Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
Re: Зимни гуми.
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2019, 10:09:33 10:09 »
Сигурно са им меки блокчетата, а може да има и фабрично защитно покритие, което пада за 50 километра.

Рикен ги виждам вече под път и над път, сигурно имат 10-20% пазарен дял. Ще кажеш дали е цена, атрактивен дизайн или наистина са хубави.
Дажетъста е купил на единия служител 17-ки - прилагам снимка.

Следващите снимки са на някакви гуми Бото (Boto), които се продават в Бриколаж. 99 лева за 225/45/17.
Пипнах ги, доста са меки. Ламелите са много и са хубави остри и тънки.
Скоро гледах тест на Нокиан Snowproof 205/60/16 срещу популярна куче марка. Нокиан естествено са по-добри, обаче куче марката спря по-добре на лед. Което не е никак малко. Струва ми се, че гума като това Бото, каквото и да е то, ще се държи добре на лед, а вероятно и не лошо на сняг.
Проверих ги, чисто китайски.

Колегата с Е39 523 си нови на пръста, че иска единствените зимни гуми с рейтинг по етикет А на дъжд. Това са Nokia WR D4, които са спряни тази година и са заменени със Snowproof. И късмет! Всичко до 18 цола на Нокиан се правело в Русия - Санкт Петербург. Търсихме навсякъде, не могат да ни кажат, нито Дот, нито страна производител и повечето вносители по някаква причина имат този размер с етикет C, B и 69дб, а ние искахме с А на дъжд. Отидохме в Мотоексперт на Симеоновско шосе, те били представители на Нокиан. Освен това работят с много Тойоти и доставят оригинални части за Тойота.
И хоп, джакпот! ДОТ хх19 и made in Finland! Същия си взе и Ravenol SSL 0W-40 за БМВ-то, ще пиша в темата като го сипе. Да видим дали ще утихне и ще спре да харчи масло. До сега караше с Мотул X-cess 8100, ама то стана 14 лева... Подозрителна цена дори за 2000-та година... Равенола е 28-30 лева литъра, доста по-вдъхваща доверие цена. А и SSL е с всички екстри.
« Отговор #31 -: Ноември 25, 2019, 07:54:50 19:54 »
Какво му шуми на колегата с 523ката и колко масло гори?
Вижте клапан картерна вентилация от там може да пипа масло.
Тея Бото даже не съм ги чувал.
Днес пак имах извънградско с Рикените,няма грижи само дет колата е много кашкавалена с тея високите балони ,а и задните амортисьори са взели да мазнеят вече,ще ги сменям скоро.
Вчера в Бургас беше ужасен дъжд,порой направо и аз си карах със страха от миналогодишните гуми,но нямаше за какво да се плаша :)

Неактивен Toshko

*
  • 5245
    • Профил
« Отговор #32 -: Декември 03, 2019, 10:16:12 10:16 »
Масло поне 1-2 литра са излипсвали. Според мен нищо не му шуми. Като запалил след няколко дни престой в първия момент чувал нещо. Това трябва да е обтегач на верига.

Ето ги нокианите WR-D4 - единствената зимна гума с А за дъжд.
Визуално са 1:1 с 225/55/16, даже ми изглеждат една идея по-тлъсти във височина, а са 205/60/16.

Тук пък са монтираните на боядисани джанти Дънлоп Winter Response 2 195/65/15: http://penkiller.com/index.php/topic,2508.0.html

Тествахме Нокиан и извън града на сняг и лед и по уличките около офиса. Те не могат да превърнат на сняг, киша и лед. Даваме рязко газ и даже настъпваме и задържаме, едва едва превърта един оборот.
При паркиране миналата година го бутахме, сега се качва на паркинга като на сухо. Спира, завива, всичко прави.
Размера за кола с габаритите на петица е 205/60/16! И това са гумите. С всичките отстъпки, една от които е -3% за редовен клиент (аз) в Мото Експерт на Симеоновско шосе взехме гумите на под 160 лева бройката. От сервиза сме много доволни. Аз винаги съм бил доволен, правили са ми много неща и по мустанга и по тойотата и даже по лексуса. На тойотата даже са ми рециклирали рейка и алтернатор, които ги карам вече години. Правят реглажи на всички наклони без да мрънкат, че нещо е клеясало.
« Отговор #33 -: Декември 04, 2019, 12:09:25 12:09 »
Вчера слагам на моето голфче,вече собственост на родителя ми, зимните гуми.Клебер HP3 съм му купил миналата година и въобще не съм се усетил.Дъртанян ще се ергенее втора зима с тея гуми :)
Ще ги пробвам тея дни колко пък невероятно се държат на мокро ;)