Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4922
    • Профил
Re: Opel Astra F GSI
« Отговор #30 -: Април 17, 2019, 09:51:22 09:51 »
4-5 бара, даже не по-малко от 4.5.
Колко продължава най-дългия етап в който можеш да участваш?
« Отговор #31 -: Април 17, 2019, 08:40:48 20:40 »
Абсурд да имам с тази помпа такова налягане на 4к оборота. Утре ще оправя теча и ще пробвам. Най-дългия етап, който съм карал е 30км, около 18мин някъде, прохода Твърдица - Елена. За момента толкова дълги етапи не се очертават.

Неактивен Toshko

*
  • 4922
    • Профил
« Отговор #32 -: Април 17, 2019, 10:44:58 22:44 »
На тези етапи по 2-3 минути от клиповете колко загряваш двигателя преди да излезеш?

Ами над 4000 трябва да имаш максимално налягане, което е 5-6 бара обикновено.

Истината е че над 4 бара всичко е алчност и загуба на мощност.
А и около 100-110 коня от литър и по 55 коня от цилиндър не е кой знае колко страшно. Като се има предвид, че 2.0 - 400 коня го водят едва ли не рутинен тунинг ако не броим хлабината на буталата.
« Отговор #34 -: Май 14, 2019, 10:41:31 22:41 »
Благодаря. Ето един танц от мен. Хлъзгава отсечка със средна смес гуми.

Звука не върви на смартфони с един говорител. Препоръчвам гледането на голям телевизор с усилен звук  :D

Допълнение - ето я и новата визия на колата.

« Последна редакция: Май 17, 2019, 10:34:43 22:34 от sstancho89 »
« Отговор #35 -: Май 19, 2019, 09:27:12 21:27 »
14.8кф акумулатор, 14.8кг защитна скара. Сега въпроса е акумулатор с какъв стартов ток ще ми върши работа.
« Отговор #36 -: Май 19, 2019, 09:52:37 21:52 »
Задължително ли е да е акумулатор? Какви са правилата в това отношение?
« Отговор #37 -: Май 19, 2019, 10:30:54 22:30 »
А какво предлагаш  :D Има ограничения за захвата инза кутията, която да събере киселината при евентуално обръщане...WRC-тата са с много малки акумулатори. Не знам какъв ще ми върши работа. Колко ли ампера ми трябват за да запаля колата. Тя е с висока степен на сгъстяване статично, но динамичната заради огромното презастъпване и късното затваряне след ДМТ не е голямо.
« Отговор #38 -: Май 20, 2019, 10:19:25 10:19 »
 ::) кондензатори. Ето примерно клипче:

За бегачки палещи трудно поради висока степен се издирва съвместим редукторен стартер.

Неактивен Toshko

*
  • 4922
    • Профил
« Отговор #39 -: Май 20, 2019, 01:35:06 13:35 »
ХЕ държи 4-5 бара на празен ход с оригинален термостат, т.е. на горещо. Не питах какво е маслото, но е някакво 40. Казаха ми, че това не е най-яката помпа, май оригинална за ХЕ.

Това с кондензаторите ми харесва.
Гарантирам, че 30Е и Форд модулар 4.6 палят и с 40-44 Ач. По книжка сенатора е с 44, мустанга идва с олекотен 40 Ач, който е съществено под 15 кила.
Има литиево-йонни акумулатори, а има и пауър банки по 15.000 мАч, т.е. 15 ампера, които стават за палене дори на големи двигатели и в комплекта има щипки. Може комбинация от голям кондензатор и Пауър банка. Мисля, че трябва обаче и някакво товарно съпротивление за шумовете от алтернатора, че без акумулатор не е добре да работи.
Според закона на Ом, 8 ома в 14 волта са 25 вата, а 5.6 има са 35 вата. Т.е. мощен резистор с голям радиатор ще свърши работа.
10 ома ще са 19.6 вата;
12 ома са 16.3 вата.
Може да сложиш 15-20 ома за около 10 вата разсеяна мощност, че това също е разход на мощност. И кондензатори с общ капацитет 1 Фарад и напрежение 20V
Пауър банката вързана да се зарежда в системата, а изхода за палене през мощно реле. И цялото нещо ще тежи 1 кило.

Ще скъсиш и кабелите, защото медта е доста тежка ;) вкарай го в таблото.
« Отговор #40 -: Май 20, 2019, 05:04:19 17:04 »
Не ми се рискува с кондензатори. При евентуална повреда на алтернатора мога да имам още 4 отсечки и 100км преход, да не кажа и повече. За това време перката ще се включи сама много много пъти. Ако я изключа от кабела пък колата ще загрее много и ще трябва да карам бавно до следващия сервиз - т.е. ще загубя повече време отколкото ще ми спечелят тези 2-3кг разлика спрямо акумулатора. Поуърбанкове 15ач със сигуност тежат повече от 1кг. За това и поръчахме 12ач, 200 ампера акумулатор. Замерих днес с амперклещи - 150 ампера ми черпят стартера и бензиновата помпа....така че трябва да нямам проблеми с паленето. Акумулаторът, който поръчахме е 4.4кг. Ппц оригиналното рали решение, което ми предложиха е с по-голям капацитет съответно и по-тежък. Дори с този едва ли не рискувам като според мен рискът спрямо 17ач не е голям, тъй като ако имам проблем тези 12ач ще ми стигнат да включвам перката само преди отсечка.

Сега май клоня и да направя една нова изпускателна система с тънки тръби. Въпроса е за този атмосферен двигател на какъв диаметър тръба да заложа?

Неактивен Toshko

*
  • 4922
    • Профил
« Отговор #41 -: Май 20, 2019, 05:17:36 17:17 »
След хедъра задължително трябва да има разширителен обем, а след това противовъзвратен елемент и назад вече с 1-2 проби ще го уцелиш.
Хедър 4-1 с хубав обединител излизащ на 60, разширително гърне 63-63 и противовъзвратна камера 63-70. Например.

4.4 кг е нищо. за пауър банките не си прав, литиево-йонната химия е с много по-плътен заряд от оловно-киселинната, саответно дори този кютук е камо 1.5 кг при 30 Ач. и някакви огромни ампери.

За алтернатора можеш да си направиш по-голяма шайба, и без това си постоянно над 6000 оборота. Няма от какво да се счупи, но да, ако се счупи трябва да имаш батерия.
« Отговор #42 -: Май 20, 2019, 07:45:44 19:45 »
Всички шайби на консуматори можеш да направиш по-големи и по-леки, така ще харчат по-малко от мощността на мотора, то може да има и готови, търси underdrive pulley.
« Отговор #43 -: Май 20, 2019, 09:07:12 21:07 »
Не мога да си представя такова наалягане от ХЕ помпа, не заза друго, сглобили сме не един или два мотора, не само ние....Това за мен е грешка в измерванео. Докато не закача манометър не вярвам. Виж ако е помпа от ЛЕТ тогава вече съм съгласен.

Шайбата на динамото е оригинална, но пък тази на коляновия вал е алуминиева и по-малка, съответно динамото се върти с по-малко обороти.

Неактивен Toshko

*
  • 4922
    • Профил
« Отговор #44 -: Май 21, 2019, 11:49:28 11:49 »
Специално питах, казаха, че е ХЕ помпа. Имало и по-яка. На много горещо падала и на 3-4 бара на празен ход, щом пипнеш газта и е на 5. Това са ми спомените и от ХЕ преправено на LET в една Калибра. Другото, което ми е направило много силно впечатление е колко добре държи празен ход и колко много въртящ момент има от празен ход, можеш да я караш като V8, да тръгваш без газ.

Прави всички шайби алуминиеви и малко по-големи, особено тази на алтернатора, защото там пък има загуби от прегъването на ремъка, които не са много малки. По-добре е от с V-ремък, но все пак. Като свалиш 50 кила и събереш от тук от там 5 коня и ето ти разлика.
Ако искаш да разпитам хубаво за тези помпи и налягания да няма някакъв чалъм. Аз я помпя като две бая големи колела с бая тлъст модул на зъбите, буквално в пъти по-голяма от на 30E, която е като на Шеви смол блок. Освен това на шевито помпата се върти от долния край на оста на делкото, тоест с 1/2-ра от оборотите на коляновия вал, а на ХЕ е на вала. Защо да няма много налягане.
Аз продължавам да си мисля, че хабиш много коне с това дебело масло.
Фабричния двигател с масло САЕ-30/40 трябва да издържи качване на Шипка с пълна газ на климатик с 4 човека и багаж и закачена каравана.