Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4725
    • Профил
Озвучаване на/от телевизор
« -: Февруари 13, 2019, 01:03:17 13:03 »
Правим разчистване и дойде ред на стария телевизор - 29 инчов Панасоник да се изхвърля.
Нещото винаги ме е удивлява ли с хубавия си звук и дълбокия си бас...
Мислех, че има субуфери.
Няма субуфери.
Обаче... Има вълноводи, разделена на три камера на НЧ говорител при това двете имат и вата. Оформлението е лабиринт/ПАС и е много интересно. Камерите са в задния капак, който е в дясно на първата снимка.
Басчето отпред пък е натоварено с два отвора по-малки от SD.
Високите са 8 ома елипса със затворено шаси пуснати през 3.3 мФ.

Има си и дискретно усилвателче с интегрална схема и дори изход отзад за външни колони, който не работеше никак зле.
Сериозно се замислям дали да не преработя един от проектите за колони, които имам.
Re: Озвучаване на/от телевизор
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2019, 05:21:34 17:21 »
Доста са се постарали. Обикновено има по две елипси, които са монтирани от задната страна на предния панел. И толкова.

Аз все още не мога да си представя тази двулентова система и вълноводите, но изглежда обещаващо.

В по-новите телевизори не знам как е, но там драйверите са още по-малки и предполагам са насочени или надолу, или назад, заради ограничената дълбочина на телевизора.

Неактивен Toshko

*
  • 4725
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2019, 06:38:21 18:38 »
На новите са две елипси фри еър, даже не може да се нарече ОБ и сочат надолу. Има електронна еквализация и корекция според положението близо или далеч от стена и в двата случая звучи зле. LG-то ми май имаше нещо за ниски, трябва да видя, но то беше много скъпо.

Наистина много са се постарали, можеше да се слуша музика на този телевизор, затова и прибрах аудиото от него преди да го изхвърлят.
« Отговор #3 -: Март 08, 2019, 04:03:52 16:03 »
Определено са се постарали. Преди време имахме вкъщи самсунг 29'. Не звучеше никак добре. Добавих "цъкалки" облепвах със битумна лента. Нямаше ни вълноводи, ни обеми..

Неактивен Toshko

*
  • 4725
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 08, 2019, 05:43:24 17:43 »
Дойдоха ми страшни идеи от тези вълноводи.
Ще преработя един стар трилентов проект с български говорители.

Това оформление позволява използването на средата и баса по граничните им честоти без притеснение от диаграмата на излъчване.
« Отговор #5 -: Март 11, 2019, 03:48:47 15:48 »
Винаги ми е било чудно каква е идеята на двойните говорители на Сони от онова време.

Неактивен Toshko

*
  • 4725
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 11, 2019, 05:03:01 17:03 »
То е ясно, трябва да заемат малко място на лицевия панел. Като са обединени печелят малко Sd, по-малко операции по сглобяване и по-евтин продукт, по-малко опаковане, само едно шаси.
Обаче това нещо няма общо със системата на панасоника.