Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5408
    • Профил
И при това е по-стар и по-голям!
Турбо версията е с по-малък обем от Мерцедес 4.7-би-турбо, но със същата мощност...
Освен това е по-здрав и издържлив от 2JZ-GTE и стрийт коли с този мотор дават 7-ци и надолу.

Кой е този двигател и защо не знаем за него?!

Да видим кой ще го открие първи!

В случай, че го намерите, ето Ви калкулатор за BMEP:
http://www.torqsoft.net/bmep.html

Тествайте и в оборотите на максимална мощност и в оборотите на максимален въртящ момент.
За да откриете мощността при максималния въртящ момент използвайте този калкулатор:
https://spicerparts.com/calculators/horsepower-torque-calculator

В режима на максимален момент форда малко отстъпва. Голямата разлика, е че от гледна точка на дебит и спортен потенциал главата на двигателя на форд е най-развитата, може би въобще преди навлизането на даунсазинга, турбото и директното впръскване.

Неактивен Toshko

*
  • 5408
    • Профил
Re: Предизвикателство двигател на Ford с по-висок BMEP от BMW n52/53
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2020, 10:42:36 22:42 »
Жокер:
Инженера отговорен за турбо версията на въпросния мотор:
"- Кръстихме двигателя "Чайка", защото знаехме, че ще сере върху всичко.".

Още един жокер:
Двигателя за който Ви говоря е толкова як, че го слагат в супри!, Камаро, Мустанг, Патрол и Ленд Круизър-100!

Наистина сере върху всичко!
1000 коня със смяна на маслена помпа и пружини на клапаните.
Три поколения по-модерен горивен процес от Форд DFV.
Версията, която прави по-висок BMEP от N-52 e на газ и развива максимална мощност на 5.000 оборота, която е колкото на БМВ-то.
Мощната турбо версия е 500 коня и над 600 н.м. с фабричен карбонов смукател.
Сток излиза с Гарет ГТ-3582!
2000 коня се правят с фабричен блок... И фабричната глава... И фабричните валове, въпрос на бууст и управление.
10.800 оборота и 3.74 бара бууст... 10 литра инжектори... На цилиндър...
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2020, 10:14:46 10:14 »
Защо ли ми намирисва на Barra 4.0  :D сигурно най най най любимият ми двигател измежду почти всички просто предположения слаган на великолепен за мен седан и не само Ford Falcon Маде ин Австралия  8) :D
Ако не съм прав поне е невероятно изпълнение  ;D ;D

Неактивен Toshko

*
  • 5408
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2020, 11:36:49 11:36 »
Имаме познал!

Взе ми акъла този двигател!
Не стига, че е дългоходов, ами и не се плаши от обороти. Сигурно е с дълги биели.

Всичко по него е върховно изпълнение. Картера е и укрепващ елемент.
На всичко отгоре е 4.0. Да ме прощават 2JZ и RB, ама са малки, втория е откровено слаб и боклучив и има сумати БМВ мотори, които са по-здрави и по-ефективни. Хеед циментират за 1400 коня при това не оригинален блок, а 30-ка, която е пак австралийска, австралийците карат Barra на 10.800 на 2000+ коня със сток блок дето с автомат става за стрийт.
Освен това и Поршето и ГТР-35 минаха на 4.0 и 3.8 от 15 години, такива 3.0 малолитражки не останаха.

Браво!
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2020, 12:28:32 12:28 »

Значи тези коли и двигатели направо са правени по моите мечти и идеи  8) ;D ;D
Толкова са готини като изпълнение и здравина ебаси как пък не са стигнали до поне не нашите но европейските ширини, тук само боклучак  :-X :-X >:( >:( и тотално изпити от смисъл идеи и представи.

Аз знам за шведи вкарващи мотори от Австралия турбо и атмосферни и ги продават на добри цени.

https://gzracing.se/

Неактивен Toshko

*
  • 5408
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2020, 08:50:39 20:50 »
Статия за Ford Barra 4.0 : https://www.carsguide.com.au/car-advice/ford-barra-engine-everything-you-need-to-know-74011

Уикипедия: https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Barra_engine

От статията е цитата, че турбо версията я кръстили чайка, защото щяла да сере върху всичко:
Цитат
The last word surely has to go to Gordon Barfield, the engineer in charge of turbocharging the Barra six. “I named the [turbo motor] ‘Gull’, as in ‘Seagull’, because we knew it was going to [crap] on everything.”

Няма много данни по каталозите.
Последните версии след 14-та 15-та година май са с директно впръскване?

Неактивен Toshko

*
  • 5408
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2020, 09:34:52 21:34 »
600 коня на колелата и 9.9 секунди с три-четири дни работа...
Кола за 3.500 лева, двигател за под 1.000 лева и части за 10-20.000$.

Двигателя е уникален!

Тези обаче имат огромен опит и качествен екип. Показват, че формулата за бърза кола е известна и много гъвкава.

По-лесно ще бъде само с електромобил.
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2020, 08:46:22 08:46 »
600 коня на колелата и 9.9 секунди с три-четири дни работа...
Кола за 3.500 лева, двигател за под 1.000 лева и части за 10-20.000$.

Двигателя е уникален!

Тези обаче имат огромен опит и качествен екип. Показват, че формулата за бърза кола е известна и много гъвкава.

По-лесно ще бъде само с електромобил.

Това са известните Mighty Car Mods гледал съм и всичките клипове  ;D знам я Крестата и как я правиха и отново участва този Алън за когото говорихме.
Имат опит да те правят видеа от 2008 мисля пред гаража на майка му на един от двамата и накрая станаха световно известни чрез тубата.
При тях има много и всякакви възможности за бързи и интересни коли те дори имат няколко бранда правещи части за ъпгрейд и тунинг с много добро качество и цена, искам да кажа Австралия не момчетата  :D
Дори и последните нямат директно впръскване почти на 100 процента съм сигурен преди съм чел доста за тях и такива спомени имам, общо взето разлика има в главата турбината и колектори изпу и всмукателни, рейл и тн.
Дори без Форд Фалкън само двигателя ще му намеря приложение и после кеф и емоция  ;D ;D 8)