Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Музикална стена
« -: Септември 11, 2019, 04:11:19 16:11 »
Понеже едната страна на гардероба в моята стая ми стои някак гола, реших малко да я декорирам. Започнах едно събиране на стари аудиокасетки, но исках да са предимно прозрачни. Основните "доставки" бяха предимно от битака, другите от вкъщи, и от познати. Само че, от към главата надигаха, и реших да ги пиля на шмиргела една по една, което малко ме бавеше.

Взех прозрачен силикон и...

Стигнах до тук.

Където бях решил да сложа стар касетофон/дръжкофон. Пак от битака спазарих тоя за колосалната сума от 8 лева. Даже се замислих дали да не го освежа леко и да го препродам. Обаче ми трябваше за декорацията.
Re: Музикална стена
« Отговор #1 -: Септември 11, 2019, 04:24:07 16:24 »
Разглобих въпросното Хитачи.

И хайде на чешмата със сапунена вода.

Между другото свалих и механиката, и основната платка със захранването. Ако на някой му трябват за части подарявам.

Във пликчето съм събрал винтове, и разни тапи и водачи. Това е точния модел.
« Отговор #2 -: Септември 11, 2019, 04:33:18 16:33 »
Само че нямах нужда да стърчи чак толкова, за това касетофона беша леко срязан.

Бутоните ги налепих с покслипол.

Премерих, и сложих две ъгълчета за всеки случай, да не разчитам само на силикона.

Сложих за проба, бива.

Намазах със безцветния силикон, и хайде на място.

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 11, 2019, 06:39:26 18:39 »
Много яко! Определено имаш талант на дизайнер!

Не обмисляш ли някакъв много як, сложен и завързан дизайн? Нещо да си ебе майката?
При мен идеите се насъбират дълго време, наслагват се и се усъвършенстват една друга. От време на време ги рисувам или чертая според зависи и ги оставям. Като се натрупа и се преплете еволюира до нещо толкова яко, което се хвърлям да осъществя и създам.
« Отговор #4 -: Септември 14, 2019, 10:58:07 10:58 »
Чак пък талант. Събирам идеи от тук от там, и после си ги доразвивам по мое виждане.
 Поизрязах няколко касети, че не влизаха около копчетата, и налепих. Да видим до къде ще го докарам с количеството касетки.
« Отговор #5 -: Септември 23, 2019, 09:35:15 09:35 »
Остана ми да си намеря още двайсетина касетки, и съм готов.