Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
Re: За Моторните Масла Стандартите и Вискозитетите
« Отговор #75 -: Октомври 08, 2019, 09:34:58 09:34 »
Не ми звучи като от масло. Освен ако не е наистина прекалено гъсто за VVT-тата и там потракват по някаква причина.
Истерията с тънките масла за Форд Модулар трае вече 15 години. Всички, които са карали с 30 или 40 имат прекомерно износване в главите.
Накрая намерих каталог според който минималното налягане при 2000 оборота на загрял мотор (поне 100°С) е 5.1 бара и разбрах, че това е пълен нонсенс. С 5-6 бара на 2000 оборота може да се използва и САЕ-10 без проблем. За да не е давало грешка никога, трябва налягането винаги да е било да кажем от 6 бара нагоре... Сега със студения термостат и Равенол, който вместо HTHS 2.6-2.7 e 2.9, манометъра за маслото мръдна 2 милиметра надясно и стои постоянно там, представям си нещо като 8-9 бара... Чекай го да умре!
Същата работа и с тойотата, сумати години я карах със САЕ-40, тоест я мъчих, накрая я премерих 1.3 бара на празен ход (при минимум ~0.4 бара), 4 на 2000 и 5.5-6 (при минимум 3 бара) на 3000 със скапания Амсойл. Сега със Мотул 5-30 и Равенол 0-30 стрелката е по-нагоре, тоест 2 на празен и сигурно 7 на 3000... И си карам със супер качествено 30 и ми дреме за суеверия. Навремето сенатора с 0-40 вървеше много повече отколкото с 15-50 и така и не се счупи.
Мустанга има система за тестване на всичко в колата, която работи постоянно, но може да се пусне със задържане на Reset на БКП-то, винаги дава oil pressure OK и на празен ход и на 2000 оборота.
Форд Модулар е в другата крайност, никаква изолация и никакви кори, чуваш и най-малкия шум. Чуваше се даже като имаше разхлабена свещ, чува се дори като има неизправна бобина или каквото и да било. Не съм вярвал, че с частите Ford Performance и тоя Равенол ще стане толкова тих, че да се чуват само инжектори, ама ето на!
Да не говорим, че напоследък само ходя на работа на 2 километра с него, като даже го загрявам и разхода не може да мине 17 след 10-20 такива цикъла...
Страха от тънко масло е много по-необоснован от несъществуващия в обществото страх от гъсто масло, какъвто трябва да съществува и има много поводи за това. Не познавам нито един човек да се е оплакала, че си е счупил двигателя с тънко масло, докато за обратното има изобилие от примери.
« Отговор #76 -: Октомври 08, 2019, 11:01:21 11:01 »
Това са доста големи налягания.
Моят мотор е 0.6-0.7бара на топъл празен ход с Равенола на около 4-5000км и на 3.5-4 бара разтоварва което е към 3500оборота

Неактивен Toshko

*
  • 5157
    • Профил
« Отговор #77 -: Октомври 08, 2019, 11:37:41 11:37 »
0.6 е малко страшно, но ако така е проектиран.
Колко е с други масла?
Мен съдбата ме компенсира за дългите години каране на сенатор, който постоянно има проблем с налягането заради нескопосаната маслена помпа.
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2019, 09:19:20 21:19 »
Оскъдна информация.
По ТИС е 0.5 минимум и регулация на 4 бара,точка по въпроса.Други м52 собственици споделят подобно налягане и все пак има малко надлъгване като със разход на гориво и колко е вдигал,знаете за какво говоря.
« Отговор #80 -: Октомври 09, 2019, 03:03:02 15:03 »
А как мериш налягането?
С манометър навит на мястото на датчика за налягане.
Други начини не знам :)