Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vencfcl

*
Универсално дистанционно
« -: Октомври 28, 2013, 07:16:53 19:16 »
Предполагам всички сте като мен когато седнете на дивана пред вас на масата една торба с дистанционни, луда работа ???.
Обмислям варианта за едно читаво дистанционно, да не кажа че направо съм се запътил да купувам :D. Обаче реших първо да споделя идеята и да събера малко мнения и преки наблюдения от различни модели и марки.
Целта ми е да мога лесно да управлявам основните функции на ТВ, Блурей, Ресивър, CD, приемник на Булсат и DVD. Спрял съм се на това http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SRU8015/10&slg=BG&scy=BG или това http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SRU9600/10&slg=BG&scy=BGно съм отворен и за други предложения и препоръки.
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 10:49:14 22:49 от vencifcl »

vencfcl

*
Re:Универсално дистанционно
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2013, 06:28:08 18:28 »
Да се похваля ;) след много умуване накрая си купих Philips Prestigo Универсално дистанционно управление SRU8015 ;D. Първите ми впечатления са че е супер дистанционно, въпреки че в началото ми се видя малко скъпичко за такова нещо след 2-3 часа разцъкване вече съм напълно спокоен и удовлетворен. След 1-2 дена когато приключа окончателно с настройките му спокойно мога да прибирам всички други вафли в някой шкаф на съхранение за черни дни ;D.
« Отговор #3 -: Януари 04, 2017, 11:46:49 11:46 »
Стигнах и аз до дистанционното. тъй като си купих един ресивър dual cr900 но нямам дистанционно за него. Купих си едно универсално от джъмбо за 4 лева.

Идеята ми е само да мога да го включвам и изключвам, ако може да се контролира и звука вече ще е екстра. Обаче нещо не мога да го подкарам. Наясно ли е някой дали дистанционните за TV, и ресивър не работят на съвсем различни честоти, и мойто няма да сработи.

Неактивен Toshko

*
  • 3394
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 05, 2017, 05:23:29 17:23 »
В упътването не пише ли как се настройва?

Ако имаш телефон с инфрачервен порт в плей стора има много апликации за универсални дистанционни.
Въпросния Дуал вероятно използва определен комуникационен модул, който съвпада я със Сони, я с Ямаха, я с Фуджи и т.н., провери кой е.