Съпротивленията на кабелите изглеждат нормално, 1 е най-далече, 4 е най-близо.
Търси 40kV кабели.
Доста ти е поломено запалването. Нещата изглеждат така, че като си смениш всичко, защото не виждам нещо, което да не е за смяна ще имаш свещи за поне 5 години напред

При свещи с резистор и то с по-висока стойност, кабели със съпротивление са безпредметни. Всичките COP системи са с пружини, тоест без съпротивление в кабела и свещи с резистор.
Апропо, резистора не е напълно безпредметен... Бобината складира определена енергия в kJ (същото като Wh или kWh, джаули и ват часове са една и съща мерна единица за енергия). Та, бобината складира определена енергия, която при прекъсване на тока върху първичната намотка се разрежда през вторичната.
И сега вариантите са два, да няма съпротивление и през междината на свещта да протече голям ток за кратко време. Тук има една особеност, всяка въздушна междина работи в няколко фази, йонизация и организация, начало на протичането, протичане и край на протичането. Ако цялата енергия изтряска за много кратко време не е ясно какво и колко ще запали и ще бъде по-разрушителна за елементите на запалването, особено когато има прекъсвач-разпределител (делко). Затова се слага съпротивление, което ограничава тока и съответно удължава времето за разряд. Трябва да се намери оптималния баланс между загуби в съпротивлението и продължителност на искрата.
Кое е лошото, когато имаме 4 различни кабела, че загубите са различни и продължителността на искрата е различна.
На сенатора си бях сложил 5кО резисторни лули, медни кабели и медни свещи без съпротивление и работеше идеално.
Ами сменяй всичко изпочупено и продължавай. Това е риска с 30 годишни автомобили. Някой като си вземе такава и започне да я прави отначало ме гледа много накриво като му кажа, че трябва да се сменя подред.
Даже ти го сметнах.
Типичната бобина има енергия между 50 и 250mJ (милиджаула), средно 125mJ
При 16 кило ома, 125mJ се развеждат за 1.25us.
1 us означава микро секунда или 10 на -6-та степен или 0.000001 секунди.
При 5 кило ома времето за разреждане на 125mJ е над 3 пъти по-малко: 0.39us
Има още една разлика, при по-високото съпротивление общата отдадена енергия върху гориво-въздушната смес е по-малка.
ПВМ свещите сами си удължават времето, защото самите те имат по-високо съпротивление между работните електроди. Участието на повърхностната междина, е че повърхността помага в първоначалната йонизация и организация докато токът пробие.
Само че горните изчисления са при константна големина на тока през цялото време, тоест товар представляващ идеален проводник.
Сместа между електродите и плазмения облак докато се отдава искра изобщо не са идеален проводник. На практика въпросните средно 125mJ се отдават между електродите за между 1 и 2 mS, което е 1.000 (хиляда) пъти по-бавно. mS е хилядна, а uS е милионна част от секундата.
По-ниското съпротивление помага при първоначалното пробиване и запалване на искрата, по-високото съпротивление удължава времето.
Калкулатор:
https://www.allaboutcircuits.com/tools/electrical-energy-calculator/