Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

въпрос за рестриктор на маслото
« -: Септември 06, 2011, 04:45:20 16:45 »
Здравейте колеги.Искам да попитам трябва ли да има рестриктор на маслото към към турбината ? В момента съм с маркуч вътрешно ф6мм но гледам в нета има отделен фитинг рестриктор който е с ф 0.036 " . Освен това при мен се получава едно леко омасляване или по скоро натичане на масло от страна на турбината при спрял двигател. Не мога да преценя дали е лош дренажа или от много масло се получава. Турбината е доста високо спрямо картера и дренажния отвор си е точно отдолу. Маркуча на дренажа е с вътрешно ф10мм. :'(

Неактивен Toshko

*
  • 4158
    • Профил
Re:въпрос за рестриктор на маслото
« Отговор #1 -: Септември 18, 2011, 02:29:36 14:29 »
Не, не трябва!
Рестриктора не пази турбината, а двигателя. Служи, като ти се строши турбото, двигателя да не остане без мазане.
0.036 е 0.9мм, тоест 1 мм.  ;)
« Отговор #2 -: Септември 19, 2011, 03:00:22 15:00 »
Ам като е за двигателя защо турбината пуши и се олива с масло  като е без рестриктор а като е с рестриктор 1 мм работи нормално и не пуши ? Тук въпроса е комплексен рестриктор масло турбина.Измерил съм какво минава през турбината с рестриктор 2мм оттока е 1.2 л масло за минута. С 1мм е 0.8 л. мин. на празен ход .тоест  мисля че е в норма.Маслото е пълна синтетика 5W30. Малката подробност е че турбината е от дизел и най вероятно е предвидена да работи с друго масло и това и идва малко тънко.Интелигентното решение не е с рестриктор а с регулиращ вентил който да подържа към турбото мах 2 бара но още не съм измислил откъде да се сдобия с такъв. Оказва се че маслото в лагерното тяло на турбината не трябва да има налягане по високо от 2 бара за да може да отича нормално и в самото лагерно тяло да няма налягане тоест иска дебит а не налягане.

Неактивен Toshko

*
  • 4158
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 19, 2011, 03:07:47 15:07 »
Намери от някъде спецификация, тези, които аз съм чел до една предписват минимум 3 бара при натоварване и 3 литра отток при 3 бара налягане. Не знам дали функцията е линейна, т.е. 2 бара 2 литра, 3 бара 3 литра, 1 бар 1 литър.

Дизелите масово карат с 5W30  ;) БМВ, Тойота, Фолксваген, повечето се карат именно с 5W30.

На празен ход до колкото си спомням се изискваше минимум 1.5 бара. Виж по околните теми в някоя бях дал линк към статия със заглавие "tuning the LET" в края и има публикувани спецификазии точно по тези въпроси, намери я и я прочети. Може да дадеш линк и цитати тук.

Поздрави!
« Отговор #4 -: Септември 19, 2011, 04:33:35 16:33 »
http://honda-fanatics.com/viewtopic.php?f=47&t=106
Тва е за гарет ама мисля че са неща които важат за повечето малки и средни турбокомпресори
« Отговор #6 -: Септември 20, 2011, 01:30:48 13:30 »
Ами турбото е К16 хибрид .То само него коментирам досега но не знам само хибрид 14/16 ли е или 16/24 щото по размера на перките диаметрите на присъединяване е един същ и видима разлика няма . Всичките тия са в една серия К04 и по точна спецификация не мога да намеря.
Това са няколко интересни клипчета.
« Отговор #8 -: Септември 20, 2011, 05:01:15 17:01 »
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=ATP-OIL-022
Според мене си важи но това си е мое мнение и никъде не съм го видял написано специално за К16

Неактивен Toshko

*
  • 4158
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 20, 2011, 06:37:59 18:37 »
Ама каква турбина е К16? - отговора на този въпрос ще ти даде верния отговор...

Добре, Жокер:

а. Втулкова (journal bearing)
б. със съчмени лагери (ball bearing)

;) ;) ;) ;) ;)

И между другото 0.065 инча е 1.651 мм  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

« Отговор #10 -: Септември 20, 2011, 07:55:32 19:55 »
Втулкова е ама като беше с 2мм рестриктор маслото шуртеше от двете страни кат лейка а за къв пушек става на въпрос не е истина. Сега е с 1мм рестрикция и си дойде до нормално положение и оттока е в норма. Така че тоз параметър е даден двигател и модел турбина щото горе долу е ясно колко масло минава и с какво налягане.
« Отговор #12 -: Септември 21, 2011, 12:15:41 12:15 »
Да обмислих го и затова я ребилднах въпреки че нямаше луфт. Резултата бе нулев. Пушек като от парен локомотив .Затова сега е с рестриктор 1мм а имам подозрение че  трябва да е 0.85-1.25 мм тоест по-малко от 1мм.Поне толкова препоръчват по форумите за  втулкова турбина.
« Отговор #14 -: Септември 21, 2011, 05:08:14 17:08 »
Напълно съм съгласен . При теб най вероятно турбината е купена нова и или си е с автомобила и е така оразмерена вътрешно ...не знам но замерил съм оттока на мойта при празен ход тоест 2 бара преди рестриктора и той е 0.8 -1 литър в минута.