Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: >>Представяне на нови потребители<< ПИШЕТЕ ПЪРВО ТУК >>
« Отговор #210 -: Октомври 07, 2021, 10:50:04 10:50 »
Тука ме доведе гугъла търсих информация за джипови окачвания.

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #211 -: Октомври 07, 2021, 10:40:57 22:40 »
Здрасти, добре дошъл!
Май няма да е кутия ;)
При еквивалентни те обеми и особеностите на ВКН, три в една кутия ще е нещо абсурдно. А и лека мембрана, нисък Qms и не особено силен мотор не са добра комбинация за кутия, еле пък за суб.
Аз като собственик на около 10-12 броя им хванах цаката обаче. От доста години слушам два чифта, т.е. по два на страна на ОБ.

Три на страна на оупън бафъл, мисля че ще се получи прекрасно. Ще можеш да използваш прекрасните данни на мембраната и ниския резонанс.

Само че суб и 400 херца не са за едно изречение.

При мен двойката работи така:
- едната 12-ка е отрязана с първи ред на около 150 херца, не се хмащай за стойността, тя е продиктувана от ширината на панела.
- втората 12-ка работи от ниските успоредно на другата, но стига до около 700 херца. Няма проблем да се остави и до 1250. 700 ги наложи особената висока среда, която използвам.

С три си представям как едната е до 700 или 1250, едната е чист нисък бас, а третата или и тя е бас, или нещо посредата според симулаците.

И директно вземаш една 12 инчова хорна с драйвер или даже коаксиален (ако имаш бюджет) и случая приключва.

Няма да сбъркаш и ако направиш системата активна с активен филтър и повечко канали.

Друг вариант е да вземеш едно АМТ, което се отваря и отзад и да се изкефиш на пълночестотен ОБ звук. ВКН 12211/311 има подходящ тембър и демпване да се връзва с лентови и АМТ, стига и достатъчно нависоко.

В кутия не го виждам.
Впрочем, става, с Linkwitz transform корекция в по 50 литра на говорител, но е мъчение. Иначе искат + 15дб на 25 херца за да са на 0 и става.
Но ОБ е по-добре.

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #213 -: Октомври 19, 2021, 06:00:17 18:00 »
Здравейте, регистрирах се и трябва да се представя.
Приятно ми е много :D
« Отговор #214 -: Октомври 19, 2021, 06:08:01 18:08 »
На това място за какви коли си говорите. Ако е за ретро, то аз си имам една и ще ми е интересно, щото от малък съм си така..
А също така ще ми е интересно и за аудио да чета и комуникирам :D

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #215 -: Октомври 19, 2021, 06:09:58 18:09 »
Здравей, добре дошъл!

Пускай тема за колата  ;D

За всякакви. Те скоро ще останат само ретро и електрически. Точно се притеснявам, че нещо не виждам прогнози към 2030 г. електромобилите да са вече с над 200 квтч батерии, колкото грубо съответстват на 70 л. бензинов резервоар.
« Отговор #216 -: Октомври 19, 2021, 06:28:49 18:28 »
Здравей, Тошко, честно да ти кажа, искрено се надявам до 2030 г. светът да е поел в различна посока.
С радост ще си спра от движение старата задномоторна Шкодичка и ще си я гледам как изгнива в гаража, стига това да стане...

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #217 -: Октомври 19, 2021, 11:41:13 23:41 »
Life is a bitch, нали знаеш?

Или ще направят електромобили като хората, или цялото нещо ще се сгромоляса.

Или електромобилите ще имат 50-60-80 литра бензинов еквивалент и ще се зареждат за 5-10 минути или целият транспорт ще стане пародия.

Дано направят батерии и кондензатори.

Шкодата е за ретро паспорт и регистрация, така че никога няма да спреш да я караш.
« Отговор #218 -: Октомври 24, 2021, 06:14:16 06:14 »
Здравейте ,казвам се Димитър, "партизанин" тук  от няколко години ;D. Работя в  IT сектора в София. Занимавам се от десетки години с електроника главно радиокомуникации.Темата аудио  и всичко свързано с това е не по-малко интересна за мен  а тук  намирам много интересна  информация.

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #219 -: Октомври 24, 2021, 08:08:57 08:08 »
Стъпка #1: Харесай си усилватели модули от сорта на LM 3886 или 1875 и набутай 6 броя с 6 входа и изхода в кутия със захранване.
Добави DSP с активен филтър и FIR.

Стъпка #2: Занимавай се с DIY колони с каквито говорители ти попаднат до края на живота си.

Добре дошъл!