Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Предполагам, че и тук има фенове на драгрейсинга и предстоящото състезание ще бъде интересна тема за коментари и мнения относно автомобилите, участниците и организацията .За мен винаги е била приятна изненада появата на нови и неизвестни "играчи", които идват от нищото и хвърлят по някоя бомба - дано и тази неделя да има някой такъв ентусиаст.Също така е интересно и представянето на някои състезатели,обявени за аутсайдери от големите тунинг батки и фирми - взаимното желание за натриване на носове понякога дава резултати.. :)Надявам се да има и свободни стартове след състезанието  - това винаги се е харесвало на останалата публика - част от хората искат просто да си замерят автомобилите, а други да изживеят тръпката от истинска гонка.Ако има, аз лично смятам да проверя как са се изменили динамичните характеристики на един автомобил след 5 години и 50 000 км. ;D
Re:Драг състезание на Божурище - 15-16 юни
« Отговор #1 -: Юни 19, 2013, 11:59:23 23:59 »
Такааа....явно фен клубът на драгрейсинга е доста ленив тука,но поне аз да обобщя какво видях.Първо изненадите:
1.Точно както се надявах се появи от нищото едно БМВ Е30 турбо и скъса шортите на всички в клас "стрийт задно", включително и на Порше ГТ2 с времена около 11.4хх.Заслужено първо място.

2.Всичките дизелови коли на "IFIdik tuning"- най-вече VW Lupo 1.9 дизел с нитро - 12.295...прекрасен резултат за мъника.Пак заслужено първо място.

3.Ауди С3 с единствен старт и единствено време от 10.014 - стрийт кола.Защо не се пусна пак, не се разбра...

4.Тойота Супра Туин Турбо - разочароващо бавна.До последно мислех , че е 3.0 атмосферка.15.364 е наистина бавно.

5. Ауди А8 4.2 дизел - 13.318...не очаквах от кораба да са го пипали и ме изненада с това добро време.

6.Липсваха доста от интересните коли, които в събота бяха на квалификациите или по принцип участват на драг.

Организацията: Нормална, като цяло...сякаш металните огради , вместо ленти и мрежа се оказаха по -добър вариант, кетъринг фирмите предлагаха нормално ядене и напитки, малки забавяния м/у стартовете , предимно по вина на състезателите...

Аз лично изгорях като куче, не дочаках свободните стартове, не успях да замеря 30 годишната баба какво ще покаже, затвърдих си мнението , че сток ЕВО-тата са изключително бавни коли за драг и срещнах още един човек, с който си задаваме един и същи въпрос" Защо никой досега не си е купил готова американска 8 сек. кола за драг и не стане шампион по най- лесния начин?"
Малко снимки от писта Божурище
« Отговор #2 -: Юни 26, 2013, 12:58:11 12:58 »
Малко снимки от писта Божурище, по време на третия кръг на националния драг шампионат.

Това ми беше мерак да го чуя, ама не върза.

Много изпъната ладичка.

Естествено с ушанка отзад.

Голф без двигател.

Има си, ама е отзад.

Старо vs ново.
Re:Малко снимки от писта Божурище
« Отговор #3 -: Юни 26, 2013, 01:05:08 13:05 »

Малко вариации на тема Корса А

« Отговор #4 -: Юни 26, 2013, 01:51:31 13:51 »
Машините на Хеед ауто.

Ето го и сивото

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 26, 2013, 05:09:18 17:09 »
Макар че са ми черни пред очите, защото са загубеняци, които се опитват да ме цензурират и освен това дружат с долни неграмотни комплексари, няма как да не отбележа, че от двете машини на Хеед най-после лъха на грамотност! Само като видя двата гейта за избягване на обмен на сигнал между двете части на хедъра на сивото и като видя, че са свързали малко по-сложна от най-елементарната вакуум схема с цел по-ранен и по-стабилен буст и започвам да си задавам въпроси, какво се е случило, кой им е давал акъл и т.н.

Най-после колите им изглеждат грамотно и добре направени!
Има още едно нещо, което може да се направи и на двете, но за него евентуално в бара ;) не бих си позволил да давам задочно акъл на приятелите на Вагман електрожениста!

Благодаря за снимките!
« Отговор #6 -: Юни 27, 2013, 04:17:19 16:17 »
Ами и двете коли са девет секундни, така че заслужават уважение. Очаквах коментари от теб за тях за това ги снимах малко по подробно.
Обаче имам още малко.  ;D
Мазда нещо са се сродили със Субару.

Тази Мазда МХ7 наистина беше с карбонов капак и крило.

Което според мен и беше малко голямо.

Малко опит за шпионаж, трябваше да атакувам със светкавицата.

Към двайсе годишна кола застава съвсем достойно до доста ново порше.

Багажника на това Ауди не е пълен с торби цимент.  ;D

Али малко се поопушил.

И естествено гума на парцали.

Една десет секундна кола си чака кротко на светофара.

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
« Отговор #7 -: Юни 27, 2013, 05:22:37 17:22 »
Коментара е че смалиха компресорите почти наполовина и времената им паднаха с по 1-2 секунди...
Преди им бяха много дърводелски направени колите с пълен игнор на законите на физиката и механиката на флуидите.
Сега следам че са се постарали, на 4 цилиндровото са направили някакъв двуобемен (каскаден) смукател, на 6 цилиндровото има нов хедър и са отстранили завоя под прав ъгъл непосредствено след турбото, което е много добре.

Като цяло, 6 цилиндровото много дълго време караше или по-скоро се мъчеше да кара с профил на короната на буталата който не съответства на формата на горивната камера. Получаваше се горивна камера със сечение с формата на не симетрична буква Д.
До тази форма на горивната камера се стигна, когато си купиха комплект бутала и глава на някоя от известните тунинг фирми, да обаче за зла беда нещо се счупи, да речем изпадна легло на клапан и си купиха нова глава, която обаче вече не беше със същия дизайн като тази, която съответстваше на буталата. Оригинално камерата, която се счупи трябваше да е с много голяма скуиш зона и дълбока и конусовидна - ниска ефективност, но огромна толерантност към детонации, т.е. може да се надува много дори над 3 бара...
След това късаха биели, защото по незнайна причина си купиха алуминиеви, че били леки и били за драг...

И е такива тъпотии...

Премахната част от текста поради излишна обстоятелственост  ;) Да са живи и здрави и 8-ца да дадат!
« Отговор #8 -: Юни 28, 2013, 02:58:14 14:58 »
Търкай.  ;)
« Отговор #10 -: Юли 04, 2013, 10:28:17 10:28 »
Не си сам бре, и аз бях ама в неделя. Ето тук съм качил малко матерял.
http://penkiller.com/index.php/topic,904.0.html
« Отговор #12 -: Юли 04, 2013, 11:54:12 23:54 »
Не си сам бре, и аз бях ама в неделя. Ето тук съм качил малко матерял.
http://penkiller.com/index.php/topic,904.0.html

Е и аз бях в неделя, а първата снимка , която си качил е на Алфета-та, с която дойдохме...Щом си я снимал явно все пак хваща окото, въпреки , че на мен не ми е много красива...:)

Тошко: Обединявай ги темите....
« Отговор #13 -: Юли 05, 2013, 10:30:45 10:30 »
Обединявай, то и без това драга не е баш Ф1.

Неактивен Toshko

*
  • 3218
    • Профил
« Отговор #14 -: Юли 05, 2013, 06:47:15 18:47 »
Готово, това беше сефтето на обединяване на теми, добре че не прецаках нещо, ето какво дава при опит да се проследи линка към старата тема:
Цитат
Нямате права да виждате тази тема. Възможни причини: не сте регистриран потребител, не сте активирали вашата регистрация от вашия е-мейл, не сте в членските групи имащи това право или просто темата е изтрита.
 :D

Раздела ще помисля как да го прекръстя на общ за моторните спортове.

Мисля си че изобщо не обръщаме внимание на ралито, а то е много по-истински спорт от драга.
Нямаме теми за Илия Царски, Николай Златков, Димитър Илиев и останалите топ пилоти, а трябва да имаме, защото това са истински звезди с много по-комплексни умения от драгаджийте, машините им се подготвят по много по-сложен начин и интригата е много по-голяма.

Например:
Цитат
Надпреварата в „Българка”- 5 кръг от  Националния планински шампионат стартира в събота по обед . От заявилите участие 41 пилоти,7 отпаднаха още на техническия преглед. Основната атракция очаквано бяха участниците от клас Е Макс - Илия Царски с "Мицубиши Лансер Ево 9" и Любен Каменов с "Мицубиши Лансер Ево 8", които стартираха съответно първи и втори. Трети стартира Атанас Божилов с "Хонда Сивик" /клас Х4/. След трите манша в събота начело излезе Любен Каменов и днес той стартира първи.
След атрактивна надпревара и записан рекорд на трасето в днешния ден, Илия Царски спечели първото място в състезанието, на второ завърши Любен Каменов,а третото място зае Пламен Стайков.
Организатори на планинско „Българка” тази година са местният АСК „Булсим” и община Сливен.

Трасето е разположено в местността Абланово, като дължината му е 5800 м, а денивелацията -370 м.

Източник: http://www.starazagorautre.bg/2013/06/30/174757-ilia_tsarski_specheli_bulgarka_2013

Новината ще рече, че тази година Мицубишито на Царски е дало по-добро време от Аудито на Златков миналата година... А сега де! Вярно че са в различни класове, Царски е в Е-макс, докато Златков кара прототип в хоби кар, но това прави факта на рекорда още по-любопитен, как хомологирана кола отговаряща на ограничения и изисквания побеждава времената на прототип... мисля че при планинското нямат рестриктори, т.е. конете са максимални...

Както и да е, по-интересно ще бъде да си пишем и за рали и планинско.

И аз си задавам въпроса, защо още никой не си е купил една V8 драга в 8-ците и да раздава шамари няколко години подред.

Едит: чакайте че набрах скорост  :D и тия късачи на гуми дрифтерите ако си мислят, че са много интересни са в голяма грешка! Като ги гледаш точно три пъти и ти писва, да не говорим, че ти се свива сърцето през цялото време от такова трошене. Ако бяха много ербап щяха да си измолят да ги пускат в някакъв клас Х-задно на планинско и там да покажат колко са бързи със зле балансирана мощна кола на задно, да дрифтят и да се оправят както могат ;) поне на писта със завои да караха, аман вече от това късане на гуми по паркинги!

Поздрави!