. ЦО-то беше толкова усилено, че тръбата я заваря на точки на точки - прави точка и мести, пак точка и пак мести....та ЦО-то беше толкова усилено въпреки, че спираше постоянно, че 2-3см настрани всичко беше ярко червено.
« Отговор #24 -: Март 16, 2019, 01:41:25 01:41 »
В крайна сметка добавихме още две подсилки, а междувременно започна и тенекиджийската работа. Около резервоара имаше изгнило, както и по единия праг от външна страна. Иначе купето е здраво. Запушихме и дупката за люка. Още малко шкурене и скоро купето ще се превърне в бяло патенце :D
« Отговор #25 -: Април 08, 2019, 11:23:02 23:23 »
Сефтосахме купето с първо място в гр. А до 2000см3.

Нещо обаче като запалиш не изгасва лампата на маслото веднага, а на манометъра в купето вдига масло :-\

Неактивен Toshko

*
  • 4989
    • Профил
« Отговор #26 -: Април 09, 2019, 06:36:37 06:36 »
Честито! Астрата е станала като чисто нова! Чакаме онборд!

Сигурно е датчик. С какво масло си? Нали по лагери и валове си на стандартите хлабини? Сега беше студено, ако е много гъсто може така да става.

Имам молба, да дадеш календара на сезона и да посочиш къде смяташ да участваш за да можем евентуално да дойдем да те гледаме ако се засичаме някъде.

Допълнение: Сега видях клипа. Май е било малко студено? Харесва ми как я дрифтиш на трета на 55-59!
« Отговор #27 -: Април 11, 2019, 07:19:39 19:19 »
Още съм с Кастрол 10/60, то има 40-50км и не искам да го хвърлям още.
Следва Рали България. Като дати е определено за 10-12 май, но карти и каквато и да е информация все още няма.
« Отговор #29 -: Април 17, 2019, 12:11:30 00:11 »
Сложих си механичния манометър и отидох да си загрея маслото на двигателя. Целта ми е да го загрея до 120градуса (колкото ми загрява ппц в отсечка) и да премеря налягането, но скоростната кутията протече и не можах да изпълня целта си. Имам индикатор вътре със скала 0-5 бара но нещо не показва вярно, а датчика е нов....но и показва малко бавно. Какво според вас трябва да е налягането на 4к или на 5к при загряло 120гр масло?