Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
Има ли някъква шашма с болидите на Ред Бул Рейсинг-Рено според вас?
Аз мисля,че определено има нещо нередно! Който е гледал последното състезание,предполагам видя,как гадния Швабастиан Фетел направи стинт от 56 обиколки с едни гуми,докато повечето отбори не успяват да направят дори 18-20.... При това след тези 56 обиколки беше все още конкурентно способен на следващите го Ферари (с гуми на 16-18 обиколки) и МакЛарън (с нови гуми).
Това в комбинация със нечовешки по-голямото сцепление което имат (хем имат по-добро сцепление,хем и повече им издържат гумите - КАК?!?!?!?) ме карат да си мисля,че просто мамят...
Какво е вашето мнение?
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Re:Има ли шашма с болидите на Ред Бул според вас?
« Отговор #1 -: Май 30, 2011, 10:40:57 22:40 »
Аз гледах предишното състезание.
Ами малко странно... първия влиза в бокса рано, излиза примерно 15-ти, една обиколка по-късно е 7-ми, а още една е вече пак първи... - нещо такова... Дали първия и дали е излязъл точно 15-ти не е важно... Факт, че изпреварват по 6-7 коли на обиколка.

И миналата година имаше случаи някой да изкарва цяло състезание с едни гуми и да влиза в последната обиколка, защото една смяна е задължителна.

Ако ще търсим причината за запазването на гумите, трябва да се съпоставят времената на Ред Бул сектор по сектор с времената на двата следващи най-силни отбора.
Гумите могат да се съхранят ако колата на Ред Бул е силна на правите - повече ускорение, повече скорост и по-добро спиране.
Ако това е така, значи просто мотора им е нередовен.
Може да се обърне внимание, дали страничните наклони на гумите са по-изправени от на останалите коли.

Обаче, освен Ред Бул със същия двигател Рено карат и Рено  :D и Лотус...

Освен колата да е по-лека? Какво друго скрито предимство може едновременно да подобри времената и да съхрани гумите?

Слухове поне няма ли?

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 30, 2011, 11:37:01 23:37 »
Слухове за сега няма....
А миналия сезон имаше вариант да изкараш с 1 пит стоп за гуми , но тогава бяха с Бриджстоун. Този сезон с Пирелитата дори най-запазващият гумите Бътън, не може да направи стинт от повече от 20 обиколки...,а изведнъж Ред Бул успя,при това двойно повече обиколки - ако това не е подозрително,не знам кое. Не са по-бързи на правите,просто седят нечовешки добре в завоите,а същевременно явно не износват чак толкова гумите.Ако мамят с тегло, би означавало,че ФИА им удря рамо,а това мен ме съмнява (но пък знае ли се).Ако сравниш времената сектор по сектор със следващите,обикновенно там където има по прави участъци Ферари и Макларън дават сходни времена с Ред Бул-а,там където обаче е по-начупена пистата,разликите понякога са близки до секунда,което поне за мен е нереално...
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!
« Отговор #3 -: Юни 03, 2011, 10:55:14 10:55 »
Игри във формула1 винаги е имало и в повечето случаи игрите винаги са били въпрос на политика с удари под пояса, но не и свързани с "феърплея"  :-\ ....Интересното е че "най-големият играч" като цяло - сега си мишкува и трае (имам предвид Ферари). Нещата и технологиите в "падока" винаги са на "ръба" (не само в техническо отношение ами и по орношение на правилата) - като в повечето случаи принципа по който се работи там е - "целта оправдава средствата". Самата "схема" откакто чичо Бърни си приватизира "лигата" е доста порочна заради което имаше дори период в който големите производители дори замисляха "паралелна" и съвсем самостоятелна (независима от ФИА) лига - за мое лично съжаление, историята не се разви до край и в крайна сметка парите и интригантстването там "надделяха"... Що се отнася до "тоталното превъзходство" на "Лимонадите" през последните два сезона - моето лично обяснение е именно "нечестната игра" и "пари за правилните хора"... Формулата отдавна не я възприемам като красив и интересен спорт поне аз... за мен това си е един цирк който е по-скоро вариация на "американската лига по кеч" отколкото реална битка на спортсмени, пилоти и производители - една печатница за пари чиято цел в никакъв случай не е реално-приложимият технически прогрес ами фаворизиране и лансиране на безумия и скандали с цел акумулиране на висока печалба... имах надежда че възраждането на ДТМ (или Японските супер-туринг серии) може да провокира положителен тласък в тази област, или поне реално запълване на опразнената "спортна, технологична и феърплей ниша" що се отнася до автомобилите, но уви - моментно високият интерес който отново успя да предизвика преди няколко години, беше отново и качествено "удушен" от ФИА с поличитески игри за да не изтече същият от "лицензираните фаворити" (Ф1 и ВРЦ) лишавайки "официалният спорт" от нужните средства...
Това си е лично мое мнение и въпреки "отворената ми позиция" - дори Бърни трудно би ме убедил в противното... Интересно - още в средата на миналият век легенди като Фон Браухич, Фанджо, Вилньов, Арну, Хил, че даже и Сена си "пееха" редовно от безхаберието на "белите якички" на площад "Конкорд" които без да са хващали гаечен ключ или скоростен лост в живота си "успешно" регулират правилата (дори за сигурност) на този спорт  ??? ....
« Отговор #4 -: Юни 19, 2011, 10:27:17 22:27 »
 ИМА !!! Ненормално е, как може да са с по 1 секунда по-бързи от останалите?! :-\ Кой каквото и да ми говори, ще видите след 1-2 годинки, че ще им лъснат лъжите, на копеленцата  ;D Аз Редбул не пия заради тях вече... за да не ги спонсорирам  ;D ;D

немо

*
« Отговор #5 -: Септември 29, 2011, 10:36:43 22:36 »
Това,че Нюи прави останалите да изглеждат като първокласници не означава непременно,че РедБул са мошенници....