Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Калпав вулканизатор
« -: Октомври 09, 2019, 09:14:15 21:14 »
Много трудно намерих вулканизатор където човека му се работи, може да балансира гуми с джанти както трябва и работи кадърно.Но в събота следобед ми се заби винт в гумата,човека не работеше.Отидох на единствената работеща гумаджииница която успях да намеря.Появи се един див,дебел селянин без никакво отношение,разбрахме се като за по-качествено да ми сложи лепенка.Свали ми джантата почна да я размята като железарка на жигула,запука я с една щанга.....залепи гумата и докато я монтираше на джантата нещо запецна,оня взе да се оглежда като гърмян заек и се направи че нищо не е станало.Сложихме джантата и гледам борда издран целия.Питах го какво е това,каза че така било.Аз няма как да съм на 100 процента сигурен че не е била така,но все пак си знам джантите и карам сравнително щадящо откъм джанти и гуми,рядко имам подобен род проблеми.Преглътнах го и си тръгнах.В понеделник поглеждам една брутална цицина на колата изпъква отдалече,вади очите направо....неандерталеца прост скъсал борда на гумата.
Срещнах се с шефа му,човека искаше да ми дава 30 лева да си купя гума.... Става въпрос за 245/45/17 в които имаше поне две лета за каране....не се сетих да му дам аз 30 лева и да му кажа да ми сложи две гуми в близко до това състояние със едногодишен Дот както си бяха моите.
Не издържах на простотията и неадекватния разговор,даде ми 50 лева и си заминах.

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
Re: Калпав вулканизатор
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2019, 10:12:32 22:12 »
Ужас, давай им Гугъл мапса, името и адреса.
Аз така се спасих от едни, които щяха да се самоубият с тойотата ми. Тръгнаха да я вдигат с малки крикове и къде, къде, на носачите. Носача отдолу е цял и крика се пързаля по него, цялата кола мърда, нещо страшно.
Помолих ги два пъти да я свалят да си тръгна и даже им предложих 5 лева. Това бяха адски пишмани.

Много ли беше пробита? Нямаше ли да помогне спрей за спукани гуми?
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2019, 10:52:25 22:52 »
Имах лека дупчица от самонарезка,достатъчно да пада налягането.Елементарен ремонт.
Спрейове не мисля че са решение,и после във вулканизаторите се сърдят като видят спрея.
Аз съм разбран човек,всеки допуска грешки,ако ми беше казал тоя орангутан щяхме да се разберем нещо.
Ама представи си ,чобанина ми е залепил гумата,аз излизам на магистралата,знам че отпред съм с гуми на две седмици а отзад с гуми на един сезон,забивам темпомата на 140-150 и се возя и тоя грамаден балон гърми....Яд ме е че не снимах гумата в напомпено състояние как изглеждаше,аз такава цицина не бях виждал,вървя срещу колата и в далечината виждам нещо стърчи доста неестествено,вади ти очите чак.Вулканизатора е във Варна на бул.Христо Смирненски до магазина на Бардал/Мотул.

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2019, 01:21:22 01:21 »
Било е мот-а-мо за насмолено въженце както и да му е техническото име. Карал съм страшно много с такива ремонти.
Лепенката не е най-доброто, защото матират за да я сложат. Обаче отвътре е слоя, който държи въздуха и го нарушават, а горните слоеве са порести и гумата започва да спада. Не задължително, но доста вероятно.
Чак мен ме хвана яд! Това е голяма свинщина!
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2019, 07:28:18 07:28 »
Аз се чудех за кое повече да ме е яд,че ми окепазиха джантата,гумата,загубиха ми половин ден и след разправията с тях ми се заглади мозъка,явно е заразно това тяхното.
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2019, 09:29:53 21:29 »
Сложих отзад Континентал КонтиСпорт 245/45/17 две гуми с дот края на 16та.Грайфер има доволно,до сега гуми втора ръка в такова състояние не бях виждал.
НО...свалих Корморан с почти двугодишен Дот и карани само един летен сезон.С Кормораните задницата ми стоеше повече и трябваше доста настояване и спорове с автоматика за да дрифтя.С Континентал дрифта е по лесен ;) .Не зная да се радвам ли или не. :)

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2019, 10:36:08 10:36 »
Ако са Спорт Контакт 2, те са така, до усещат малко превъртане и малко се подхлъзват на спиране, 5 години ги карах на мустанга. Едно стъпало над Кумхо, а като ги купих бяха по 400 лева, докато кумхото беше 250 да кажем. Мустанга от завода е с Кумхо и изкараха сумати години, накрая останаха с грайфер и се удървиха.
Континентала трябва да загрее за да държи.
Сега съм с Гуд Иър Игъл Ф1 Асиметрик 2 и са две класи и половина по-добри от континентала или точно каквито трябва да бъдат. Държат на сухо, на мокро, на студено, спират, завиват, возят добре, по-тихи са и харчат по-малко.
А, да, континентала вдигнаха всичкия разход с над 1 литър спрямо кумхото, което беше много дразнещо. Особено по магистралата. Въобще не можеше да харчи 8-9.
И освен това са доста тежки, та прецакват малко и вървенето.
Тоя ти е направил услуга.