Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стол/длан
« -: Юни 18, 2019, 02:38:24 14:38 »
Преди време в някакъв магазин видях стол наподобяващ длан/ръка. Допадна ми като идея, и си го заснех. Реших, че не е толкова труден за направа.

Трябваше да е от цяло парче дърво. Мина се доста време, докато един ден бяха разчиствали едно място от тополи, и видях моя материал.

Беше зимата и дървото беше доста влажно, освен че е прясно отрязано. притесняваше ме да не се сцепи, пробих един отвор осем милиметра в центъра. Така ми е казвал един познат, че напреженията тръгвали от центъра. Само отцепих на грубо кората, и зачаках да се запроелти и да почна да ходя по често на вилата.
Re: Стол/длан
« Отговор #1 -: Юни 18, 2019, 02:43:00 14:43 »
И така един хубав ден, припалих резачката.

След като приключих извадих телефона да си погледна снимката, и разбрах, че съм обърнал палеца.  >:(
« Отговор #2 -: Юни 18, 2019, 03:05:51 15:05 »
Еми отрязах го но с триончето, че да е малко по равно и фино. Заравних на правилното място, и пробих два отвора за дибли.

Набих диблите намазах обилно с Ц200, и поръсих с дървени трици, че все пак там не беше съвсем равно и плътно.

Оставих да съхне.

Като поогледах забелязах, че облегалката ми е прекалено дълга. Направо озорих зегето.
« Отговор #3 -: Юни 18, 2019, 03:18:52 15:18 »
Маркирах пръстите, и се започна голямото рязане.

Пробих четири отвора в междъпръстията, да не тръгне и там да се цепи, а и да си знам до къде да режа.

Най накрая успях да срежа всичко.

Започнах малко да пооформям с флексчето.

« Отговор #5 -: Юни 25, 2019, 01:33:11 13:33 »
Ами лятото е пред мен, ще видим какво ще излезе. Със сигурност не гоня точно копиране на модела от снимката, той е само идеята. Даже ми стои малко квадратен. 
 Иначе свалих още малко от седалката, почти излезнаха прорезите от резачката.

Поизтъних пръстите.

Пооформих малко пространството под палеца. Там ще трябва малко да се играе и с пилата, че флексчето не влиза навсякъде.

Обачеее, много прах. Въпреки предпазните очила и макса, на моменти не е много комфортно.
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 12:09:53 12:09 от zlatkoo »
« Отговор #6 -: Юни 28, 2019, 12:19:11 12:19 »
Ей ме в процеса на работа.  ;D

Вчера си поиграх още малко. Имах наклон на седалката към пръстите, та почти го коригирах.

Изрязах и пръстите по дължина, и дооформях още. Вече почти не останаха след от резачката.

Тук прореза само в основата на палеца съм задълбал. Но имам трици от същото дърво. Само се чудя с какво да ги забъркам, лак, или Ц200.

Това до показалеца, под палеца май трябва да поизчезне.
« Отговор #7 -: Юли 08, 2019, 01:33:10 13:33 »
Действах още малко. Пооформих пространството под палеца, и поработих още малко по седалката. Включих и нов инструмент в обработката.

Вижда се къде е снадката на палеца, и колко
надолу съм слезнал.

Реших да запълня прорезите. Забърках безцветен лак и трици от същото дърво.

Оставих да съхне...