Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3404
    • Профил
Една от Моите Системи
« -: Юни 17, 2011, 12:59:50 00:59 »
Естествено започвам с моята гордост - колекцията ми от Ямахи  :)

Усилвател МХ-1000
Предусилвател С-85
Плеър - CDX-993
Тунер - TX-497
dvd - пионер от серията 300 с usb вход

Еквилайзер - EQ-1100 еквилайзера го слагам накрая, защото не е от класа на останалите компоненти.
Не е и съгласуван с тях по нива на сигналите. Когато е пуснат през постоянния изход на плеъра, ниво индикаторите за отделните честоти са доста над средата на скалата постоянно и не са информативни. когато е свързан към управляемия по ниво изход на плеъра, на тихи нива не показва нищо или много леко се показват скалите, а на високи пак е до горе. Същото става и когато е между преда и усилвателя. Също имам съмнения, дали звука му е на нивото на останалите компоненти...
По начало този еквилайзер е направен да работи със стъпала два класа под МХ-1000 (тоест с много хубави стъпала!  ;) ), като се включва между собственият им пред и крайното стъпало на мястото на мостчетата отзад. http://www.hifido.co.jp/KWYamaha+JA/G1/E/10-10/C10-56943-89540-00/
Допълнително ще кача снимки на моя еквилайзер.

Самият предусилвател С-85 е с доста сериозни възможности за нагаждане към акустичната обстановка. Разполага с два регулатора за избиране на две отделни централни честоти за корекции, може да се задава ширина на корекцията, както и ниво на корекцията от -12 до + 12 децибела. Изход в чист клас А... до 8 волта при изкривявания няколко десетохилядни от процента... огромни филтрови кондензатори Елна.

За Ямаха CDX-993, почти всичко е казано тук: http://www.tnt-audio.com/sorgenti/yamaha993_e.html
Две захранвания, огромни филтрови кондензатори, големи (май се викаше дискретни) изходни транзистори в чист клас А. 20 битов ДАК, чете SACD слоя на хибридни дискове... всъщност е създаден едновременно и по повод на разработването на SACD стандарта... първите такива записи са на Грузинската и Санкт Петербургската филхармонии и Сони... познайте на кой плеър звучат най-добре... а също познайте и кой има цялата колекция  ;D

Колкото до така наречените озвучителни тела, ами направил съм си всякакви. Едно, че от друго не разбирам, второ, че компонента с най-голяма тежест във всяка система е озвучителното тяло, следван от качеството на записа и чак след това с голямо изоставане идват всички останали компоненти.

Сега съм се наканил да си направя монстър колони с цели на проекта, максимално добра диаграма на излъчване, обхват 20-22 на -3 дб и максимално звуково налягане за целия обхват поне 105-107 децибела... пък да видим какво ще се получи. Имам всичко налично с изключение на 15 инчовите нискочестотни говорители с резонансна честота 18,8 херца, които в момента пътуват. Веднъж да имам всичко необходимо, вече ще е отделен въпрос кога точно ще ги сглобя  :)

Темата ще има продължение...

Поздрави!
Re:Една от Моите Системи
« Отговор #1 -: Януари 22, 2016, 10:17:17 10:17 »
Ами направил ги е, звучат страхотно, макар и без 15-ките.