Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:въпрос за рестриктор на маслото
« Отговор #15 -: Септември 22, 2011, 08:11:21 20:11 »
И все пак си мисля не е ли по добре отделно смазване на турбината? Една ел.помпа външна един кулер и резервоар 2 литра. Нищо работа а ще спести сумати пари и главоболия.Най малкото можеш да си избираш вида на маслото за турбото отделно от това за двигателя. Сменяш го когато решиш.Другото на двигателя пък не го сменяш на 5000км.Можеш да регулираш температурата на маслото към турбината и така даваш оптимален режим постоянно......Единствения проблем е че такива помпи ги намирам се по щатско и цената е изрудска.Другото е че трябва сигурна сейфти система ако помпата здаде багажа веднага да загаси мотора.

Неактивен Toshko

*
  • 4252
    • Профил
« Отговор #16 -: Септември 23, 2011, 08:33:23 20:33 »
По-добре е, стига винаги да можеш да я контролираш, че работи. Аз бих си сложил такава за да може турбото ми да работи постоянно с 0W20 на 5 бара  ;) Има и друг вариант, едно общо масло, но допълнителната помпа захранва турбото с масло под постоянно налягане и с контролирана температура и едновременно с това под голям товар захранва пръскалки под буталата. Лотус Омега има една много смешна системка от тръбички и маркучета в картера, именно за да си къпе буталата под буст. Нейната система използва главната маслена помпа на двигателя, но се захранва с масло външно.

Не се вкарвай във филми, турбото ти просто си тече, не е сефте ремонтирана турбина да тече. ЛЕТ-а нали е с К турбина оригинално и понася 4-5-6 бара на студено и 4+ бара на топло от воле без да тече. По-добре да тече отколкото да не се маже! Никакви рестриктори, ако много желаеш да имаш рестриктор, сложи 2мм да пази мотора ако турбото капитолира тотално в даден момент.
« Отговор #17 -: Септември 23, 2011, 09:06:48 21:06 »
Филма с отделно мазане не е много сложен и мисля че ще стане. А за теча на масло нали ти казах че спря да тече с рестриктор 1мм и му замерих оттока 0.8-0.9 литра в минута на празен ход. Просто ме човърка че не замерих налягане след рестриктора ама зел съм манометър и тия дни ще го сложа стационарно да си стои и да го гледам.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
Re: въпрос за рестриктор на маслото
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2017, 09:48:04 09:48 »
Сейфти системата за допълнителната система за мазане на турбото може да се реализира сравнително лесно: датчик за налягане на маслото монтиран в системата за мазане на турбото, реле което се управлява от него и прекъсва захранването с гориво или запалването на ДВГ.

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2017, 09:55:25 09:55 »
Една такава система ще увеличи значително ресурса на турбото (ще има мазане преди старт, и ще осигури мазане и охлаждане след спиране на двигателя).
Трябва да се помисли и върху начина на осигуряване на необходимото налягане, все пак трябва да има клапан, като този на маслената помпа да разтоварва налягането при ниски температури, т.е. да осигурим горе долу едно и също налягане при ниски и високи температури в тази система.
Някакви идеи колко ампера консумира една такава помпа?
« Отговор #20 -: Октомври 17, 2017, 04:11:56 16:11 »
Тук трябва да се обърне внимание и на охлаждането на това масло. Такава система трябва да има отделен радиатор с перка, и то не малък радиатор. На извън градско добре ,но на 35 градуса в 30мин. задръстване си трябва охлаждане.
Такава система да има колко 1-1,5 литра масло, което много бързо ще се загрява и прегрява. В нормална система топлото масло се смесва с другото в картера и се сваля неговата темп. един път после цялото минава през охладитела, и пак в задръстване цялото количество си отива на 105*
Тук си трябва радиатор на половина на климатичен с термо датчик на около 98* и перка към него.

Неактивен Toshko

*
  • 4252
    • Профил
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2017, 11:30:53 23:30 »
Да, отделната мазилна система на турбото ще му осигури прекрасен живот докато един ден спре да го смазва. Нищо не е толкова дълговечно, колкото ДВГ от добра марка поддържан съвестно и правилно. Следователно и маслената помпа на ДВГ е еднакво надежден източник.
Мисля си за малък охладител и рестриктор, но свързани към общата маслена магистрала. Охладителя може да бъде просто медна или CuNiFe серпентина.
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2017, 05:20:17 05:20 »
Сложил съм му отделен маслен филтър само за турбото . Медна тръба - филтъра на планка - медна тръба -турбо . Има и рестриктор 1мм на входа на турбото . Оттока е 0.8 -1 л в минута на празен ход вероятно и малко повече като загрее . Но това всичкото го правих преди 6 години .

Неактивен desso

*
  • **
  • 15
    • Профил
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2017, 04:19:46 16:19 »
Колега можеш ли да качиш снимка да видим как изглежда, това което си направил.