Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5048
    • Профил
Re:Избор на турбина
« Отговор #45 -: Август 10, 2011, 11:18:55 23:18 »
Не забравяй, че по-назад в темата сме казали гейтинг под 50% и най-добре под 35%  ;) Тоест външния гейт може да те пази от противоналягане, но кривата на буста ти ще прилича на синусоида ако се налага да работи прекалено.

Виждал съм няколко 5 цилиндрови Аудита S2, те оригинално са с външен гейт. Редовно ги караха без управление на гейта, особено като поомекне пружината. По този начин караш кола с регулирано противоналягане и максимален буст.  ;) Аз много се колебая дали да не мина и аз на този вариант, с пружината на външния гейт задавам 0.8 бара противоналягане и колкото успее да надуе с толкова, толкова ще е буста.

Говориш за калпаво изпълнение на сетъпа... най-калпавото нещо в един "сетъп" е малката турбина, без да съм тенденциозен си е баш така... другото са малки дюзи и запалване едно към гьотере, като има факири, които успяват да оплескат и изпускателната система след турбото...
« Отговор #46 -: Август 11, 2011, 06:34:01 18:34 »
Така си е за турбокомпресора .Ако не се получи с една к16 ще сложа още една като на боксер .Тва в кръга на шегата но все пак е важна концепцията за крайния резултат. Като се обобщи информацията за мен е пределно ясно че от тоз мотор не може да се изстиска много и е просто  поле за набиране на опит.А за ефекта от цялата работа може човек сам да си направи извод .Като гледам по форумите рядко има автомобили които издържат повече от 500км без да фърлят серкмето. Все си мисля че кат има такава мания за зверски POWER що не се направи един мотор двутактов .Ще изкърти сичко и не мисля че е трудно да стане .Аз за сега не преповтарям някакъв друг проект всичко си правя сам и ме кефи да разбера как и защо се получава .Сега си правя фланците за даунпайпа и имам един въпрос .Понеже генерацията от колекторите става двуцевка и съответно от изхода на турбото трябва да се раздвои има ли някакви специфични изисквания за тази тръба .Не мога да намеря нищо конкретно като изпълнение защото повечето са с една тръба до първото гърне.А тия които ползват фабрични колектори правят такива овъртяни небивалици це не се разбира кое откъде минава. :D

Неактивен Toshko

*
  • 5048
    • Профил
« Отговор #47 -: Август 11, 2011, 06:40:54 18:40 »
Има такива изисквания към тази тръба. Да не съществува! ;D По спомен на 2.0 Е34 тръбите са две до предпоследното гърне. Диаметъра на единичната тръба преди задното гърне беше малък. Пускай единична тръба, иначе ще те карам да слагаш манометър и след турбото!
« Отговор #48 -: Август 11, 2011, 06:46:45 18:46 »
А сега се сетих за нещо друго . Ами нали съм с газов инжекцион МАР сензора му вероятно е до 1 бар. след турбинирането трябва ли да го сменям с друг МАР примерно до 2 бар?
« Отговор #49 -: Август 11, 2011, 06:53:35 18:53 »
няколко варианта на това нещо дето ме тормози
« Отговор #50 -: Август 11, 2011, 06:56:11 18:56 »
Извинявам се таз последната картинка е по грешка качена.
« Отговор #51 -: Август 28, 2011, 12:18:10 12:18 »
Малко уточнение за К16 по данни на производителя борг К1 К16 серията е с максимална мощност на двигателя 175 квт и 0.26 гр за секунда максимална пропускливост на газовете в топлата част.Все пак тя е проектирана за дизелови двигатели и не е напълно ясно дали влиза в тези параметри при бензинов мотор .За бензинов мотор данните са за 220квт и 0.26 гр.за  секунда пропускливост но не е ясно дали има разлика в турбокомпресора за бензин и дизел с маркиравка К16.Както не е ясно дали има различни комбинации между топла и студена част при турбокомпресор за първоначално влагане тъй като този който ползвам е от пежо боксер 2.5 литра мотор и този е с малка мощност около 95к.с. доколкото мога да намеря данни.

Неактивен Toshko

*
  • 5048
    • Профил
« Отговор #52 -: Август 28, 2011, 01:04:13 13:04 »
Сигурно са 0.26 кг/сек? Това са 15.6 кг/мин.
При смес 11:1, вадим една единадесета част заради добавения бензин и остават 14.18 кг/мин въздух (ако компресора ги осигурява).

Дори скептично погледнато, при 20 к.с./кг, това са 283 коня.

Въпроса е че на теб ти трябват около 10 кг въздух за минута при 0.6 бара в смукателя и възможно най-близо до 0.6 бара в изпускателя. Ако разликата е прекалено голяма в полза на изпускателя, дебита през двигателя ще падне и ще трябва да хабиш повече енергия, тоест да създаваш повече противоналягане за да постигнеш този дебит, от което пък пада ефективността.
Също така ще е добре това да е дебит без гейта, а не при 50% гейтинг. Дори да е при 50% гейтинг, за турбината остават 7.8 кг/мин и 22% гейтинг за да направи дебит от 10 кг въздух. Лошото е че при това положение ще имаш максимално противоналягане. Затова трябва да гониш по-голям дял на дебита през гейта, което навярно ще ти се отдаде при налягания до 0.6 бара.

220 киловата са си 300 коня, но зависи каква ефективност приемат от ККК.

Действай и задължително сложи щуцер преди турбото за да мериш налягането. Прогнозата не е лоша.
« Отговор #53 -: Август 28, 2011, 03:24:06 15:24 »
С какво може да се мери бакпрешъра ? Аз го виждам с манометър изнесен с тръбичка на 50-60 см от турбото но не знам дали няма да го стопи .

Неактивен Toshko

*
  • 5048
    • Профил
« Отговор #54 -: Август 28, 2011, 04:51:14 16:51 »
Точно с такова. Нали няма поток, има само много малки колебания в тръбичката. Даже може медна тръбичка 50-60 см и направо гумен маркуч към манометър в купето.