Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чешма на двора.
« -: Януари 02, 2013, 03:04:42 15:04 »
Това сътворих за цяло лято на вилата. Правих я между другото, и имах някаква бегла представа как точно ще изглежда. Мислеха я в движение.
Имах си стръчаща чешма с бетонно корито, тук вече съм почнал зидарията.

Има малък пропуск в снимките, керемидите са боядисвани. Вече си подготвям камъччета за лепене. Тези каъчета са били пано на една стена в едно училище.

Тук чешмата все още стърчи.

Вече на място, и камъчетата лакирани. Взех най обикновен лак за дърво малко да ги запечатам, че все пак ще пръска вода.

Налепих и малко камък, който съм си събирал с наще, някъде из стара планина, и пак лакирах.

Сложих и отстрани нарядко.

Тръбата си върви в ниша, отзад затворена с парче ламарина, че ако нещо се наложи да не къртя.
 Малко фасаден латекс, и взе д придобива завършен вид.

Без да искам се получи готина снимка с телефона.

Понеже коритото започна да се пука, че под "козирката" имаше една подпора/тръба която махнах, вижда се на втората снимка. Реших да си направя "килер".

Отливката малко е накриво, ма трябваше да дам наклон, ако има вода да се оттича. Това най вероятно ще се затвори с накакъв дървен капак.

Предстои, някакво облицоване на коритото, и облепване с камък като предния и отзад горе долу пак до същото ниво, и пак така небрежно и обло завършващ.
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 10:39:04 10:39 от zlatkoo »
Re:Чешма на двора.
« Отговор #1 -: Юни 30, 2014, 02:19:20 14:19 »
Тъй като тази боя не керемидите не беше много подходяща и поизбледня, трябваше освежаване.

Попадна ми тази боя.

Мисля че стана добре.

Re: Чешма на двора.
« Отговор #2 -: Септември 19, 2017, 10:50:33 10:50 »
Чешмата още си стои така почти завършена. Тоест отава само гърба. Попаднаха ми малко павенца, и реших да направя един цокъл отзад. Изкопах малко, заравних, насипах чакъл, и започнах.

Лепих с теракол, фугите ги дооправях с мокра четка.