Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re:BMW E46 със 3.0BiTurbo ( оригинален мотор N54-bmw )
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2011, 05:45:45 17:45 »
В темата имаше разправия, която отиде в раздела за разправий!
http://penkiller.com/index.php/board,67.0.html
Новият раздел на Пенкилер за словесни война на автомобилни теми.
Въвеждам правило, че след като се успокоят разправящите се, темата ще бъде изтривана след 12 до 24 часа за да не стоят обидите! Няма смисъл да си тровите жиота един на друг!

Неонман, аз също не разбрах кои са всички съображения  при избора ти на джанти, както не разбрах, последно Е30 ли ще е или нещо друго. Е30-ката ти е много готина, поздравления!
Много моля заяждане за социален статус и имотно състояния да няма! Пред знанието всички са равни!
Аз също споделям мнението не Дел, че гъзарията трябва да се поддържа на ниво. Когато един ден си направя Сенатора ще му купя чисто нови 265/45/16 за отзад и 225/50/16 за отпред, чисто нови! Любопитна особеност, е че само Кумхо произвеждат по-големия размер и вече няма 245/45, но пък 245/45 създаваше големи проблеми, защото пък трудно се намират предни, които да не са по-големи на диаметър и се връзва с доста кьопави размери... 225/50 са по-голям диаметър, 205/50 пък са ми малки... Та по челния опит на собствениците на Порше 930 турбо 265/45/16 и 225/50/16 са проверена комбинация, а и много хвалят точно това Кумхо.

Както и да е. 195/50/15 е безобразно скъпа за пикливият си размер гума, нямам обяснение защо, но съм го установил емпирично. Освен това е и много малка. 205/60/15 е 62.7 сантиметра и също е малък диаметър. Има си класически размери, като 235/35/17 - доста Мерцедеси са с тях, по-отдавна пък ги използаха Лоринзър  ;) Мустанга ми е с 235/55/17 и си има сцепление ем че е доста тежък, една такава джвъчка със същите коне и такива гуми не би имала проблем със сцеплението  ;)

Поздрави!
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2011, 06:50:53 18:50 »
1. Защо 18'' джанти - така искам аз ! 17'' джанти ми малеят .
2. Защо оригинален размер - защото на 3 мои коли съм променял размера на гумите с ЕДИН размер по големи и - динамиката и разхода се променят ДРАСТИЧНО  :o ( динамиката с - , разхода в + )
 Освен това НЕ ми харесва ( а и веднага забелязвам ) ако диаметъра на гумите не е заводски предвидения - колата ми стои тромава визуално !
* Окачванети и дифа на Е90 НЕ стават на Е30 -ката !  ( поне така твърди Явор....т.е. на приемливо ниво цена/резултат )
3. Гуми нови за 5-600лв на брой ( щото с профил 25-30/18'' са толкова , а 16'' с профил 50-55 са на ТОТАЛНО различна цена !) - няма да си купя  - кой както иска така да го разбира ( може пък  да съм скъсан кой знае ;)  )
* Ако някои смята да ми намекне за боди кит на Е30 ( за да побере големи гуми ) - такова НЯМА да се прави !
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 03:26:48 15:26 от Toshko »

немо

*
« Отговор #32 -: Ноември 26, 2011, 09:20:15 21:20 »
Що се отнася до това,за защитата след удър - доста коли имат.Най-често е просто един предпазител намиращ се в багажника до някой от двата стопа.Натиска се бутона (обикновено е червен) и колата си пали...
Възможно е при BMW с акумулатор в багажника да има пиропатрон на основния +сов кабел.Свързан е с еърбеците и пиропатроните на коланите,ако някое от всичките тез неща се активира,гърми патрона на кабела и ти свети таблото,обаче не пали  ;) проверката е елементарна,ремонта още повече  ;D
А шок-датчик(за прекъсване на тоците) в багажника не съм срещал,обикновенно са в моторното отделение или в предната част на салона,заврени под таблото някъде.....ама тва,че не съм срещал не означава,че няма.....  ::)

Неактивен ^Del^

*
  • 204
    • Профил
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2011, 09:25:48 21:25 »
На мустанг-а ми е зад левия стоп. Не знам как е при европейските коли ???
Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!
« Отговор #34 -: Ноември 26, 2011, 10:26:08 22:26 »
Що се отнася до това,за защитата след удър - доста коли имат.Най-често е просто един предпазител намиращ се в багажника до някой от двата стопа.Натиска се бутона (обикновено е червен) и колата си пали...
Възможно е при BMW с акумулатор в багажника да има пиропатрон на основния +сов кабел.Свързан е с еърбеците и пиропатроните на коланите,ако някое от всичките тез неща се активира,гърми патрона на кабела и ти свети таблото,обаче не пали  ;) проверката е елементарна,ремонта още повече  ;D
А шок-датчик(за прекъсване на тоците) в багажника не съм срещал,обикновенно са в моторното отделение или в предната част на салона,заврени под таблото някъде.....ама тва,че не съм срещал не означава,че няма.....  ::)
Ами сега ако споделиш  как да ги направя тея неща, ще съм ти благодарен ;)

немо

*
« Отговор #35 -: Ноември 26, 2011, 11:53:45 23:53 »
Махаш плюсовата клема от акумулатора,слагаш единият край на мултицета(в режим веригопроверител,т.е. да показва има ли ел.връзка м/у 2 точки) на клемата,а другият край го забождаш някъде една педя след клемата(където си личи да е само кабел,без други неща по пътя му),и ако мултицета ти покаже,че няма ел.връзка по трасето,значи има проблем  ???
А най-добре снимаш акумулатора със всите кабели вързани за него,и ще се опитам да ти дам жокер  :)
Тая работа с пиропатрона в кабела би трябвало да я знаят немалко хора,не е някаква голяма тайна....
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2011, 12:01:25 00:01 »
Махаш плюсовата клема от акумулатора,слагаш единият край на мултицета(в режим веригопроверител,т.е. да показва има ли ел.връзка м/у 2 точки) на клемата,а другият край го забождаш някъде една педя след клемата(където си личи да е само кабел,без други неща по пътя му),и ако мултицета ти покаже,че няма ел.връзка по трасето,значи има проблем  ???
А най-добре снимаш акумулатора със всите кабели вързани за него,и ще се опитам да ти дам жокер  :)
Тая работа с пиропатрона в кабела би трябвало да я знаят немалко хора,не е някаква голяма тайна....
Добре, ма по тая логика , тряя се прекъсват всички токове на колата , нали ?
А тя колата си дава на контакт, радиото свири , светва таблото , даже издава '' щракане'' като натисна бутона за стартиране !
 ::)

немо

*
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2011, 12:12:40 00:12 »
Не съвсем...от клемата излизат поне 2 кабела,по-дебелият е силовият за стартера,по-тънкият е за останалите работи.Прекъсва се само по-дебелият,за т'ва радиото свири и таблото свети  ;) би трябвало някъде към клемата да има малък куплунг с 2 тънки кабелчета,жълти или оранжеви,това би трябвало да управляващата верига на пиропатрона(кабелите и буксите за еърбеци или пирипатрони на колани са ярко жълти или оранжеви),та ако и т'ва го има значи почти съм познал  ;D ,а като разбереш от къде е проблема и се окажа прав,значи съвсем съм познал  ;D
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2011, 12:16:54 00:16 »
Не съвсем...от клемата излизат поне 2 кабела,по-дебелият е силовият за стартера,по-тънкият е за останалите работи.Прекъсва се само по-дебелият,за т'ва радиото свири и таблото свети  ;) би трябвало някъде към клемата да има малък куплунг с 2 тънки кабелчета,жълти или оранжеви,това би трябвало да управляващата верига на пиропатрона(кабелите и буксите за еърбеци или пирипатрони на колани са ярко жълти или оранжеви),та ако и т'ва го има значи почти съм познал  ;D ,а като разбереш от къде е проблема и се окажа прав,значи съвсем съм познал  ;D
Добре, в такъв случай, не трябва да има верига по силовия ( дебел ) кабел ....утре ще проверя :)
И снимка ще направя ако се окаже , че няма резултат ....

немо

*
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2011, 12:25:40 00:25 »
Търси най-дебелият кабел,ако акумулаторът е багажника,кабелът заминава някъде напред....
А най-добре щракни едно фото....
« Отговор #40 -: Ноември 27, 2011, 12:33:02 00:33 »
добре, ето снимка  ;D...топла , топла !
Ма не съм мерил, че голям студ  :-\
Тая цялата плоча се слага на акомулатора и тръгват 2 дебели кабела от нея ..... утре ще видя накъде !
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 12:37:31 00:37 от neonman »

немо

*
« Отговор #41 -: Ноември 27, 2011, 01:01:04 01:01 »
Мери на кабелите (след тая галимация,дето не е ясно ко има вътре) дали има ли ток....
« Отговор #42 -: Декември 13, 2011, 09:36:49 21:36 »
Сагата продължава .....
Отказаха ми :
- Дунев
- Овердрайв.
- Закс ( известен в БМВ форума)
- един Асен ( и той е някакъв Бмв играч )
Сега възлагам надежди на др. известен БМВ-джия  :(