Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1336
    • Профил
Една кална история.
« -: Септември 23, 2022, 05:22:25 17:22 »
Наскоро без да искам малко затънах в една кал. Минавал съм  преди през този гьол, но тогава дъното беше чакъл, и само водата ми беше препятствие.

Тази година обаче дъждовете явно бяха нанесли и кал.

Мястото се намира на проход Кашана десетина километра след Етро поле. Все пак има някакво движение по пътя (не през този тунел), спряха ми едни хора с дизелов Голф 4. След няколко неуспешни опита да ме изтеглят се скъса въжето. След това спра едно камионче и човека ме изтегли, не от първия път. Разделихме се, Колата беше стояла близо час в калта. Погледнах щеката на маслото там всичко беше ок. Колата си пали работи, нищо не свети по таблото. Всичко е прекрасно, обаче включвам първа, аха да потегля, пускам педала, и нищо не се случва. Предположих, че има вода/кал в съединителя. Оставих я да поработи малко на място да загрее и изсъхне, като от време на време правех опити да тръгна, но без успех.
Обадих се на пътна помощ, натоварихме колата. Аз си взех рейса, че бяхме трима в колата, останалите в камиончето, и колата в сервиз.

В сервиза я бяха измили до колкото могат, и след изчегъртване на още половин кофа кал, и разглобяване, гледката не беше очарователна.

Така изглеждаше и съединителя, на около 50 000.

А ето я и причината за непотеглянето. Набила се е кал между корпуса на притискателя, и пружината.

Съединителя, и маслото на скоростите бяха сменени. Основното почистване си остана за мен....
Нема начин да нема начин!

Неактивен zlatkoo

*
  • 1336
    • Профил
Re: Една кална история.
« Отговор #1 -: Септември 23, 2022, 05:31:01 17:31 »
Належащи ми бяха спирачките, и халогените, но и всичко отдолу по принцип.

Фаровете, ги изплакнах обилно с топла сапунена вода. Започнах със спирачките, и там картинката беше чудна.

Интересно, че дори и буталото се беше напълнило до половината с кал.

От долу, се започна с отвертка, суха бояджийска четка, и пистолет към компресора.
 След няколко часа работа, нещата вече взеха да придобиват нормалния си вид.

Ами май се справих.  ;D
Нема начин да нема начин!

Неактивен Toshko

*
  • 6224
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 26, 2022, 12:07:57 12:07 »
Това е епично!

Не съм подозирал, че има такъв хендикап със съединителя на ръчни скорости.
Интересно при джиповете как е решен този проблем.

Браво, че си се справил!

Ще кача линк на страницата на форума.
« Отговор #3 -: Септември 27, 2022, 11:20:41 11:20 »
Интересно при джиповете как е решен този проблем.
;)
different is easy, better is a lot more difficult