Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Казус за построен гараж в двора
« -: Септември 27, 2013, 01:50:52 13:50 »
Така въпроса е следния: В далечната 1960 г. дядо ми купува парцел и решава да строи къща, тъй като брат му нямал парцел дядо му разрешил да строи над неговия етаж(къща близнак) Като пак казвам парцела е изцяло собственост на дядо ми. Така след време брата на дядо решава да прави гараж и тъй като лицето на парцела е тясно решават да направят гараж дълъг за две коли, но ето и тънкия момент, преди решението за двете коли в един гараж брата на дядо му искал разрешение да построи гараж. Разрешението се състои в един лист от тетрадка на което е написано Иван ........ разрешава на Пламен........... да построи гараж и подписи на двамата.
След като построяват гаража дълго време се ползва и от двамата. Докато в един прекрасен ден виждат на гаража катинар от този ден достъп до този гараж никой  от нашето семейство не е имал и така вече над 20 и кусур години.
 Та въпроса ми е следния имам ли някакво законно основание да предявявам искания към въпросния гараж?
Re:Казус за построен гараж в двора
« Отговор #1 -: Септември 27, 2013, 05:11:05 17:11 »
Така поставен въпроса и с наличните данни е доста труден за директен отговор да не кажа невъзможен .
Необходими са сведения за налични документи за собственост за къщата и идеалните части .За гаража също и данни за лицата в спора .Възникнали наследствени права от 1960г насам състояние и владение на имотав момента .Документи за гаража и кой го владее в момента - законен ли е като постройка плащани са данъци кой ги е плащал и сигурно има още важни неща които трябва да се знаят.
« Отговор #2 -: Септември 30, 2013, 11:31:15 11:31 »
Ми ще трябва да се поровя в документите да видя. Според мен гаража е незаконен но най вероятно го има в кадастралния план на града който правиха преди около 5-6 г. А данък за гаража като такъв не е плащано със сигурност.
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2013, 09:29:46 09:29 »
Искам да го ползвам, но не съм наясно как точно да постъпя?
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2013, 12:16:53 12:16 »
Казуса решен, гаража е незаконен и ще се бутне.