Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Re:Озвучителни Тела с Акустично оформление Екран (ОБ)
« Отговор #15 -: Март 17, 2011, 12:58:21 00:58 »
http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=313

То за 15-ките Визатон си има готов проект, за който съм чувал само добри отзиви, но не съм го чувал самия него.

По-евтин вариант са Еминенс Алфа 15А, а резултатите като бас са сходни, въпреки че говорителите са много различни. На чист (плосък без крила) бафъл използват по два еминенса + широколентов, а с Н-рамка един бил достатъчен. Все се канех да се обзаведа с еминенси, но реших, че е излишно при положение, че имам по-големия и по-хубав Н-фрейм... и реших да се разнообразя с едни българси дванайски в затворен обем или апериодик, които станаха три чифта накрая...

Както и да е. Колкото до скъсяването на крилата, смятам, че това ще намали обема пред и зад говорителя и ще му вдигне резонансната честота и ще му повлияе и на останалите параметри. Мартин Кинг тройно е заклел потребителите да си играят само с ширината и височината, но не и с дълбочината  :D

Идеята на дълбочината на оформлението и филтъра на 100 херца, е сбора между кривата на филтъра и АЧХ на говорителя без филтър да е равен на 0 до 200 херца и след това общото АЧХ да пада.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Re:Озвучителни Тела с Акустично оформление Екран (ОБ)
« Отговор #16 -: Август 11, 2011, 06:02:49 18:02 »
Бафълите са зловещи животни! Днеска поради лошото време видяха малко зор. Пикове от 300+ вата се възпроизвеждат без никакви затруднения, честотата на срез от около 10 килохерца за лентовите високочестотни и 100 ватовия 6 инчов средночестотен с Л-пад пуснат от ~250 херца са две много добри предоставки да няма ама абсолютно никакви изкривяваня.  ;D

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
Re: Озвучителни Тела с Акустично оформление Екран (ОБ)
« Отговор #17 -: Август 21, 2017, 01:50:51 13:50 »
Качвам скрийншотове от симулациите МатКад на Мартин Кинг. По този начин се изчисляват и се симулират системи с Open baffle. Човек който е прочел документите създадени от Мартин Кинг би трябвало с три четири итерации да нацели относително равен честотен отговор и добри ниски честоти.
В случая това са симулациите на по-нова ми система, която на 100 херца е отново Оупън Бафъл.
Тема за новата ми система: http://penkiller.com/index.php/topic,276.0.html
Като ми остане време ще направя и ще кача симулации и на тази система.
Проблема на всички любители е че в безплатната си версия програмата MathCad Explorer не може да запаметява променливите които се въвеждат в листите за изчисления на Мартин Кинг.
Затова всеки път когато си адаш Да симулираш въвеждаш наново всички променливи. Случая бонус е че научаваш всички параметри на говорителите и филтрите си буквално наизуст. Repetition makes Perfect. ;)
« Отговор #18 -: Август 21, 2017, 07:05:41 19:05 »
Евала! Малко хора биха дръзнали да направят точно тази система.

Неактивен Toshko

*
  • 3395
    • Профил
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2017, 09:00:46 21:00 »
Евала! Малко хора биха дръзнали да направят точно тази система.
Благодаря.
Темата в съществената си част е много стара.
Откакто ги направих научих много неща и придобих много опит с оупън бафъл и акустиката въобще.
Информацията тук не е точно грешна, но да кажем, че е непълна и недостатъчна.
Винаги нещо ме е спирало да обясня всичко, което знам за Оупън Бафъл системите или т.н. акустичен екран.
Сега вече имам раздел видим само за регистрирани и ще го направя там: http://penkiller.com/index.php/board,103.0.html