Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Opel Astra F GSI Evo
« -: Септември 17, 2022, 10:57:32 22:57 »
Ново купе - нова тема  :) за съжаление се наложи да сменим купето заради проблем с полицията. Закупихме бяла астра с двигател 1.6 и редовни документи и започнах работа по купето. Тъй като доста от компонентите са същите няма да ги описвам. Различното е купето (стана по-здраво и по-леко) и двигателя (стана малко по-мощен).

Неактивен Toshko

*
  • 6224
    • Профил
Re: Opel Astra F GSI Evo
« Отговор #1 -: Септември 20, 2022, 01:56:21 13:56 »
Определено сте на много високо ниво с клетките.
Това е вече трето купе ако правилно разбирам? То как да не станете добри с тръбите.

166 коня доста добре си съответства с 222 коня на мотора на предно.
Аз съм давал 168 коня с 3.0 222 коня автоматик на задно, но с хубаво гориво, спортен филтър, леко преработена генерация и леко специални свещи. Разбирай бил съм качил едни десетина коня.

Още ли е същото положение с ограниченият избор на гуми? Защото ако е така, остават само олекотяването и аеродинамиката.

Охо, амортесьорите си ги бива!
Re: Opel Astra F GSI Evo
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2022, 06:51:31 06:51 »
Доста са загубите, кривата най-долу ги показва. 166 на гумите е там, където е максималната мощност на мотор. Реално според диното мощността на мотор все още се качва, но мощността на колелата пада още от 7100 оборота поне на 5та предавка.
Трябва да се намали теглото още, има възможност, за съжаление няма от къде да паднат много килограми. Може би зимата ще се намали малко :D