Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 4256
    • Профил
Да имаш спортна кола у нас....
« -: Май 08, 2013, 01:29:43 01:29 »

Пуснах коментара под тази снимка качена на страницана на топ Гиър във Фейсбук...
Просто е абсурдно само да гледам такава кола като знам каква магистрала имаме... и то коментирам по-хубавата, ами Хемус?!  Ами Ботевградско шосе?! Ебати кошмара!

Това си го представям как тръгва от Княжево, пуска се по Бул. Цар Борис ІІІ (бел.: булевард с едри зле наредени павета в София - основна пътна артерия свързваща столицата с пътя за Кулата, Банско, Благоевград, Радомир, Перник...), от там през кръговото на Руски паметник, на излизане през два чифта релси, после на Петте кьошета през релсите бавничко с 40, следват всички хлътнали шахти в тунела под НДК, релсите на Попа, нагънатия асфалт пред стадиона, от там нагоре по Цариградско шосе след Плиска кръпка до кръпка и помежду им още една.
От Цариградско на магистралата и най-после кефффф!!! Хубав път! Гааааз! СТОЙ! Тир изпреварва тир по нагорнище, а бяло Пежо 205 чака и то. И после кефф! Гааааааз! СТОЙ! 124-ка на газ качва баир с достойните 125 по километраж... отзад Q7 3-ка ТДИ ти святка нервически въпреки че едва те приближава, ТОЙ иска да се отместиш за да изпревари 124-ката преди теб!
Понеже всичко това започва да те изнервя, а и искаш да потвърдиш или отхвърлиш съмнението, че огледалото за обратно виждане казва "бъзззз" заради разбит шарнир, нацепваш спирачки, намаляваш до 80 в лявата лента и се кефиш как се е спекъл оня в "Q-то"... Кеффффффф! През това време МБ-то се е поместило и Гааааааааз!!!
Внимаваш преди Ихтиман да не те гепнат "задружната троица" с бинокъла, палката и дистанционното от авто аларма (просто, но ефективно... като полицай)... преди тунела вече не даваш газ, защото малко имаш нужда да си починеш, а и вече имаш павлов рефлекс от Пежа, МБ-та и Q-та....
Минаваш тунела и Гааааааааз! Ох Кеффффф! Някакво IQ ли е чудо ли е безпричинно е заело лявата лента и я унижава със 130 по надолнище.... от тук ли от там ли, дай по-добре да си намаля и да бъда галантен, малко ли ме подразни оня селянин с Q-то, че да се правя на него... Хю освобождава пътя веднага щом приключва с макиажа и поглежда нещо друго освен себе си в огледалото... и Гааааааааз! Кеффффффффф!
Караш 180-200 и докато се опитваш да си припомниш на кой километър беше камерата (осемдесе и петияаааа), мисълта за несъответствието между клиренса на автомобила и амплитудата на окачването става все по-натрапчива...
Виждаш кола със срязани гуми от снадката на моста в насрещното и си правиш мислена бележка на връщане да минеш бавно...
По-технически ориентираните започват да мислят и за гумен маркуч надянат на последната витка на пружините откъм макферсона (серийно при Форд Мустанг) за обезшумяване... че тия 20-ки нещо много шумни ще дойдат....
С наближаването на Пазарджик вече си решил, че 160 също е достатъчно достойна скорост за твоя дрийм машийн... А още доста преди да стигнеш до камерата (км 85!) си възприел въведеното поради разпаднатост на пътя ограниение от 100 км./ч... на моменти даже и 80 с десните гуми в аварийното...
Както и да е Пазарджик вече е зад теб и Кефффф! Гааааз! Обаче мисълта, че имаш нужда от повече гума в окачването става вече натрапчива, шума е нещо от сорта на поне 90-95 децибела в купето... нищо, поне колата подскача по-малко...

Натам не е чак такъв специален етап, но заслужава отбелязване, че новата магистрала подскача и вибрира и че на по-малко от година е потънала на места...

Да имаш спортна кола у нас е наказание!

Всъщност, да имаш каквато и да било кола у нас е наказание!
А да имаш спотна кола е абсурдно и гротескно!

Поздрави!

немо

*
Re:Да имаш спортна кола у нас....
« Отговор #1 -: Май 10, 2013, 10:02:03 22:02 »
Тука може би следва въпросът:какво е спортна кола?И подвъпросът:какво е спортна кола за и във БГ?
Щото това на снимката (BMW 6) лично за мен е всичко друго,но не и спортна кола.....,сега че за някои липсата на задни врати прави колата "спортна" е друга тема...
И това,че тук-там по пътя ще можеш да караш с 200+...е к'во толкова?Кое му е спортното да караш с 200+ по магистралата?
Ми то BMW 520d touring го може.Да го обявим за спортна кола,а?

Неактивен slatanic

*
  • **
  • 47
  • ....mad dog coming.....
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 11, 2013, 11:07:36 11:07 »
Много коли могат да карат с 200 въпроса е за колко време го правят това 200 и как се държат при тая скорост.Тоя хаман все ми се вижда,че влиза в спортните автомобили.
Спортна кола не е само тая дето вътре освен седалка и волан друго няма и се кара само по писта.Такъв автомобил е от съвсем друго естество.
А относно това да имаш спортна кола във България то напълно подкрепям Тошко.
Аз поради същата причина и от пистовите мотори се отказах.Просто няма къде да се карат.
Прости хора и силен вятър нямат спиране!!!

Неактивен Toshko

*
  • 4256
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 11, 2013, 12:35:20 12:35 »
Тука може би следва въпросът:какво е спортна кола?И подвъпросът:какво е спортна кола за и във БГ?
Щото това на снимката (BMW 6) лично за мен е всичко друго,но не и спортна кола.....,сега че за някои липсата на задни врати прави колата "спортна" е друга тема...
И това,че тук-там по пътя ще можеш да караш с 200+...е к'во толкова?Кое му е спортното да караш с 200+ по магистралата?
Ми то BMW 520d touring го може.Да го обявим за спортна кола,а?

Ами хайде де, какво е спортна кола?

За мен пък точно тази 6-ца е ебати секса! Форми, цветове, стойка, излъчване, страхотна е! Това е кола не за 200, а за 300. Наистина красива и елегантна машина, която ще е удоволствие да притежаваш!

Само си представете как сте обули 20-ките с Pirelli P Zero - System, Direzionalle отпред и Asimmetrico  отзад... http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/car/sheet/pzero_system.html секс на колела с перфектните гуми, слънчев ден, настроение, желание, пълен резервоар... и секса започва! От дупка в дупка и от там в трап!
« Отговор #4 -: Юни 08, 2013, 05:25:10 05:25 »
А какво ще кажете за следното развитие:

Излизаш със спортната кола на Тракия и гааааз....стоп...Тир изпреварва друг тир по баир а зад него се нарежда и бяло Пежо 205....Обаче тоя тир се оказва Volvo FH 16 без ремарке и със 750 к.с и 3550 Нм изпапква другия като гладен циганин баничка и се прибира....Ти застигаш бялото Пежо 205 и опаааа...То било Т16 група Б и човекът , за да не задръства движението се изгубва напред със скромните 900 кила и 450 коня.....пак гаааааз....Ехх...настигаш някъв охлюв със 124 ка на газ се влачи по баира.....застигаш го и какво да видиш- хората от Kleeman са се погрижили за този Е500 с един компресор, но човекът е екоактивист и кара на газ да пази природата...Ама понеже вижда , че някакъв с Q7 3.0 TDI напира с фаровете зад теб и превключва на бензин , пали гумите при 130 км и освобождава платното......сега пак газ....тоя па с тая Q7 сега какъв е?Оказва се известен тунер от морето , който е е сложил табелка 3.0 TDI да се гъбарка с притежателите на скъпи италиански ниски коли - то било тунинговано V12 TDI с огромни турбини и огромни бутилки нитро, за да му стигнат до морето...Човекът решава да впечатли, натиска педала и копчето и изчезва в черната димна завеса......иии пак продължаваме...газ...камери-мамери , въобще не намаляваме....пристигаш, паркираш в гаража и гасиш 4000-те коня с чужда регистрация и си мислиш:"Ебаси скучния ден, поне Марешки да го бях засякъл със SSC Aero-то да му направя един ластик от 300км/ч , за да му видя киселата физиономия". :)

Неактивен Toshko

*
  • 4256
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 08, 2013, 09:55:41 09:55 »
Ахахахахахах! Добър си!  ;D

Между другото, оказа се че настоящата тема е била открадната от нагъл плагиат по-малко от 9 часа след като я пуснах.
Ето темата на плагиата в БМВ форума: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=2&t=337985

Обаче го хванахме!  ;D
« Отговор #6 -: Юни 09, 2013, 11:25:24 23:25 »
Ауууу...първо много се ядосах като прочетох какво е написал този плагиат от БМВ форума:

"Историята е моя си фантасмагория, както вече повечето казахте с реални факти. Колата е всъщност вашия автомобил :yes: "

...,но после трогателното и просълзяващо признание за кражбата и леките промени (хи - хи - хи) от негова страна ме просълзиха и събудиха желание за прошка... :)
« Отговор #8 -: Септември 27, 2013, 03:54:54 15:54 »
Там си споменал за перфектните гръцки пътища. Ми не са чак толкова перфектни, или поне не навсякъде.

Че участък като пазарджишкия не видях там е вярно. Който има спортна кола да кара за Дупница.  ;)
Мисълта ми е да не си плюваме прекалено много нашето.
За германските аутобани само съм чувал, но може би да имаме такива, когато данъците 9и доходите) ни станат като техните. И когато всички ги плащат.

Неактивен Toshko

*
  • 4256
    • Профил
Re: Да имаш спортна кола у нас....
« Отговор #9 -: Юни 11, 2018, 11:53:00 11:53 »
Пет години по-късно след едно пътешествие от 1.200 километра с Форд Мустанг с малко по-твърдо окачване и 5 средиземноморски бора на задната седалка неприятното усещане е още тук със същата сила.
София-Велико Търново-Варна-Слънчев Бряг-Бургас-Лозенец-Бургас-София.

Нямаме магистрали и пътища.
Хемус пак е зле в първата половина, след Търново е зле, след Шумен пак е зле, след Бяла и Обзор дъщо, както и между Несебър и Бургас обхода е трагедия. Трякия към София е разбита на нови места.

Затвъ ди ми се решението за го продам. У нас джип /и/или въздушно окачване и максимум туристически автомобил.
Определено по-твърдо окачване е абсурд. Дори малко по-твърдо като моето. Пътниците твърдят, че возията е ОК, аз твърдя, че нямаме пътища.

* * *

Какво е спортна кола

Това е открит автомобил с две врати и две места, който може да понесе продължително натоварване със състезателно темпо по писта, но е годен за ежедневна употреба по пътищата.

Същият автомобил, но във версия купе вече не е спортен, а туристически и е GT.

Повече за спортните коли четете в тази тема:
http://penkiller.com/index.php/topic,2157.0.html