Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Електронен Фиш за Превишена Скорост и Ще си го Платя

Вчера 27.07.2012 г. получих по пощата електронен фиш за превишена скорост. Това се случи точно пет дни след датата на извършеното нарушение. Смятам да го платя, за да поощря полицията да действа така бързо и ефективно!

Прави добро впечатление също, че измерената скорост е 166 км/ч (идеално точно) и че КАТ дава 3% толеранс, като я приема за 161 км/ч!

Преди идваха след половин година, когато вече никой не помнеше кой е карал колата, освен това без обратна разписка и с множество злосторни желания като отнемане на книжки, точки и други безобразия... поради което всички ги изхвърляха в кошчето...

Освен това, както разбирам, ако платя в 14 дневен срок ще получа 30% отстъпка и парите ще отидат в полза на фонд за безопасност на движението, което отново са две инициативи, които заслужават да бъдат поощрени!

А самия инцидент е много глупав... сега откакто е разрешено да се кара със 140, минавам цялата магистрала със 150 на авто пилот и не се занимавам с дивотий, даже е малко скучно, но за сметка на това е бързо. Там обаче се бяха скупчили група влечуги, някои от тях каращи със 70 в лявата лента... всичките се изпреварваха бавно и мъчително... тъкмо се освободи лявата лента и се втурне следващият... и а да мина и не минавам... тук държа да подчертая, че никога не мигам с фарове на хората и не ги притеснявам по какъвто и да било начин! Ако е безнадеждно, по-скоро бих минал през аварийното платно отколкото да притеснявам някой пишман шофьор и да вземе да стане катастрофа! ... който е с бърза кола не му е проблем да си ускори отново до същата скорост с която е карал, нали? ;)
Та, отвори се пролука, аз върнах забележете 2-ра (втора) и газ до дупка да мина преди сагата да продължи, след това трета и докато се усетя че съм за четвърта и със сериозно превишена скорост, това ме освятка (мустанга развива около 170 на трета....) - много глупаво ама факт! Иначе и самите влечуги са за глоба, обаче още няма радари за прекалено ниска скорост, а според мен трябва да има! Вожда пардон! Бойко не ни е направил магистрали за да се мъкнем по тях нали така?  :D

Случката е до колкото разбирам на 86-тия километър на магистралата, камерата се намира високо под покрива мисля на бензиностанция Шел. Никога повече в Шел, щом са подслонили такова мерско устройство!  :D :D :D

Поздравявам всички шофьори с новото ограничение на скоростта от 140 км/ч по магистралите!  ;D

Прилагам снимков материал.

Поздрави!
Тоше сори брат ама не е съвсем безобидно.При повторно нарушение до 50км над разрешената   глобата е в двоен размер.За рецидив и дори под 50км може да има отнемане на книжка.Над 50км направо им я носиш .Правят разлика и в населено и извъннаселено място така че по добре да не си на лентата.Спокойно можеш да пуснеш декларация в кат сектор видеоконтрол че не си карал ти.Намираш някой познат който има книжка но не кара и отърваш брадвата.

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Хъм, ще проверя. Но няма проблем де, колата е на фирма, презумпцията че е управлявал управителя е лесно оборима :)
Щом съм решил да плащам, ще плащам! :)
Пък и нарушението е с 21 км/ч.

Аз знам, че книжка сега вземат за два пъти над 50, но утре ще проверя закона и ще го копирал тук за да се знае.

Поздрави!
Re:Електронен Фиш за Превишена Скорост и Ще си го Платя
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2012, 09:37:20 09:37 »
тук държа да подчертая, че никога не мигам с фарове на хората и не ги притеснявам по какъвто и да било начин! Ако е безнадеждно, по-скоро бих минал през аварийното платно отколкото да притеснявам някой пишман шофьор и да вземе да стане катастрофа! ... който е с бърза кола не му е проблем да си ускори отново до същата скорост с която е карал, нали? ;)
Евала,Много мразя да се светка.
Миналата седмица пътувах за Пловдив и 2-3 пъти ми пресветкава някакви малоумници,дето нямат никаква прецренка за ситуацията.Аз си гледам постоянно в огледалата и съм го видял тоя въпросния и съм си налравил сметката,че ще мина без да го забавя,но той е решил,че е много бърз и всичко му пречи,а е на 100-150м. зад мен аз вече ще се прибирам и светка ли светка. ???
А такива на 2-посочен път направо ми идва да ги удуша като се разсветкат с/у мен.Въобще как си мислят,че помагат със това светкане?Най-много да те заслепят вечер и да направиш някоя беля ако си неопитен шофер. >:(

Неактивен Toshko

*
  • 4318
    • Профил
Re:Електронен Фиш за Превишена Скорост и Ще си го Платя
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2012, 09:44:01 09:44 »
Ще светка докато се изправя на спирачките, след това ще е прекалено зает  ;D
Един така освен че светкаше, караше и самоубийствено... с Тойота Хайлукс... Изпреварих го иго чаках при следващите полицаи ;) ...това щото го гледах след като ме изпревари, как прекара сигурно една минута в насрещното и накара няколко коли да отбиват в канавката...