Здравей Гост

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Re:Малко Размисли за турбо настройки
« Отговор #32 -: Октомври 11, 2011, 02:01:46 14:01 »
най сетне е тука и започва ръчкането по настройките ;D

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #33 -: Октомври 11, 2011, 03:23:13 15:23 »
http://baeturbosystems.com/turbochargergarrettt04b59oereplacement465044-02612-1-2.aspx

Ба, тва много голямо бе! търси нещо между сегашното ти и това от линка. 53-58мм изходящ диаметър на турбината, но с някакъв A/R 0.63. Нали знаеш, че A/R е абстрактна величина и важи само за съпоставяне на две турбини използващи едно и също компресорно колело  ;)
Ако си намериш по-голяма К турбина също ще е добре. И в крайна сметка важното е да я настроиш съобразно противоналягането, за да бъде всичко оптимално и за да бъде издържлив двигателя и да се кара приятно.

Обаче благодаря за линка, едно такова ще ми свърши идеална работа: http://baeturbosystems.com/compressorwheelformitsubishitd04hl4350mminducer-5600mmexducer-1-1-3-1-2-5-1-1.aspx  ;D Сега имам разделен турбинен корпус с А/R 2х1, тоест всяка половина ми е по 1  :D

Честити играчки!
Прочети упътването внимателно, особено калиброването и повторното калиброване след 50 часа.
Прочети как и къде се монтира за да не страда от конденза когато изстинат ауспусите.
Не я слягай от външната страна на завой на изходящата тръба след турбото, там ще и е най-горещо, а тя си има подгряване и освен това, там ще смущава потока най-много.
« Отговор #34 -: Октомври 11, 2011, 05:55:06 17:55 »
Точно преди завоя ще да е .Иначе трябва да отиде отдолу и не ме кефи да залягам за всяко слагане. А за потока няма притеснение щото фланеца е дълъг и сондата въобще не стига вътре в тръбата -диша само през разпробития отвор под фланеца.Ето още една Т34 35 явно има различни комбинации ...но единствено засега съм сигурен че не искам турбината да е лагерница и тези които показвам горе долу стават но ще реша след надлежните сметки
« Отговор #36 -: Октомври 11, 2011, 06:20:44 18:20 »
Ами чесно да ти кажа не мисля да я местя освен ако сама не се премести :DТва бялото е толко добро че мога да пипам тръбата докато работи двигателя и то доволно загрят
« Отговор #37 -: Октомври 12, 2011, 05:49:00 17:49 »
И така след като целия проект мина безпроблемно до тоз момент време беше да започнат и неудачите. Даже очаквах и по рано но да не дърпаме дявола за опашчицата. Та да се оплача след днешните настройки на ход по магистралата резултата е сладния
Колата върви много добре на газ .Газовите времена бяха малко високи и ми обогатяваше повечко но са коригирани вече . Сигурно е че таз турбинка е малка понеже на 6000 оборота на пета с педала до ламарината забива муцуна . Но пък до там е самолет .Сега и лошото ....прецака се уреда за налягане на маслото..замръзна на 2 бара и въобще не си играх да гледам от кво точно е.Другото по лошо е че със 210 км и газ до ламарина и буст 1 бар изби щеката за маслото  :Dняма да обяснявам кво мазало става . Та тоз проблем ми беше чужд до сега но са наложителни спешни мерки за отвеждане на картерните газове.
А по вървежа на колата доволно ...на 180 -200 ускорява така както от 100-120 повече от туй ми не требе. Притеснението ми е че отива към повече магаренца под капака и съединителя го усещам как се мъчи да отива вограничител. Туй са нови разходи за керамика и разхода ще остане към 20 газ което не е особено приятно. Засега тва е.

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #38 -: Октомври 12, 2011, 06:23:50 18:23 »
Не искам да ставам досаден  :D обаче щом на това студено време летят щеки, смятай, че на жега железата са долу.

Провери хубаво, сегментите да не са казали чао. Както и да е. Реалното натоварване е на висока предавка на магистралата, даже ти бях написал подробно и напоително некои съображения по въпроса с надеждността и магистралата, обаче като съобразих, че си твърдоглав поне колкото мен, реших, че е излишно само да те дразня  :D

Явно на 6000 достигаш предела на дебита на турбината И гейта, което значи, че достигаш максимален дебит на турбината някъде под 5000 оборота, а това не трябва да става. На 6000 сигурно имаш 3 бара в изпускателя.

Имай предвид, също, че съединителя и сцеплението с пътя могат да страдат и от неравномерно отдаване на въртящ момент дължащо се на цикли със и без детонации и вълнообразна крива на момента.

Премери противоналягането да видим какво става.

Айййй.... чекай малко...!!! Ти как си вързал картерната вентилация? Или не си я пипал и сега е под налягане?  :D :D :D
Я да ти видя снимките  ;D
Аха, не си пипнал маркуча  :D ми добре, че си се разминал само с изскочила щека, а не с обърнати семеринги, че тогава щеше да е грозно. Провери дали проблемите със съединителя не са заради протекъл от зора заден семеринг  ;D  ;D ;D
« Отговор #39 -: Октомври 12, 2011, 06:35:20 18:35 »
Отведена е само че не се вижда на снимките...от капака на клапаните маркуч ф 25мм до казанче и сам го сложил по нависоко от двигателя да се стича обратно ...но май щуцера на атмосфера е мноо малък ф16 мм
« Отговор #40 -: Октомври 12, 2011, 06:43:33 18:43 »
Аз никъде не съм казвал че таз турбина остава завинаги ......тва изпадна ефтино и ще стои на колата докато се намери точната а за съединителя няма как да съм сигурен щото не е нов просто е ревизиран и преди 7-8 дена смених долна помпа лагера и семерингата към к.в. просто за всеки случай и семерингата беше добре. Сега се замислям за това натичане на маслото в началото  дали не е било от високи картерни газове...
П.П Резултата е ясен но какви могат да са причините за летящи щеки?
-високи картерни газове от лоша вентилация
-висок бакпрешър от затапване на турбото 
-пробито бутало
-счупени сегменти
-износени сегменти
други възможни освен изброените ?
Проблема е констатиран в следната последователност
-с висок товар на 5 предавка висока скорост глъхне рязко и губи мощност в тоз момент и пропуши турбото явно от дигнатото обратно масло
-при всички по ниски режими върви нормално без тез симптоми
-след турбинирането беше със свободен маркуч на картерните газове но натичаше лига от конденз и от 10-15 дена е кечтанк
-сегментите са сменени преди 130000 км тоест може да се приеме че мотора не е ребилдван преди турбото
-на празен ход няма и следа от картерни газове диша едва едва през вентилацията и при форсиране на място също няма увеличено пушене
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 09:02:07 09:02 от турбината »
« Отговор #41 -: Октомври 13, 2011, 04:49:53 16:49 »
Малко нова информация.Развих свещите и почти съм сигурен в причината за летящата щека. Не е малка турбина нито останалите предполагаеми причини а зверска детонация във всички цилиндри над 6000 оборота ...вида на свещите не е кой знае колко променен защото дензо иридиум няма кво толко да му стане но има симптоми които са сигурни а и звука който издаде мотора като изпуши 100 % са детонациите причината .Тва е засега спирам колата докато не си намеря читава електроника да управлява запалването :) Проекта беше за буст 0.6 после отиде 0.8 и накрая стана 1 бар и резултата е ясен  добре поне че се размина с 3 кила масло. Моля за някакъв вариант за пиджи бак електроника която да пасва на мотроник 1.3

Неактивен Toshko

*
  • 5055
    • Профил
« Отговор #42 -: Октомври 13, 2011, 06:37:54 18:37 »
СМТ-6 или 7, ако не е излязло 8 аха излязло е. Обаче забележи, че 6 още се продава.
Към тая уйовина ще ти трябва и мап сензор, пак на същата фирма.
http://perfectpower.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7
Щи трябват и дюзи.
Прочети много внимателно характеристиките и възможностите на всичките играчки!
Набележи, какви функции трябва да има, например, 6 цилиндъра, 2 или 3 канала за допълнителни дюзи, буст контрол, контрол на запалването и т.н. прочети, кое за коя електроника става.

Шестицата май се връзваше на управлението на бобината (зелен кабел) и по метода на стъкмистиката му прави аванс или закъснение, отделно прихваща сигнала от дебитомера и т.н.
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2011, 09:35:20 21:35 »
Да си беше взел AEM , ползва същата сонда LSU4.2  , но оригинално си е с уред и струва 200$.

Не знам обаче как контролираш аванса ,а това е много важно . Дебитомера и той участва в картата на аванса . Най-добре се насочи към няква мега.  Другото е че К16 според мен не може да изкара 250 коня . Аз имам едно БМВ и карам дрифт с него и съм решил да го правя 250 коня но ще ползвам К26
« Отговор #44 -: Октомври 26, 2011, 09:47:04 21:47 »
Аз никъде не съм казвал че таз турбина остава завинаги ......тва изпадна ефтино и ще стои на колата докато се намери точната а за съединителя няма как да съм сигурен щото не е нов просто е ревизиран и преди 7-8 дена смених долна помпа лагера и семерингата към к.в. просто за всеки случай и семерингата беше добре. Сега се замислям за това натичане на маслото в началото  дали не е било от високи картерни газове...
П.П Резултата е ясен но какви могат да са причините за летящи щеки?
-високи картерни газове от лоша вентилация
-висок бакпрешър от затапване на турбото 
-пробито бутало
-счупени сегменти
-износени сегменти
други възможни освен изброените ?
Проблема е констатиран в следната последователност
-с висок товар на 5 предавка висока скорост глъхне рязко и губи мощност в тоз момент и пропуши турбото явно от дигнатото обратно масло
-при всички по ниски режими върви нормално без тез симптоми
-след турбинирането беше със свободен маркуч на картерните газове но натичаше лига от конденз и от 10-15 дена е кечтанк
-сегментите са сменени преди 130000 км тоест може да се приеме че мотора не е ребилдван преди турбото
-на празен ход няма и следа от картерни газове диша едва едва през вентилацията и при форсиране на място също няма увеличено пушене

Причината за ваденето на щеката е счупен мотор . Стопено бутало или счупено между сегментите
Причини - неадекватен аванс и/или смеси