Здравей Гост

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
Благодаря за отговора!
Идеята е че имам един такъв говорител, който събира прах и макар и неподходящ, ми се иска да го използвам за бас в колата, така да се каже от нищо нещо. Та търся някакъв готов проект от който да копирам обем и вентилация , не мисля да се задълбочавам с T/S параметри и симулация с програма.

Моля да ме извините за следващите 13 лишени от особено съдържание мнения :)

Както казах, ВКН12211/311 е аудиофилски оксиморон, с къстъм хартиена мембрана излята, изпечена и импрегнирана на място в завода но калъп на Дека-Кели от 60-те...
Огромен еквивалентен обем заради ниския резонанс и леката мембрана, окачване с високи загуби.
Ако го сложиш легнал на задното стъкло ще проникне много бързо.
От влатата ще се разпадне.
Хода ме у малък 4-4.5 ММ в посока, за фри Еър не става, защото с 15 вата на 25 херца прави максимален ход. Което не е зле де. За кутия не става, защото ще е огромна.
Както се казва, с разликата в цената на материала за кутия просто ще си купиш авто куб.

С тази 12-ка можеш да си направиш прекрасен оупън бафъл, ако си намериш още една за чифт.

Неактивен Bobalan

*
  • Академик
  • 22
    • Профил
Ето ме и мен - Кирил Янев, запален тонрежисьор и акустик, проектант на зали и озвучителни системи.
Обичам да слушам музика, да правя музика (с групата Балканджи) -
И не се оправям с линковете за видео във форума.
Друго няма.
Ето ме и мен - Кирил Янев, запален тонрежисьор и акустик, проектант на зали и озвучителни системи.
O, добре дошъл!  :)
Радвам се да срещна капацитет от твоя калибър тук! Ако ти се пише, очаквам да стане доста интересно...

...И не ми казвай, че "Друго няма". Прекалената скромност не е довела до нищо добро. Както и обратното, разбира се!
Здравейте!
Борко Марков съм, 40г, занимавам се със какво ли не, от градинарство до програмиране ;) Преди няколко години зачоплих и темата с качествено озвучаване. Първо събрахме крайно стъпало с lm1875, после направихме предусилвател по схема, който беше в пъти по-добър от готовите в ибей, закупих що-годе приличен аудиодак, що годе свестни говорители и изведнъж сякаш ми се отпушиха ушите - изслушах почти всичката си любима музика, и звучеше по съвсем различен начин. В последствие започнах да чета всякакви форуми, книгата на проф. Попянев, и разбира се, този форум :) Наскоро започнах да експериментирам с
 филтрите за говорителите и всякакви дребни подобрения по бюджетната ми аудиосистема.  Лошото в моя случай е, че колкото повече научавам, толкова повече разбирам, че нищо не разбирам, и че колкото и да не ми се иска, всичко опира не само до знания, но и до пари.... С удоволствие изчитам всички теми и реализирани проекти тук, и нямам търпение да прегледам и тези, до които все още нямам достъп. Поздрави на всички аудиоманияци  :D

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
Здравей, добре дошъл!

Супер си започнал! 1875 е много хубав чип. Какъвто и да е читав ДАК също прави много голяма разлика.

Само Попянев можеш да го използваш да подпираш нещо. Наистина е много зле и наистина има откровено неверни неща. За времето си, като единствен източник е била ОК до колкото без нея съвсем нищо. В момента е 100% вредна.

Заповядай, пускай теми, отговаряй в съществуващите. Раздела за регистрирани с над 15 мнения наистина вече има много интересно и полезно съдържание.

Темата за управление на тока от самоиндукцията, която е в откритите раздели ще ти бъде много полезна и интересна.
Здравейте! Казвам се Петър и се интересувам предимно от фото, видео и аудио техника. Регистрирах се след като няколко пъти форума ми беше полезен без да съм потребител. Много ми харесва идеята за обмяна на опит и информация.
Здравейте, аз съм Александър, за по-кратко и лесно Сашо. ИТ инженер със солиден стаж. През последните години се занимавам с разработка на разни специализирани устройства с микроконтролери. Електрониката и звукотехниката са ми хоби от детските години. Ами, като за първо представяне май е достатъчно.

П.С. Радвам се, че този форум е свободен от сектантството на психо-аудио-неграмотниците с 'еднопосочните кабели', и 'ламБите'.
Здравейте, аз съм Станислав, роден 1995г.

Занимавам се с видеозаснемане, като дете сериозно се занимавах с корабо- и автомоделизъм. Карам едно твърде ниско Е46 и колкото и да не ми се ще, като гледам съм си хардкор бмвист. Попаднах на форума покрай строукър кита, който подготвям за M52TU-то - търсех инфо за оптимален изпускателен сетъп. Доста впечатляващо място сте заформили, адмирации! Имам натрупан голям опит с Е46 и останалите модели от тази ера - надявам се да мога да допринеса и аз с нещо полезно :)

Колкото до аудио техниката - правил съм си доста експерименти през годините, но нищо сериозно. Мерак ми е да събера комплект адекватни студийни монитори, с които да си правя саунд дизайна, но към момента определено е проект за далечното бъдеще.

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
Привет Сашо, добре дошъл! Давай насам аудио проектите!

Привет и на Станислав!
Иво Тахов от Туринг кар Шоу ми е приятел, мога да Ви запозная за видео заснемането.
Правил съм Бисмарк и Тирпиц и още няколко кораба, доста пипкаво, особено боядисването  ;D
Авио съм работил в ателието в което се правеха моделите по витрините на билетните бюра, както и действащи модели. Чисто мои проекти съм правил едни руски колеми планери, които можеха да се моторизират, Тренкорд естествено и едно летящо крило. Моделите не са ми силата.
По изпускателните системи имам такъв технологичен задел, че по-добре да го предам на някого, отколкото да го забравя, защото едва ли ще го приложа целия.
Колкото да каране, тунинговане и въобще занимания с автомобили с ДВГ, готов съм да започна масова кампания по разкандардисване на широката общественост, но това е друг въпрос. Ако ще прави някой нещо, да го прави сега.

Аудиото е почти най-смисленото от хобитата ми, има реална потребяема стойност. 6-ти месец 2021-ва, категорично аудио хобито започва или се възобновява с тези две кодови думи: DSP и клас D, за технически грамотен човек няма да е проблем да се оправи. Купуваш си каквото и да е FIR способно DSP с 4 канала и 4 канален усилвател клас Д, от там насетне, каквото и да вържеш не можеш да се провалиш, единствено се променя максималното ниво на възпроизвеждане, както и оптималното. Готови студийни монитори няма да си купиш, тези до 2-3-5.000 не звучат по начина по който звучат изправени с DSP сбирщайни.
Тошко, може би трябваше да напиша, че в коработо правех скоростни модели - тип FSR Eco (80км/ч от 60см бръшлес модел и подобни дивотии) и състезанията с тях ни бяха основна насоченост. Това го правех като част от софийския клуб, тръгнал покрай кръжока в Двореца на децата - Посейдон. Сериозни пичове и сериозни постижения, доста световни шампиони имахме. Разбира се и аз като всички минах през прословутия Тренкорд, с моторче ПОСОН 2.5 :D

За Touring car show за пръв път чувам от теб, ще прегледам. Automotive видеото даде старта на кариерата ми в тази сфера (снимах първите епизоди на Shondy's garage), така че съм сигурен, че и с г-н Тахов ще намерим общи теми :) А раздаването на газ, любовта ми към ДВГ и най-вече редовия шестак надали някога ще ме оставят на мира :D Тихо и кротко си чакам синтетичното гориво от Порше  8)

Вуйчо ми се занимава по-сериозно с аудио, сглобил си е DSP система с негови си озвучителни тела в хола. Като за невеж слушател, обаче, каквото и да слушам там ми звучи плоско. Тия инженери не си ли слушат миксовете... ;D шегувам се разбира се. Засега обработвам звук на слушалки и тествам на различни устройства. Изглежда върши работа за скромните ми цели - предимно корпоративни видеа. Ще имам предвид насоките ти в сферата като му дойде времето.

P.S. Увличам се още и по аналогова и астрофотография, 3D принтиране и всякакви други техничарски тематики. Струва ми се ще има какво да си кажем :)

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
Сериозни модели.
Аз в двореца на децата карах картинг.
Тренкорда ми беше с 1.5см3 МК17, метаноловите 2.5 ги слагах на по-големите планери.

Той така е разправял и Кеке Розберг - баща на Нико Розберг - и двамата са световни шампиони... Миналата година се качил на електромобил за първи път, това не е верно, не е истина, и от тогава кара само електрички. Нико си купи Римак, па не знам.

Това, че дадена кола има АБС не означава, че няма да се удариш.
Re: >>Представяне на нови потребители<< ПИШЕТЕ ПЪРВО ТУК >>
« Отговор #206 -: Август 19, 2021, 01:04:57 01:04 »
Здравейте,аз съм  Иво, роден 1988г.

В момента не се занимавам с нищо понеже бях до скоро учител и ме съкратиха. 
Имам ровър 600 бензин/газ стара и изгнила с ръжда кола
Харесвам аудио техниката в момента се опитвам да оправя музиката на колата,че ми я развалиха топ майсторите в бг.
За това и съм в форума.
« Отговор #207 -: Септември 05, 2021, 11:20:11 11:20 »
Здравейте на всички!

Казвам се Юлий и съм от Златица, по-скоро живея от 1989г тук.
Роден съм в гр.Ивайловград през 1977г.

Имам различни хобита, като фотография, меломания (в.т. аудиомания), планинско бягане, колоездене, разни домашни строително-монтажни дейнонсти, някои кулинарни наклонности и тн.:)))

Винаги съм поддържал свободния некомерсиален обмен на информация и опита.

Как стигнах до тук.... Ами търсих теми за озвучителни тела с отворен обем... понеже се мъча сега с едни филипси:)

Сигурен, че ще има какво да обменяме като  информация.

С поздрав,
Юлий

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
« Отговор #208 -: Септември 05, 2021, 10:04:24 22:04 »
Пускай тема, другите оформления може да не съм им съвсем майстор, или просто не ги харесвам, но ОБ с малко дисциплина с правилата стават прекрасни от всеки път.