Здравей Гост

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Бъдеща Направи си Сам Супер Система!
« Отговор #60 -: Март 16, 2017, 09:55:02 21:55 »
Супер, когато кажеш! Ще ти бъда много благодарен, хем да се запознаем, хем да поговорим и да послушаме музика. Защото както знаем всички, Тя трудно се обяснява с думи!  :)

Неактивен Toshko

*
  • 3229
    • Профил
Re: Моята Бъдеща Направи си Сам Супер Система!
« Отговор #61 -: Август 21, 2017, 10:17:35 22:17 »
Във Фейсбук ми зададоха въпрос относно претенцията за 200 килохерца.
Господин Атанас Йорданов пита "200000 херца не е ли множко?".

Господин Йорданов, повечето лентови високочестотни говорители са измерени и удостоверени до 40 килохерца заради лабораторната апаратура на Bruel&Kjaer с микрофони калибровани до тази честота.
Когато аз купувах моите NdRL-81 от професор Вълчев, той ми демонстрира новият си микрофон отново на Bruel&Kjaer, който е калиброван до 200 килохерца.
Така се оказало, че лентовите му говорители възпроизвеждат до тази честота.
Самата машина на която се прави изследването е от няколко части, едната прилича на стар кантар, другата е самописец.

Лентовите говорители имат много изгодно съотношение на подвижните маси спрямо силата на магнитите и на индукцията през магнитното поле, съответно могат да възпроизвеждат много по-стръмни импулси, което означава по-висока честота. Толкова високи честоти могат да бъдат приети за правоъгълни импулси с определена апроксимация.
Освен това NdRL има малко по-различна конструкция на магнитната система и лентичката спрямо масовите и популярни лентови говорители.

Прилагам снети АЧХ на четири от моите NdRL до 40 килохерца. Вижда се, че нивото е 90 децибела. До 200 килохерца са 2 и 1/4 октави...